Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mindent csak penzert? Egy...

Mindent csak penzert? Egy állami kórház megengedhet magának ilyet szerintetek vagy az én elvarasaim voltak nagyok?

Figyelt kérdés

Neveket,pontos helyszínt nem írok,de ha van rá igény ,akkor szívesen.


13hetes terhes vagyok,magánrendelés te járok,de az orvosom behívott a szakrendelések,hogy a 12 hetes genetikai ultrahangot elvégezzük.

Be is hívták,ahol egy furcsa modorú nő megkezdte a vizsgálatot,majd a közepén fennhangon odabofogott egy ilyet:

AKARJA TUDNI MI LESZ?

(3 mp gondolkodás után rájöttem hogy a baba nemére gondol)

Mondtam hogy szeretném,ha írásban lenne még akár egy kis cetlin,akár egy betűvel vagy az új.foto hátulján

Röhögve ramondta,hogy ja,ilyet nem csinálunk,akkor nem tudom meg és kész.


Őszintén reménykedtem hogy tényleg csak viccelt ezzel,de mikor kimentem és atneztem minden vizsgálati lapot ,fotót,reklamanyagot,amit a kezembe nyomott,rájöttem hogy ez tényleg nem írta le sehova.



Ez egy ilyen extra kivansagnak számított?tényleg nem várhatok el ilyet egy magankorhazban?de az ultrahang fotot,(amin semmi nem látszik) azért egy csekk kíséretében a kezembe nyomta hogy fizessem be( bár azt se tudom mennyit miért és hova)


2019. jún. 25. 11:27
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
41%
Szia, bocsi de ez irrealis keres szerintem. Amugy nekem a 13.heten meg maganban, 25 ezer forintos 4D-s+genetikai uh-n sem mindtak meg mert korai. A 19.heten megkaptuk boritekban, mert ott alapbol az a szokas, ez is 20 ezer forint volt, de nem 5 perc es reszletes lelet jart.
2019. jún. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
31%
Menj át a Megyeibe, az sokkal jobb kórház.
2019. jún. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

Igazából én egy szót sem szóltam a vizsgálat alatt,nem is kérdeztem volna meg a nemét sem,mert nem is felteteleztem hogy ez érdekli őket vagy időt töltenek vele...mivel ő kérdezte meg,hogy szeretném e tudni (a maga módján) gondoltam eltolthetunk ezzel+ 3mpet eltölteni .

Tipikusan nem az az ember vagyok aki bármin fennakad.


De örülök a sok válasznak,mert egyértelműen vannak itt tapasztalatának a magyar egészségügy kapcsán.


A megütött hangnemet mondjuk a többség még egyszer atgondolhatna,mert kritikan aluli,de ti tudjátok :D


A hölgy ettől még egy paraszt volt,én meg szerintem sosem fogom megszokni hogy ilyen embertelen egy olyan szolgáltatás amiért egy évben marhasokat fizetek.Es ez most inkább az államnak szól,mint a munkavállalóinak.

Tisztelet a kivételnek,bár édesanyám is az egészségügyben dolgozik (csak a masik korhazban),őt is megdobbentette,hogy valaki ennyire lekezelő legyen.

2019. jún. 25. 17:49
 44/45 anonim ***** válasza:
68%

Na azért vicces, hogy te kéred számon mások stílusát meg lekezelésről panaszkodsz.

“Egy állami kórház megengedhet magának ilyet?”

Ez a fogalmazás szerinted rendben van? Olyan felháborodott, mintha legalábbis nem láttak volna el rendesen, nem figyeltek volna az egészségedre. Holott annyi történt, hogy nem értek rá az extra igényeiddel foglalkozni. Hogy miért, azt már kifejtették előttem, ezek közül tényleg az a legvalószínűbb, hogy azért nem, mert ilyen korán nem lehet még biztonságosan megítélni a nemet és nem fogja írásba adni, hogy aztán meg bepereld, ha tévedett (ez most nem a személyed ellen irányult, ő nem tudhatja, hogy te megtennéd-e - és te sem tudhatod, hogy vele nem tette-e már meg valaki). Enyhén szólva durvának érzem, hogy az a vadidegen orvosnő azt érdemelné, hogy itt szapuljuk.

2019. jún. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

Elmondom meg egyszer,nem egy hivatalos lepecsételt nyomtatványt kértem,csak hogy firkantsa már oda hogy mit gondol egy lap sarkára vagy akarmire.A megállapítását amúgy is felajánlotta magától.



Sajnálom,hogy a doktornő lelki világát megzavarhatja ,hogy miket írnak róla,de most utólag több fórumon rakerestem,és mint kiderult,meg a fasorban sem voltam ezzel az incidensemmel vele :') már 8 évvel ezelőtti kommentekben is ugyanezek voltak a tapasztalatok.


Összegezve,a legtöbben értelmesen le tudtak írni a véleményüket ,amit köszönök,mert tisztábban látok a magyar egészségüggyel kapcsolatban .

Szerencsére van sok magánrendeles ultrahangra ,úgyhogy tudom mit kell tennem,meg ha a penztarcam is bánja,legalább az idegrendszerem nem (reméljük)

2019. jún. 25. 23:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!