Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így név nélkül merem csak...

Így név nélkül merem csak feltenni a kérdésem mert tudom hogy elítélnek ezért. Változnak majd az érzelmek ha eddig töretlenül negatívan élem meg az egész terhesség mizériát?

Figyelt kérdés
Nem tervezett baba.Védekezés mellett (spirál) fogant.35 hetes vagyok vele itt rugdalózik,mocorog a pocakomban és csak az agyamon átcikázó gondolatok rémítenek meg.Sokadik baba,tudom mire számítsak...DE nem akarom,nem tudom őt szeretni.Most először írom ezt így le senkinek nem merem elmondani.A férjem a gyerekeim imádják.Már a 4. héttől tudom hogy Ő van de azóta sem tudtam elfogadni.Nincs fészekrakó ösztön,nem is igazán érdekel az egész.Amit észrevettem hogy a kisebbik fiamhoz egyre szorosabban,erősebben ragaszkodom mivel nekem még ő is pici baba 6 évesen... 😢😢😢😢😢😢 tudom hogy egy sz.r vagyok de szétfeszítenek a gondolatok.Mi lesz ha megszületik??Vártam az első szívhangra hogy az majd meghozza az áttörést,majd az első UH-ra,majd az első mozdulatokra,az első babaholmikra mostmár csak a születése van hátra.Ha az sem hozza meg a lila felhőket akkor nem tudom.Tudom hogy egy pszichológussal kéne ezt a dolgot megbeszélnem mert a leírtak alapján mindenki a depresszióra fog asszociálni és én is,de nem akarom hogy tudják mert egy nő,anya legnagyobb szégyene hogy a saját testéből,testében nevelt csodát nyűgnek tekintse....szerintem.Vajon jó lesz?Vagy majd belerázódok és elfogadom?Úgyis szeretni fogjuk-mindig ezt mondom naponta legalább 100× hogy elhitessem magammal 😭😭😭😭

2019. jan. 26. 11:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azért érezheted így, mert védekezés mellett fogant. Szerintem el fog múlni, de nyugodtan elmehetsz pszichológushoz, nem fogják megtudni azok, akiket nem avatsz be.
2019. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Igen, érdemes felkeresni egy pszichológust. Nem az a szégyen, ha valakinek problémái vannak, hanem az, ha nem kezeli azokat. Minden gyerekednek, a pocakodban lévőnek is egészséges, kiegyensúlyozott anyára van szüksége. A férjednek pedig ugyanilyen feleségre.
2019. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Megértem, hogy nem szeretnéd ha a családod tudna erről. Én elmennék egy pszichológushoz, bár sok idő a terápiára már nincsen, nagy könnyebbség lenne neked.

Én még nem szültem, most várjuk az elsőt, így tapasztalatot nem tudok neked adni... de van ismerősöm aki ugyanígy volt vele, fogamzásgátló mellett fogant meg a kislányuk. Egész terhesség alatt örökbe akarták adni, nem vettek neki semmit, nevet sem kerestek, nem is vettek róla tudomást. Szülni is úgy ment be a nő, hogy nem akarja hazavinni. De amint megszületett és az aranyórát együtt töltötték teljesen átfordult, szólt a férjének, hogy pedig ezt a picúrt hazaviszik...Ez nyolc éve volt, gyönyörű, egészséges, okos a kislány, hatalmas szeretetben nevelik, azóta van már két tesó is. Múltkor beszélgettem az anyukával, azt mondta azt a kilenc hónapot örökre szégyellni fogja, és egyszerűen képtelen felfogni, hogyan érezhetett így.


Nálatok nem ennyire drasztikus a helyzet, de hiszem, hogyha meglátod, először kinyitja a szemecskéjét, megfogja az ujjadat, szopizik, megöleled, el sem fogod tudni engedni többé.

2019. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szegenykem sajnalom hogy igy erzel. Szerintem is auert lehet mert mar sokadik baba es nem olt tervezett.

Viszont egyaltalan nincs mit szegyelni rajta, tudom hogy kellemetlen ez neked de ez egy problema amivel foglalkozni kell. En azt javaslom menj el pszichologushoz Mert egy szakember sok olyan gatat fel tud szakitani amirol nem is sejted hogy letezik. Lehet hogy egesz mas tudatalatti oka van annak hogy igy erzel es o segiteni tudna abban hogy ezt felszinre keruljon es megoldodjon. Mar csak azert is hogy ne csussz bele nagyon a szules utan depibe marcsak a tobbi gyermek miatt se. Ne tartsd magadban mert csak orlodni fogsz.

