Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magánorvoshoz tervezek menni,...

Magánorvoshoz tervezek menni, ezért számolgatnék egy kicsit. Hányszor kell ellátogatni az orvoshoz az egész terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 17. 09:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

"Mindenki megtalálja a magának, sznobság mértékének valót."


Igen, én is szégyellem magam, hogy mikor terhességi vészes hányással, félájultan az időpontom ellenére 4 órát várattak sztk-ban akkor úgy döntöttem inkább magándokihoz megyek. Valóban iszonyú sznobság az a 10ezer Ft amit 6 hetente kiadok. Mindjárt megyek és elásom magam.

2019. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
10-es, leírnád az orvosod nevét akár privátban? Hátha közel van hozzám :)
2019. ápr. 17. 13:33
 13/19 anonim ***** válasza:
57%
Én az első 2 császár és missed ab., 11. heti vérzés miatt döntöttem úgy, hogy az utolsó terhességemet vigye végit egy magándoki (meg a császár közben megcsinálják a sterilizációt is). Így is csak a 12. hét után mentem csak hozzá, mikor már biztos volt, hogy minden rendben (előtte 6 hónappal volt a missed ab.). 4 hetente hívott vissza, genetikai uh. a kórházban végzi, ingyen. Minden alkalommal van vizsgálat, uh nála. Ha valamilyen beutaló kell, akkor előtte írok neki, következő alkalomra hozza. Telefonon bármikor elérhető, segítőkész. Nem olcsó, de kikalkuláltam, a "szülési tarifájára" is összerakosgattam apránként a pénzt, hogy ne egyszerre legyen nagy kiadás.
2019. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Hiába hisztizel a tény az tény.


Nem tudok hozzászólni a terhességi hanyashoz, ájulashoz-hogy az valós vagy hiszti az is, igy ráértél kivárni a sorod vagy el kellett volna hogy lássanak. Nekem nem volt soha semmi problémám a terhesség soran-nyilván hiszen 4 utrahanggal, 2 vérvétellel letudtam az egészet.


SZTKban meg sosem jartam, fel sem merült hogy ne fogadott dokim legyen és ne a legjobb a városban. Minden orvos, nővér nála szült, ez számított.

2019. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem azért tettem fel a kérdést, hogy egymásra mutogatós, lehúzós válaszok jöjjenek. Csak egy egyszerű kérdés volt, miért nem lehet felnőtt, felelős szülői ésszel megválaszolni, ha már a válaszolók mindegyike elviekben az?! Nem kell gerjeszteni a haragot. Akinek nem inge..!
2019. ápr. 17. 15:54
 16/19 anonim ***** válasza:

Jól mondod kérdező elviekben :))

Amúgy meg nekimegy a masiknak bármiért, ha nem úgy csinálja ahogy ő.

2019. ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Saját példa:

Magánorvossal kezdtem egy bevérzés miatt 5 hetesen, hetente hívott be és csak egy 2 perces Ultrahangot csinált 10ezerért...

Amikor már nem volt probléma, akkor is inkább 2 hétben látta a szükségességét a vizsgálatoknak.

Anyagilag megterhelő volt, így inkább váltottam.


SZTK-ra járok már, 4 hetente kell menni, de lesz hogy mondjuk 3 hét, mert úgy jön ki egy adott vizsgálat vagy konzultáció.

12. hétig kell kapnod beutalót vérvételre, EKG-ra, védőnőhöz, ebben az időben kell a Down szűrést elvégezni (lp Czeizel Intézet 43.000 Ft)

Háziorvos, fogorvos a terheskiskönyv miatt.


18-20. hét környékén lesz ismét egy fizetős ultrahang (25.000 Ft), én nem kaptam sztk beutalót, nekem itt is a Czeizel maradt.

Most még itt tartok csak :) de láthatod, így sem olcsó :)

2019. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem a klinikán ahol szülni fogok van orvosom. Nem járok hozza maganrendelésre. Mondjuk minket hetente uh-oznak és ő nézi a leleteket és kuld mindenhova. Pikk pakk haladunk. Bár lehet csak szerencsénk van ebben. Azért egy maganrendelesen ez elég húzós lenne. És sajnos nem én akarok folyamatosan menni hanem muszaj.
2019. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szia. Ha leírod, hogy pontosan mit szeretnél és helyileg hol, akkor ők tudnak adni neked konkrét árajánlatot is magán-egészségügyi szolgáltatásokra: [link]
2019. szept. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!