Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mindent csak penzert? Egy...

Mindent csak penzert? Egy állami kórház megengedhet magának ilyet szerintetek vagy az én elvarasaim voltak nagyok?

Figyelt kérdés

Neveket,pontos helyszínt nem írok,de ha van rá igény ,akkor szívesen.


13hetes terhes vagyok,magánrendelés te járok,de az orvosom behívott a szakrendelések,hogy a 12 hetes genetikai ultrahangot elvégezzük.

Be is hívták,ahol egy furcsa modorú nő megkezdte a vizsgálatot,majd a közepén fennhangon odabofogott egy ilyet:

AKARJA TUDNI MI LESZ?

(3 mp gondolkodás után rájöttem hogy a baba nemére gondol)

Mondtam hogy szeretném,ha írásban lenne még akár egy kis cetlin,akár egy betűvel vagy az új.foto hátulján

Röhögve ramondta,hogy ja,ilyet nem csinálunk,akkor nem tudom meg és kész.


Őszintén reménykedtem hogy tényleg csak viccelt ezzel,de mikor kimentem és atneztem minden vizsgálati lapot ,fotót,reklamanyagot,amit a kezembe nyomott,rájöttem hogy ez tényleg nem írta le sehova.



Ez egy ilyen extra kivansagnak számított?tényleg nem várhatok el ilyet egy magankorhazban?de az ultrahang fotot,(amin semmi nem látszik) azért egy csekk kíséretében a kezembe nyomta hogy fizessem be( bár azt se tudom mennyit miért és hova)


2019. jún. 25. 11:27
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
82%

Állami kórház Uh vizsgálatain még a 30. héten sem akarták megmondani a baba nemét, mert bár látszott, a vizsgálatnak nem ez volt a profilja, a 10-15 percbe meg nem fér bele az anyukával való kedélyes beszélgetés. 13. héten őszintén szólva oktalanság rákérdezni is, meg a szonográfus részéről tippelni is, hiszen a herék a 28. hét körül szállnak le, addig az üres zacsik és a nagyajkak simán elnézhetőek, ezt egy olyan doki mondta nekem, aki egyébként méhen belüli magzatokon is végez műtéteket, tehát a gépe is jó és a tudása is kimagasló. Az igaz, hogy ha már a 13. hét körül fiúnak látják, abból ritkán lesz lány, de csak az ismeretségi körünkben nagyon sok lányból lett már így fiú. Kinek jó ez?


Másrészt az írott szó és a szóban elhangzott tipp között is van különbség. Éppen a magas hibalehetőség miatt teljesen érthető, ha nem akarna írásba adni semmit, hogy aztán beperelje egy túlbuzgó anyuka, mert megvett egy halom rózsaszín ruhát, amit most nem akar a fiúcskára adni...... egy korrekt orvos vagy szonográfus, ha válaszol is ilyne kérdésre, akkor hozzáteszi, hogy ez csak tipp.Igaz, ha jól értettem, itt ő ajánlotta fle, hogy megmondja.


A konkrét kérdésedre válaszolva: igen, szerintem ez flancos kívánság volt, ha állami kórházban történt. Magánkórházban (mert nem egyértelmű, hogy mi volt végülis) viszont azért a 15-45 ezerért akár csillámpóni sörényébe rejtve is leírhatják, ha azt kéri a kismama...

2019. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
23%
Bár én még csak 5 hetes terhes vagyok, én is úgy szeretném, ha felírnák egy papírra, hogy milyen nemű. Cukrászatba beadjuk, és olyan színű lesz a torta belseje. Szerintem ez egy aranyos dolog, és a lényeg hogy nekünk tetszik, és együtt örülhetünk a családdal. Az, hogy más nem így gondolkolkodik nem baj, csak ezért ne kezdjük már el lenézni... Aztán lehet nem jön össze, mert mi is szeretnénk 4D ultrahangot, és ha meglátjuk, akkor meglátjuk, de a családnak akkor is egy élmény lesz szerintem. Én is kíváncsi leszek majd korházi vizsgálatokra, mert amit lehet magánon szeretnénk elvégeztetni :)
2019. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
75%

Micsoda gondjaid vannak, édes Istenem.

Igen, sokat kértél, egy állami kórházban ahol látástól mikulásig dolgoznak az ott lévők, nincs idő ilyen csacsiságokara, már bocs.

2019. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
77%
Államiban nagy kérés, magánrendelöben nem. 13 hetesen úgysem tudta volna, hogy fiú, vagy lány. 18-20 hét között lesz a második genetikai uh, majd akkor kérd, h írják fel egy papírra magánrendelésen.
2019. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
57%

En is az Sztkba jarok Miskolcon.

En egy tunderi not fogtam ki neked balszerencsed volt.

Amugy a fotó 1000ft es ott helyszinen kell kifizetni. En oromomben elfelejtettem megkérdezni a nemet o kerdezte hogy mondja? Mondom persze :D

Ki a Dokid? :)

35hkm

2019. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
74%

🤣🤣🤣 Hát ez besza-behu!

Állami intézetben uh vizsgálaton leszrják az óhaj-sóhajt, meg nézik rendben van-e a gyerek, aztán mehetsz, amerre látsz. Majd magánban megnézitek az orvosoddal mikor a férjed is ott lesz és kész.

Micsoda egetverő probléma ez, hogy még kérdést is kell róla kiírni!

2019. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
64%

Állami kórházban ez nagy kérés, igen. Persze nem kerül semmibe teljesíteni, de az idő megy vele. Ha csak fél perc is. Sajnos az egészségügy túlterhelt. Nem kicsit, nagyon. Nincs elég idő se a genetikai vizsgálatokra. Nálunk pl van olyan orvos, aki azért hagyta ott az állami szférát, mert megmondta, hogy egy 10-15 perces genetikai uh alapján nem tud biztos diagnózist adni és ő így nem vállalja a felelősséget, nem tud nyugodtan aludni.

Azt kell szem előtt tartani,nhogy az sztk-s genetikai uu lényege kulturált körülmények között diagnosztikai vizsgálatok végzése. Ebbe nem tartozik bele a cukiskodás, ennek hiánya nem róható fel senkinek.

2019. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
67%
Örülj, hogy megkérdezték egyáltalán, hogy akarod-e tudni a nemét, ez sem a dolguk. Ahogy az sem, hogy a fenekedet kinyalják. Azért fizetni kell.
2019. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
31%

Nem kertel sokat, csak itthon alap a cudar bánásmód, akit meg zavar, azt lehurrogjak.

Én így gondolom. Attól mert 10/10 emberrel bunkók, attól az meg nem lesz oke.

2019. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
18%
10-15 perces genetikai vizsgálat? Lemértem, itt a 18 hetes vizsgálat a kórházban 2 perc!! Ebben benne van, hogy bemész, felfekszel az ágyra, megnézik, kinyomtatják a leletet és kijössz.Plusz még a doki is egy akkora paraszt, hogy a falba vernéd a fejét.
2019. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!