Egy kiskorú lány szülei megtilthatják az abortuszt?

Figyelt kérdés

Leszögezem, a kérdés elméleti, felnőtt nő vagyok, csak egy eset kapcsán gondolkodtam el a témán. Olvastam, hogy 18 év alatti esetében szülői hozzájárulás kell minden orvosi beavatkozáshoz, így az abortuszhoz is.

Tehát akkor elvileg, ha a lány el is akarná vetetni, megeshetne az a helyzet, hogy a szülei megvétózzák az abortuszt? Ilyen esetben a lány fordulhatna illetékes szervhez, pl. gyámügyhöz, hogy ezt bírálják felül, tekintettel a helyzetére?

Valaki esetleg ismer ilyen esetet a való életből?


2019. okt. 3. 14:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írod, megtehetik, hogy nem írják alá, de ekkor fordulhat a gyámügyhöz.
2019. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Igen, természetesen fordulhat a gyámügyhöz, jól sejted. Mindig engedélyezik. Akarata ellenére senkire nem lehet kényszeríteni sem abortuszt, sem terhességet, már amennyiben van annyira talpraesett az illető (és nem megfélelmítés áldozata mondjuk, aki lépni sem mer), hogy éljen a jogaival. Attól még, hogy nincs 18, rendelkezhet a teste fölött, ha a szülei gátolják a szabad döntésben, akkor a gyámhivatal segítségével. Konkrét esetet szerencsére nem ismerek. Pontosabban olvastam már ilyet, a google is ad ki találatokat ilyen ügyekre/esetekre, de a környezetemben nem fordult elő, hála az égnek.
2019. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint jól okoskodtam.
2019. okt. 3. 15:19
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
Ha lenne olyan hülye a lányom, hogy teherbe esik tini fejjel, biztos nem járulnék hozzá a kapartatáshoz. Nevelje csak fel szépen.
2019. okt. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Kedves Utolsó válaszoló, és ezt te hogy gondolod?? Már az is részben a te hibád "gyümölcse" lenne, hogy a kiskorú kislanyod teherbe esett és még tetéznéd azzal a problémáját, hogy teljesen tönkreteszed az életét?? Egy gyerek hogy neveljen fel egy gyereket? Nem vagy ép, ha te ezt komolyan gondolod!
2019. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Nem tilthatják meg de onnantól kezdve nem kötelességük mindent megadni a csajnak, csak a törvényi minimumot.
2019. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Még szerencse 4-es, hogy ezt nem Te döntöd el. Ha nem akarja és van annyi esze, hogy segítséget kérjen, akkor nem kell megtartania, ha megfeszülsz sem. Lehet számodra új, de a gyereked nem a tulajdonod, nem rendelkezhetsz nevelési célzattal sem a testével. Értem én, hogy elméletileg beszélgetünk és senki nem szeretne megélni ilyet, de akármi is hozta a helyzetet, akár szimpla felelőtlenség, akkor sem kényszeríteném (és szerencsére jogilag nem is lenne lehetőségem) a gyerekemet terhességre és szülésre, kapaszkodj meg, Te sem teheted, le kellene nyelned a békát, akár tetszik, akár nem. Hőböröghetsz persze, de a jog nem a Te érdekeidet,értékrendedet követi, akkor sem, ha ezen felnőtt létedre behisztizel. Ami pedig azt illeti utána miként állhatnak hozzá a szülei, hát az a legkevesebb, ilyen korlátolt szülők mellett eleve akkor jár a legjobban, ha mielőbb lelécel, nem veszítene sokat azt hiszem.
2019. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

"Nem tilthatják meg de onnantól kezdve nem kötelességük mindent megadni a csajnak, csak a törvényi minimumot."


Na igen. De hát eddig sem volt kötelességük mindent megadni. Szép család lehet. Aztán anyu-apu csodálkozik, hogy a közben felnőtt gyerekük rájuk sem néz.

2019. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
Szerencsére normális lett minden gyerekem és eszükbe se jutott tiniként szexelni, elméletileg írtam amit írtam.
2019. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, biztos vagy te abban h nem szexeltek tiniként?🤣 hát biztos nem kötötték az orrodra. Vagy talán követted őket mindenhova?

Úgy birom az ilyen szülőket

"Tökéletes gyerekeim vannak"

JAJA

Lehet nem tudsz mindenről

2019. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!