Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit gondoltok arról, aki 2...

Mit gondoltok arról, aki 2 hosszú és nagyon fájdalmas természetes szülés után azt mondja, hogy ha lesz 3. baba azt csak is császárral hajlandó megszülni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 14:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

ma 14:29

értelmezd amit írtam. Kétszer szültem. Első sima szülés volt a második császár. Mivel nincs 2 egyforma szülés, így nem is lehet megítélni melyik a jobb. Sima szülésem rövid volt, kevés fájdalommal. Császárom rövid volt hosszú ideig tartó fájdalommal..

2019. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
34%

Én is azt mondom, hogy nem tudja, mire vállalkozik, amíg át nem éli.

Nekem szörnyű volt a császár. Nem hatott jól a gerincérzéstelenítésem, így a műtét alatt iszonyatos volt a fájdalom. Miután kiemelték a babám, kaptam morfint; attól meg nem emlékszem kb. semmire az első találkozásunkból, csak a fényképekből tudom, hogy megtörtént, de konkrét emlékeim nincsenek.

A műtét utáni éjszakát végig talpon töltöttem, mert csak úgy nem sírt a babám. Ettől másnapra combközépig bevéreztem.

Nekem maga a seb nem volt vészesen fájdalmas. Az ágyból felkelés, de jobban a visszafekvés volt kínlódás, a szoptatás alatt csillagokat láttam a méhösszehúzódások miatt, és az első 2 napban sírva pisiltem, annyira fájt olyankor a hasam. A hólyagtelítődéssel- ürüléssel kapcsolatos fájdalom, diszkomfort fél évig kitartott.

A babám szempontjából az volt a hátránya, hogy a műtét napján nem szoptathattam meg a kapott gyógyszerek miatt. Nem is indult be a tejem rendesen. Ettől a babám besárgult, és 8 napig kellett bent maradnunk.

Esztétikai szempontból nézve nekem keloidosan gyógyult a hegem, de nyilván ez egyéni hajlam kérdése.

Hasüregi összenövéseim is lettek a császár miatt, amit hamarosan laparoszkópos műtéttel kell korrigálni.

Ha választhatnék, legközelebb mindenképpen a természetes szülést választanám, de ez nálam sajnos szóba sem jöhet.

2019. ápr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő fajta szülésbek vannak előnyei és hátránxai is. Aki nem szült csaszárral az ne írja már azt, hogy mennyivel rosszabb mint a sima szülés. Nekem pl császár volt és 2 nap után már nem volt fájdalmam csak akkor volt kellemetlen amikor felkellett kelnem az ágyból. De ezen kívül semmilyen negatív dolgot nemtudok róla momdani. Sima szülesnél is vannak horror szülések, nem egy barátnőm van aki simán szült és szanaszét szakadt, volt aki megszült és annyira szetszakadt hogy vitték a műtőbe összestoppolni, ismerek olyat aki hetekig ülni se tudott annyira fájt neki ott lent vagy éppen kb a házas élete ment rá mert siman megszült és azóta fáj, éget neki együttlét alatt.... Nyilván mindkét szülés után lehetnek rosszabb és jobb esetek is. De azt nem bírom aki úgy ír véleményt, hogy át nem esett rajta!
2019. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Találni kell egy olyan orvost, aki tuti, hogy elvállalja a császárt, de akkor a kórház is olyan legyen, és megbeszélni vele, hogy MI VAN, HA VALAMIÉRT MÉGSEM Ő CSÁSZÁROZ, ha van ilyen, akkor adja írásba, hogy téged csakis császárral szülesszenek meg. Mert akármi miatt alakulhat úgy is, hogy az orvos mégsem tud műteni. S akkor mi van? Biztosítsd be magad erre az esetre is!
2019. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!