Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Most megyek majd először...

Most megyek majd először terhesgondozásra, ha ki akar jönni a védőnő akkor mondhatom neki hogy inkább jöjjön később, mert most felfordulás van? Vagy teljesen mindegy, úgyse köt bele a körülményekbe?

Figyelt kérdés

Hamarosan 12 hetes leszek.

Az a helyzet hogy ide kényszerültünk most átmenetileg, mivel az előző lakást eladtuk, az új pedig újítás alatt van. A baba 100% hogy az újba fog érkezni.

Ahol most élünk lakás kb 10 éve volt lakott, 2 hete konkrétan tele volt minden lomokkal, azokat már kiselejteztük, de régi bútorokvannak , régi a fürdőszoba, ezer éves csempékkel, elkopott padló, látszik hogy sokáig nem volt lakott stb... Már én is alig várom hogy elszabaduljunk innen :D

Persze próbálom otthonossá varázsolni, de mivel úgyse tervezünk sokáig itt lenni inkább az új lakásra költünk.

Hallottam hogy valakinél már a 15. héten kimentek. Ilyenkor diszkréten közölhetem szerintetek hogy inkább napoljuk el mert a babát se ide tervezzük és felújítás alatt vagyunk stb...? Vagy felesleges ennyire túlspiráznom? Mert csak leül a konyhába és csak annyit mér fel hogy lakhatóak a körülmények? (víz, fűtés, tisztaság)

Még nem is találkoztam vele tehát fogalmam sincs a hozzáállásáról sem. Ja és első gyerek lesz tehát teljesen tapasztalatlan vagyok :)

Köszönöm a tanácsokat!


2019. febr. 22. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Menj be hozzá, beszéld meg vele, sokan vannak így.

Először csak azt ellenőrzi, hogy a neki bediktált címen tényleg ti laktok-e, lakható-e az épület, vannak-e közművek. Nem lesz ilyesmiből gond.

2019. febr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

De a védőnő körzetében van az új és az átmeneti is? Vagy hogy?


Mi mikor felújítottunk, átmenetileg körzeten kívül laktunk (második gyerek). A védőnőnek esze ágában sem volt oda kijönni. Megbeszéltük, hogy szólunk amint elkészültünk, aláírtunk erről egy papírt, s így is volt.

2019. febr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, én 30 hetes vagyok és még egyszer sem akart soha kijönni. Szerintem sok múlik azon, hogy "mit néz ki belőled", ami szomorú, de így van. Még nem mondtam neki, de jelenleg úgy áll a lakásunk, hogy csak a puszta falak vannak :D Két teljes hónapot csúszott a felújítás, nem tudtunk mit tenni. Oda jöhetne aztán, nem sok látnivaló lenne. Most a szüleimnél lakunk, de itt is nagyon jó helyünk van, szóval ide is érkezhet a baba ha úgy alakul, aztán majd átcuccolunk az újba ha készen lesz. Általában ha van áram és víz, illetve nagyjából tisztaság van, akkor nem kötnek bele semmibe. De ő is ember, beszéld ezt meg vele, hogy ez a helyzet, ha akarja nézze meg, de a baba nem ide fog születni.
2019. febr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Fiam 6 éves.

Egyetlen egy alkalommal volt kint a védőnő amikor hazahoztam a kórházból. Akkor is a babávl foglalkozott, és csak a gyerekszobát nézte meg.


Amúgy ők nem emberevő szörnek, lehet velük beszélni ám!

2019. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

30 hetes vagyok és csak 1 hónap mire jön.


De ha akar menni akkor persze, említsd meg ezt, hogy nem ebbe a lakásban fogtok élni, költözés, felújítás miatt vagytok ott.


Az én védőnőm megkérdezte, hogy zavar e ha nem jön csak a terhesség végen, mert nem gondolna, hogy baj lehet nálunk. Fene bánja... 😊

2019. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Védőnője válogatja. Nálunk 9hetesen már kinn volt, állítólag az első talalkozástól 2héten belül ki kell jönnie. 2009ben épült a házunk, de rengeteg mindenbe belekötött. Végül megmutattam neki hol az ajtó. Azóta is mindenben okoskodik, utálom. 36hkm.
2019. márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megértelek, mi albérletben éltünk, ami elég rossz állapotban volt (előző lakók lelakták és mivel albérlet volt, nem a mi feladatunk volt újjá varázsolni), főleg a fürdőszoba volt siralmas állapotban. Én sem szívesen engedtem be a védőnőt oda, de előbb-utóbb eljött a lakáslátogatás ideje, nem tudtam kibújni alóla.

Amit tudtam, megtettem, rendet raktam, tisztaság volt, hála az égnek, a fürdőszobába be sem nézett. Mondjuk, tényleg igaza van annak, aki azt írja, védőnője válogatja, mert van okoskodós és kötekedős is. Remélem, te egy megértőt fogsz ki.

2019. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!