Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nálatok nem káosz kicsit a...

Nálatok nem káosz kicsit a terhesgondozás?

Figyelt kérdés

Első terhesség, nem vagyok túl aggódós, sima is minden. Van egy tök jó magán nőgyógyászom, szuperül elmagyarázza, amire rákérdezek, de terhesgondozásra elküldött az sztk-ba, hogy majd ott kiírják, amiket kell, meg vezetik a kiskönyvet (ezt nem nagyon értem, hogy miért, de oké). Hozzá 4 hét az előjegyzés, vizsgálatok között nem reagál semmire, nem lehet elérni. A terhesgondozóban nincs orvos, csak egy nővér veszi fel az adatokat. Na ott totál káosz van, maximum arra kapok választ, amire rákérdezek. Pl. vérszegénység, mondom ne szedjek rá vasat? Ja, de, azt lehet. Írt napi 1-et. Legközelebb írt napi kettőt, mikor rákérdeztem megint szedjem-e tovább. Most eszébe sem jutott, kértem, hát írt.

Most vagyok a 23. héten, voltam eddig 5 UH-n (terhességmegállapítás, utána a 9. héten mert pici volt először magánorvosnál, 12 hetes 18 hetes genetika magán genetikusnál, aztán a 22. héten a magánorvos is csinált). Ezeknek minden papírját átadtam a terhesgondozóban. Erre azt mondja, hogy menjek jövőhéten a terheléses vércukor közben ultrahangra (mondom, most a 23. héten vagyok, legközelebb szerintem a 30. héten kellene, egy hete voltam).



Szóval kicsit elegem van, hogy magamat diagnosztizálom, saját gondoltom szerint iratok vasat, véreredmény leletet amúgy nem kaptam, csak tudom, hogy vérszegény vagyok, ezért kérdeztem rá és még sorolhatnám. Védőnő aranyos, de orvosi dolgokba nem szól bele. Háziorvos szintén nem avatkozik a terhesgondozásba, mert speciális eset, a nőgyógyásznak kell eljárnia. A nőgyógyász küld a terhesgondozóba, a terhesgondozó meg azt se tudja mi van.


Másnál is ilyen a helyzet?


2019. febr. 7. 13:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én is a Semmelweisbe járok terhesgondozásra, és van magánorvosom is, aki ott van. Nekem egyetlen problémám az volt, hogy egyszer másik nap mentem, mint ahogy elkezdtem járni és elküldtek, hogy menjek azon a nap, mert akkor van az az orvos stb. Hiába mondja az ember, hogy orvost nem is látott,nem hogy azt akihez amúgy járok és kedden rengetegen vannak a többi nap sokkal kevesebben. Mondjuk azzal nincs gondom, hogy nincs orvos, mert ha bármi kérdésem volt felhívtam akihez járok, felvette és segített 2 vizsgálat között is. Tehát az, hogy te nem tudod elérni elég gáz, mert akkor mire számíts majd szüléskor...

Nekem a beutalókat ott írják, viszont ha nem írnák, akkor az orvos ugyanúgy megírná, mert rákérdez hogy voltam e ezen meg azon. A terheléses cukor eredményét is megnézte és jelezte időpontot kívül, hogy jó-e, mert ugye ha rossz nem kéne vele heteket várni, míg megyek uh-ra vagy terhesgondozásra. Az idő előre haladtával egyre nagyobb megnyugvást ad, hogy több helyen megjelenek és néznek. Viszont problémás terhességnél meg kifejezetten jól jöhet.

Amit még észrevettem, hogy ugye többen dolgoznak a terhesgondozóba és van aki bizony tényleg káoszra utaló munkát ad ki a kezéből. Pl sima vizelet helyett 24h-s beutalót ad vagy az égő gyomorra és erős refluxra legyint és ajánlja az igyak tejet dolgot. Másik meg megoldotta.

2019. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
Te jo isten akkor en valamit nagyon felreertettem. Ugyanigy maganorvoshoz jarok, plusz vedono, de nekem a vedono azt mondta, hogy ez igy eleg. Az orvos nekem se irt meg be semmit a kiskonyvbe, de a vedono mindent vernyomasg mer, vizeletet nez, azokat az eredmenyeket is amik az orvostol vannak, plusz a vervetel, labor eredmenyek, amit szinten maganban csinaltattam mindent, egyszer sem voltam az sztkban. 31 hetes vagyok, semmi problemam nincs hala istennek a terhessegemmel. De most akkor nagyon meg vagyok kavarodva lehet eddig nem is csinaltam jol a dolgokat es erre csak most jovok ra??? Uram isten rogton elajulok
2020. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

22- ne aggódj. Ez városonként eltér, de azért a leírt sztorim legyen figyelmeztetés, hogy járj nyitott szemmel, kérdezz, menj utána a dolgoknak.

Amúgy minden rendben lesz, kicsit kaotikusnak tűnik minden elsőre, de aztán letisztul majd az egész :) Ne aggódj. Több ezer anyuka átmegy a kezükön, tudják mit csinálnak.

2020. máj. 3. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!