Remelem minden jol alakul es kitartas! Nem vagy ezzel egyedul es biztos vagyok benne hogy segitseggel meg tudod oldani!

2019. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha magamból indulok ki, változhat.

Nekem ez szülés után pár nappal teljesen pozitív irányba fordult. Kitartás.

2019. jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%
Miért tartottad meg?
2019. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Milyen spirálod van? Csak, mert nekem is spirálod van és még sem fordul a fejemben, hogy terhes lehetek emellett. És esélyes? Én biztos nem tartanám meg, 38 leszek tavasszal és negyedik gyerek lenne...
2019. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
A spirál egyáltalán nem megbízható fogamzásgátló eszköz. A 6 ágyas szobában, amikor szültem 4 nőnek volt spirál mellett terhessége
2019. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Rossz ezt így leírni, meg gondolom pár embernek olvasni is, de én sem gondolom, hogy visszafordíthatatlan probléma lenne. Mert írtad, hogy 4 hetes kora óta tudod, hogy ott van, tehát elvetetted volna, ha határozottad elutasítod. Nagyon jó dolog, hogy elismered az érzéseidet, és fogadd meg a tanácsokat azoktól, akik pszichológushoz küldenek. Segít felszínre hozni, hogy mi a belső félelmed tulajdonképpen. Senkinek nem kell tudnia, hogy oda jársz, mégis rengeteget fog jelenteni.
2019. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Mintha én írtam volna ki a kérdést. Nagyon hasonló az én történetem is.

5 éves volt a fiam amikor terhes lettem. Egyáltalán nem terveztük, épp külön éltem a férjemtől, csak gyakran járt fel hozzánk és igen, szexeltünk is. Egyszer nem védekeztünk, egyből meg is fogantam.

Teljesen összeomlottam, de elvetetni nem lett volna szívem, így végül a férjem visszaköltözött és vártuk a babát.

Végig gyűlöltem az egész terhességet, a gyereket, teljesen közömbös voltam iránta, sőt, dühös voltam, mert úgy éreztem, teljesen tönkretette az életem. Épp kezdtem volna új életet kezdeni, nyitni más férfiak felé, a munkám is jól alakult, erre minden összeomlott.

Konkrétan a szülés napján is annyira nem kötődtem a gyerekhez, hogy teljesen olyan volt, mintha nem is velem történnének az események. Mint egy rossz vicc, egy rémálom, amiből várom, hogy felébredjek és menjen minden tovább kettesben a lányommal.

Aztán megszületett és abban a pillanatban ahogy a hasamra tették a még véres, gyűrött testét, megváltozott minden. Egyből olyan mértékű szeretet öntött el, hogy magam is meglepődtem, mert anno a nagyfiammal kellett vagy fél év, mire elkezdtem kötődni hozzá.

A kicsinél úgy vettem észre, hogy ez a túlzott szeretet egyfajta kompenzálás is, lelkiismeret furdalásom volt amiért egyáltalán megfordult a fejemben az abortusz gondolata, nagyon sokszor sírtam emiatt születése óta.


Tehát a gyereket szeretem igen, ám a dolgok attól nem lettek könnyebbek, sőt.

A férjemet továbbra sem szeretem és a kapcsolatunkra rányomja a bélyegét az, hogy csak a gyerek miatt költözött vissza.

Mai napig tudat alatt hibáztatom a gyereket, illetve magunkat amiért nem védekeztünk, hogy tönkrement az életem. 2 gyerekkel egyedül anyagilag nem élnék meg, muszáj vagyok a férjemmel maradni. Ha elválnánk is nagyon nehéz lenne már így új párt találnom.

Anyagilag szintén rosszul jártam, mert csak gyes-t kapok, hiányzik a munka, a felnőtt kapcsolatok.

Ráadásul egy iszonyatosan nyugtalan, szörnyen rosszul alvó, sírós gyereket szültem másodjára, testileg teljesen kimerültem, pánikbeteg lettem, tönkrementem a 2. szülés óta.

Remélem, te nem jársz majd így, ha te szereted a férjed, akkor sokkal jobb helyzetben vagy.

2019. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!