Elmenjek az abortuszra?

Figyelt kérdés
Pénteken kellene mennem a műtétre, még mindig nagyon bizonytalan vagyok, hogy elmenjek-e. 1 hónapja tudom, hogy babát várok, azóta az életem egy rémálom, nem érzem úgy, hogy szeretném ezt a babát, viszont félek a műtéttől is, attól is, hogy később nem lehet majd babám, és a lelki résztől is, hogy megbánom. A terhesség előtt is nagyon erős szorongásom volt, ami a terhesség idején csak fokozódott, ettől lett egy jókora hematómám is. Félek, hogy az abortusz még inkább belehúzna a szorongásba, de a gyereket se szerettem volna még. A párkapcsolatom stabil, család is támogatna, de elfogadják a döntésem ha úgy döntök, hogy elmegyek a műtétre, csak féltenek, hogy megfogom bánni.
2020. jan. 2. 01:14
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/129 anonim ***** válasza:
65%
#89, efféle zagyvaságokkal nem kellene a Kérdezőt nyomni, azt gondolom.
2020. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/129 anonim ***** válasza:
29%

Szia! Nem olvastam végig a kommenteket, csak azt szerettem volna leírni neked, hogy az érzéseid tök természetesek. Tényleg hatalmas váltás, és tényleg kiesel pár évre a klasszikus társasági életből.. Viszont olyan tanulási folyamat a babavárás, szülés, anyaság, amit semmi se pótolhat. Nőiségről, életvezetésről, szervezésről, stb stb:)...

Nem leszek népszerű ezzel, de úgy érzem, az abortusz legalizálása azt hozta, h ez egyenrangú opcióként szerepel, és így már nem érezzük a súlyát. Hellingernél olvastam most, a családállítás kitalálójánál, h ő egész másképp veszi, őszerinte az abortusz olyan mérvű lépés, ami véget vet a kapcsolatnak, még ha formailag fenn is marad, mert a nő a magzattal együtt az apát is kiveti magából. Ha tovább szeretnének együtt élni, el kell gyászolniuk együtt a babát, megadni neki a helyét a világban.

2020. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/129 anonim ***** válasza:
61%

Na látom, végszóra befutottak a keményvonalas magzatvédők is a blőd demagógiáikkal.

"Gondolom nem akarsz antidepresszánsokon élni, mert ha ennyire őrlődsz, akkor kb ez lesz az abortusz után a következő lépés." - kristálygömb? A valóság meg az, hogy a John Hopkins egyetem csinált egy kis belső statisztikát az abortuszon túlesett orvostanhallgatói között. Egészen pontosan 0 fő szorult ennek következtében bármiféle pszichiátriai kezelésre az 500 fő körüli létszámból.

Az ismerőseim közül perpill 5-en szednek antidepresszánst, ebből ketten kifejezetten párkapcsolati probléma miatt, és semmi közük nem volt abortuszhoz az elmúlt évtizedben.

"Hellingernél olvastam most, a családállítás kitalálójánál, h ő egész másképp veszi, őszerinte az abortusz olyan mérvű lépés, ami véget vet a kapcsolatnak, még ha formailag fenn is marad, mert a nő a magzattal együtt az apát is kiveti magából." - Hellingert pusszantom, az ősszes olyan ismerősömnél, akik tudtommal abortuszon estek át, nem hogy együtt maradtak, de később, a tervezett időpontban lett gyerek.

2020. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/129 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Megtartjuk a babát.
2020. jan. 6. 07:12
 95/129 anonim ***** válasza:
87%

szia

ez esetben gratulálok ( én vagyok aki irta hogy a döntés előtt máskor ne avass be senkit)


megnyugodtál?

2020. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/129 anonim ***** válasza:
34%
Hat te tudod...
2020. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/129 anonim ***** válasza:
56%

Szia Kérdező!


Ez esetben kívánom, hogy sose bánd meg ezt a döntést!

2020. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/129 anonim ***** válasza:
43%
Gratulálok, boldog babavárást :)
2020. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/129 anonim ***** válasza:
39%

Örülök, hogy megtartjátok! Hogy fogod-e bánni? Nem hiszem. Nem fogok bizonygatni semmit, nem élem a Te életed. De más úgy beszélni, gondolni rá, amikor még nem kézzel fogható. Amíg csak 2 csík jelzi, hogy elindult egy kis palánta. Még a kis köröcske-petezsák sem olyan nagy durr látszólag. Visszafelé nézve már más. 16 éves a nagylányom. El vannak rakva a 2 csíkos tesztek mindegyik gyermekemnél. Tudom, hogy kit rejtett a két csík. Kit rejtett a kicsit megkopott ultrahangfotó.

Merre jártunk pocakkal és merre 4 gyerekkel és pocakkal. Ne hidd hogy itt a világvége. Tervezz, nézz körül, hogyan lehet könnyen jó eszközökkel mozdulni. Már ott él benned. 12 hetesen ha megtehetitek menjetek el profibb ultrahangvizsgálatra, ahol többet látsz belőle. Semmiképp se parázz! Alakítsd ki a Ti életeteket úgy, hogy amit lehet megtarts, amit nem egyenlőre rakd félre! Kívánom, hogy pár 10 év múlva is örömmel tudj visszanézni ezekre az időkre!

2020. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/129 anonim ***** válasza:
41%
Gratulálok, jó döntés! Boldog babavárást!😀
2020. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!