Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ilyenkor valóban nem lehet...

Ilyenkor valóban nem lehet kezelni a hüvelyfertőzést? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok. Múlt héten voltam nőgyógyásznál vizsgálaton és megemlítettem neki, hogy viszkető érzésem van fehér folyással. Citológiai vizsgálatot csinált de annak 4-5 hét az eredménye. Canestent ajánlott rá múlt héten de nem múlt el, nem is javult tőle. Ma vissza mentem, mondtam neki hogy nem múlt el és hogy szerintem nem gomba hanem bakteriális fertőzés. (Eddig kb. 2x volt gombám életemben, bakteriális többször, úgyhogy már felismerem). Erre azt mondta hogy próbáljak meg egy másik gomba ellenes kúpot, mert a bakteriális fertőzést csak a 12. hét után lehet kezelni. Most nem tudom mi lesz az még 2 hét. Azt elfelejtettem megkérdezni hogy nem e szállhat fel a fertőzés és okozhat vetélést? Szerintetek? Tényleg nem lehet kezelni? Nem lesz baj belőle?

2019. márc. 5. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet. Cserélj orvost!
2019. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ti mivel kezelések?
2019. márc. 5. 17:50
 3/10 A kérdező kommentje:
*kezeltétek
2019. márc. 5. 17:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is folyton panaszom van. Én Lactofeel-t használok. Bakteriális vaginózisra van eredetileg, de a ph egyensúly szintentartására is jó. Terhesen is lehet használni. Ha nem felejtek el 6-7 naponta 1 tubust használni, akkor nincs panaszom, de ha kicsit csúszok, akkor már érzem, hogy gond van és akkor végig kell csinálnom a 7 napos kúrát, hogy rendben legyek. Nekem bevált, 23 hetes vagyok egyébként.
2019. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A Lactofeel nekem is jó volt pár hónappal ezelőtt, de múltkor úgy csíptet hogy azt hittem meghülyülök.

Mondjuk akkor Canesten után használtam lehet amiatt csípett ennyire.

2019. márc. 5. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Az lehet. Én Canesten után Canesflort használok. Valahogy csak így válik be. De ha nem volt gomba akkor a Lactofeel elég szokott lenni.
2019. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lactofeelt használtam én is sokáig, de aztán váltottam Vitagyn C-re, mert erősebbnek bizonyult.
2019. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért az durva, hogy a citológiát levette, de nem kezeli a fertőzést.

Hiba!


Ilyen esetben cns golyókat írt fel az orvosom és nem maradhat kezeletlenül egy terhesség alatt.

Válts orvost!

2019. márc. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csak az a baj hogy megkértem hogy legyen az orvosom. Nem értem hogy hogyan mondhatja azt hogy nem lehet kezelni ha mégis van rá mód. Te az első trimeszterben használtad?

Nem tudom pedig nem most rakta le a diplomát, sokan dícsérik is.

2019. márc. 5. 20:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Az első trimeszterben is lehet hasznalni, mert az előző terhességemben is felírta.


Most csak a 26. héten írta fel, a citológiát is csak a 24. héten vette le, mert az előző terhesség vetéléssel végződött és inkább nem rizikozott.


Az orvos választás pedig olyan, ha nem érzed magad biztonságban váltani kell, mert ez az az élethelyzet amikor fontos, hogy jó, megbízható kezekben legyél.

2019. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!