Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mindent csak penzert? Egy...

Mindent csak penzert? Egy állami kórház megengedhet magának ilyet szerintetek vagy az én elvarasaim voltak nagyok?

Figyelt kérdés

Neveket,pontos helyszínt nem írok,de ha van rá igény ,akkor szívesen.


13hetes terhes vagyok,magánrendelés te járok,de az orvosom behívott a szakrendelések,hogy a 12 hetes genetikai ultrahangot elvégezzük.

Be is hívták,ahol egy furcsa modorú nő megkezdte a vizsgálatot,majd a közepén fennhangon odabofogott egy ilyet:

AKARJA TUDNI MI LESZ?

(3 mp gondolkodás után rájöttem hogy a baba nemére gondol)

Mondtam hogy szeretném,ha írásban lenne még akár egy kis cetlin,akár egy betűvel vagy az új.foto hátulján

Röhögve ramondta,hogy ja,ilyet nem csinálunk,akkor nem tudom meg és kész.


Őszintén reménykedtem hogy tényleg csak viccelt ezzel,de mikor kimentem és atneztem minden vizsgálati lapot ,fotót,reklamanyagot,amit a kezembe nyomott,rájöttem hogy ez tényleg nem írta le sehova.



Ez egy ilyen extra kivansagnak számított?tényleg nem várhatok el ilyet egy magankorhazban?de az ultrahang fotot,(amin semmi nem látszik) azért egy csekk kíséretében a kezembe nyomta hogy fizessem be( bár azt se tudom mennyit miért és hova)


2019. jún. 25. 11:27
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Nem életbevágó egyáltalán de most komolyan flancolas az,hogy én szeretném eldönteni,hogy mikor és hogyan tudom meg a babám nemét?:D
2019. jún. 25. 12:28
 22/45 A kérdező kommentje:
Egyébként Miskolc Semmelweis
2019. jún. 25. 12:32
 23/45 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem amúgy, hogy fizetsz az orvosodnak a magánrendelésen havonta 20ezret szó szerint 10 perc kellemes beszélgetésért meg néhány beutalóért, de ami igazi élmény, az UH, azt inkább ingyen csináltatod a vágóhídon úgy, hogy a párod benn sem lehet.
2019. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
41%

23!


A legtöbb magánorvosnak nincs olyan jó gépe, mint a kórháznak, amivel a genetikai uh-t meg lehetne csinálni. Nyilván ezért kell a kórházba menni.

Anno Kecskeméten ez ugy zajlott, hogy 4-5 kismama egyszerre be az öltözőbe, bugyi le, aztán a kedves szonogragus vidit, hogy ki következik. Függöny választja el az öltözőt a vizsgálótól és nem volt 5 perc a vizsgálat, ami után az "ennyi, mehet" volt a koszones.

2019. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Igen,a maganrendelesen sajnos nem tudtuk a genetikait megcsinálni,ezért kellett bemennem a korhazba
2019. jún. 25. 12:48
 26/45 anonim ***** válasza:
86%

Előre röhögök: az anyák napja az óvodában is legyen papíralapú, sőt majd az iskolai fogadó órán is közlöd a tanárral, hogy írásban kéred a mondanivalóját, mert nincs veled a férjed.

Állami kórházakban nincs idő a cuki anyukák ingyombingyom agymenéseire. Így is elég szoros az ütemterv, ha ez nem megfelelő, fizetni kell. Eleve el sem várom, hogy ilyet teljesítsen nekem, felnőttnek.

2019. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
63%
Ezért vannak magán UH központok. Köznyelven babamozi, de csinálnak officiell genetikai UHt meg kombinált tesztet is. Sokkal emberibb, mint a trágya sztk rendelés. A gép is jobb, az orvos is.
2019. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
85%
Sokat vártál! Azt sem kötelező neki megmondani, hogy milyen nemű a magzat, hisz a vizsgálat, amiért felel, nem erre irányul. Az meg pláne nincs a munkaköri leírásában, hogy egy fotóra írja mindezt.
2019. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
46%
Lehet ez volt az utolsó esélyed, hogy megtudd a szülés előtt. Előfordulhat, hogy a következő ultrahangok egyikén sem fekszik úgy, hogy lássátok valamit.
2019. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez extra kívánságnak számított.Sehol nem tüntetik fel, hogy fiú vagy lány lesz.Főleg nem a 13 héten.Én pld magánorvos tanácsára a 12 heti genetikai uh-t és a szívultrahangot 18 hetesen magánba csináltattam.Kb 40 ezer volt, de ott sem írtak sem nemet se semmi extra kívánságom nem teljesítették és a vizsgálat ára mellé természetesen fizetni kellett az uh képekért is.Mindennek ára van.

A 18 heti genetikai uh-t orvosi tanácsra a kórházba csináltattam.Olyan a gép minősége és a képé is ,hogy tényleg semmi sem látszik.A kapott csekkel pedig elküldtek a gazdasági irodába ahol szépen kipengettem a fekete képekért az árat ,mert én kértem és kész.

Hívd fel a kórház gazdasági irodáját, át is utalhatsz szerintem nekik annyit amennyit majd mondanak.

2019. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!