Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás

A kérdés

Van meg olyan, akit stresszelnek a vizsgalatok, es szive szerint talan a genetikai uh kuvetelevel kihagyna az osszes tobbit?

Aki igy erez, ti vegul hany alkalommal voltatok , es milyen vizsgalatokon?

jún. 5. 15:14  Privát üzenet  

A válaszok
6 hetes voltam, mikor eloszor mentunk, 2 het mulva vissza, hogy meggyozodjunk rola, hogy ugy fejlodik, ahogy kell. Junius 24-28 kozott lesz a genetikai, de en mar alig varom :) Nekem jo volt latni, hogy mar van baba formaja, alig varom, hogy megtudjuk, kisfiu-e vagy kislany :) Persze stressz es kellemetlenseg is a vizsgalat, de nekem nagyobb reszt izgalom es boldogsag :D

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont jún. 5. 15:38 Privát üzenet

Én is minden alkalommal frászban voltam a vizsgálatok előtt, de utána mindig jó volt megnyugodni, hogy minden rendben. A kötelezőkön kívül 4-6 hetente jártam a saját orvosomhoz, meg egyszer voltunk babamozin. Hidd el, várni fogod, hogy mehess, pont azért, hogy meg tudj nyugodni, hogy jól van a babád. 🙂

Boldog babavárást!

38hkm

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont jún. 5. 15:54 Privát üzenet
Én a cukorterheléssel vagyok így. Az első terhességemnél szörnyű volt, mintha totál részeg lettem volna. Most a másodiknál inkább bele se gondolok. Majd csak eltelik kb 😅

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont jún. 5. 16:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elso gyerekkel mar vegigjartam egyszer, akkor is stresszelt, most meg inkabb, pedig amugy minden rendben volt.

3-as, a cukrot magamnak fogom merni, a terhelest kihagyom.

# 4/9Időpont jún. 5. 16:14 Privát üzenet

Az első genetikai Uh után úgy voltunk vele, hogy úgysem kötelező csak javasolt a második trimeszteri, simán kihagyhatjuk, hogy mi se stresszeljük magunkat. Végül a nőgyógyász rábeszélt. Nem volt hiába, mert sajnos vettek észre eltérést aminek utána kellett menni. Onnantól baromira nem érdekelt hány vizsgálat van, csak derüljön ki, hogy lehet-e még egészséges a babám...

Hogy hányszor mentünk vizsgálatokra? Pontosan nem tudom, de kb 2-3 hetente kellett menni, főleg UH-ra, illetve genetikai tanácsadásra.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont jún. 5. 16:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolso, es segitett a vizsgalat a vegeredmenyt tekintve?

# 6/9Időpont jún. 5. 16:51 Privát üzenet

Igen, sokat segített. Főleg, hogy folyamatosan nyomon volt követve, hogy hogyan változik a dolog, így a gyereksebész is fel tudott készülni már születés előtt, hogy mik lesznek a jövőben a teendők (műtét stb), nem csak hirtelen találtuk szembe magunkat egy problémával, hogy aztán még hetekig vagy hónapokig vizsgálgassuk a magyar egészségügyben jól ismert várólista rendszerben, míg maradandó károsodás nem lesz belőle...

A másik egyébként, hogy pl én a második trimeszteri vérvételemről lemondtam, mikor kérdezte a doki, hogy akarom-e. 1 hónappal később rosszulléttel és súlyos anémiával kerültem kórházba. Igazából ezt is jó lett volna tudni előre, hogy elkerülhető legyen, de pont a baba miatti sok vizsgálat okán magamra már nem gondoltam. Kellett volna, mert ezzel is csak magamat szivattam meg.

Következő babánál biztosan nem így csinálom majd.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont jún. 5. 17:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

7-es, koszi, hogy leirtad, emiatt akarom en is nagyreszt a genetikai uh-t meg a 20. heten, es ha valami nem ok, akkor nyilvan utana fogunk jarni, es tesszuk, amit kell.

# 8/9Időpont jún. 5. 17:07 Privát üzenet

Az a baj, hogy gond nem csak a genetikai uh-n derülhet ki. Nekem mindkét terhességemnél a 3. trimeszter második felében lett gáz. Most hivatalosan a 30-32. heti UH az utolsó. Hát, ha engem a másodiknál akkor nézett volna utoljára az orvosom ultrahanggal, azzal a boldog tudattal viszem végig, hogy minden rendben, és vagy ért volna egy rohadt kellemetlen meglepetés a végén a fiam méretét és állapotát illetően, vagy esetleg meg se születik élve. A 36. hét után rohamosan elkezdett csökkeni a magzatvizem, méhen belüli retardáció lépett fel. Másfél hét után annyira kevés volt a magzatvíz, hogy a fiam nem csak lemaradt, hanem megállt a növésben. Ekkor mondta a dokim, hogy császár, hálisten már 37+5-nél jártunk. Ha ő nem ultrahangoz minden egyes alkalommal, mikor mentem hozzá, ki sem derül, hogy gond van, a ctg-k jók voltak.

Az első gyereknél 35 hetesen uh-ztak utoljára, hát, ott nem derült ki. 2200 grammos babám született a 38. hétre, és színtiszta mázli csak, hogy nem lett baja.

Tudom, hogy idegesítő a sok vizsgálat, de inkább ez, minthogy baj legyen.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont jún. 5. 20:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kötelező ultrahang vizsgálatok?
A terhesség alatt milyen vizsgálatok vannak, és mikor? Ezek közül melyik a fizetős, illetve mit lehet ingyenesen is megcsináltatni?
Védőnő, vizsgálatok, mi a sorrend?
Mi a teendő onnantól, hogy pozitív a teszt? Milyen vizsgálatok kellenek a terhesség során és mi az, amit sztk-ban érdemes intézni, és mi az, amit magándokinál?
Ugye a kötelező vizsgálatokra el kell engedni a munkahelyről. Milyen vizsgalatok tartoznak ide?
A terhesség hanyadik heténél küldenek el vérvételre, és milyen vizsgálatok vannak még ilyenkor?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesgondozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!