Elmenjek az abortuszra?

Figyelt kérdés
Pénteken kellene mennem a műtétre, még mindig nagyon bizonytalan vagyok, hogy elmenjek-e. 1 hónapja tudom, hogy babát várok, azóta az életem egy rémálom, nem érzem úgy, hogy szeretném ezt a babát, viszont félek a műtéttől is, attól is, hogy később nem lehet majd babám, és a lelki résztől is, hogy megbánom. A terhesség előtt is nagyon erős szorongásom volt, ami a terhesség idején csak fokozódott, ettől lett egy jókora hematómám is. Félek, hogy az abortusz még inkább belehúzna a szorongásba, de a gyereket se szerettem volna még. A párkapcsolatom stabil, család is támogatna, de elfogadják a döntésem ha úgy döntök, hogy elmegyek a műtétre, csak féltenek, hogy megfogom bánni.
2020. jan. 2. 01:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/129 anonim ***** válasza:
17%
Azért egy ember és állat között muszáj különbséget tenni, mert akkor ha chemotoxal fújok egyet, tömeggyilkosnak kell érezzem magam. Csak azért mert pici és nincs kifejlődve, attól még élőlény, és a megölése történik. A többi csak magyarázat. Van aki el tudja ezt fogadni, van aki nem, de nehogy már tévképzetekbe ringassátok magatokat. Amúgy nekem mindegy hogy megmarad a gyerek vagy sem, de szerinted melyikre van nagyobb esély hogy megbánja?
2020. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/129 anonim ***** válasza:
90%

# 28 Úgy értettem, hogy ki tudja, még mit fedeznek fel, amire eddig senki nem gondolt (nemrég olvastam, hogy a növények is éreznek), illetve, ahogy írtad, a vita is folyton megy, melyik naptól és melyik funkciója kialakulásától vagy a mennyire önálló életképességtől számítson embernek. (Nem igazán ide tartozik, de egyszer volt itt egy kérdés, mi lenne az abortálandó embriók sorsa, ha már mesterséges méh létezne - és biztos vagyok benne, hogy lesz ilyen). Ez a 12. hét most nálunk olyan "kulturált" politikai középút.

Miért gondolod, hogy felesleges idekeverni a hitet - azért elég sokak számára döntő e kérdésnél, hogy mit hisznek. (És ugyanúgy előítélet minden hívőt fanatikusnak tartani, és fóbiásan kerülni a "magánügyét".) Hogy ki miben hisz vagy sem, az az ő érzelmei, indokai számára ugyanannyira fontos, pláne ilyenkor, mint mondjuk a párja vagy a szülei, barátai véleménye.

Nem gyilkosoztam sehol. Pont azt írtam, hogy nem ismeri senki a másik teherbírását, nem tudja az indokait átérezni, ezért nem lehet elítélni. De ettől még úgy gondolom, hogy az abortusz nem csak egy szemölcseltávolítás kategória, akkor sem, ha ugyanúgy csak pár sejt. Ha csak az életnek a lehetősége, még akkor is valamivel több tiszteletet, rászánt időt, "végiggondolást "érdemelne - akkor is, ha nem kellemes, hogy esetleg a saját szememben innentől már nem olyan vagyok, amilyennek gondoltam magam, amíg nem kerültem ilyen helyzetbe.

Bár lehet, hogy majd egyszer annyira rutin lesz, hogy fogamzásgátlásnak fog minősülni és amit már sokan csinálnak, attól senkinek nem lesz fikarcnyi bűntudata sem... de azt nem gondolom, hogy egy jobb világ lesz (simán elképzelem, hogy majd kívánságra szabják és kereskednek a "felesleggel", ahogy erre már sok magánakció akadt). Minden irányban lehetnek túlkapások, és az ember mindig talál mentséget magának, ha a kényelem vagy pénz a tét. (És ezt nem magas lóról írom.)

2020. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/129 anonim ***** válasza:
16%
Egyetértek az írásoddal, de bőven nem csak az életnek a lehetősége.. Az inkább az esemény utáni tabletta (amivel semmi gond). Itt mar élő magzatról van szó, nézz utána a 12. héten meglepődsz a fejlettségi szintjén. Még a kis ujjacskái is látszanak a picinek ami megy a vákuum turmixba.. 😪
2020. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/129 anonim ***** válasza:
73%

#29 "Viszont az se normális dolog, hogy a közös gyerek életéről az anya dönthet, és 12 hétig bármikor elveheti azt." - de, az teljesen normális, sőt az is teljesen normális lenne, ha a férfi is szabadon dönthetne ugyanannyi ideig, hogy részt kíván-e venni bármi módon a gyerek nevelésében.

"Pusztán kényelemből inkább kidobni saját gyerekét tényleg vannak akik a szívükre teszik a kezüket, és azt mondják hogy ez okés?" - szívemre teszem a kezem, és azt mondom, hogy teljesen OK-s, a már megszületettek érdekei megelőzik a már meghaltakét vagy a még meg nem születettekét.

2020. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/129 anonim ***** válasza:
66%

32-es... Az a tévképzet, hogy egy emberkezdemény feltétel nélkül többet ér bármi másnál, és magasabb rangú egyes kifejlett állatoknál (ahogyan a legyek is alacsonyabbrendűek egy emlősnél az idegrendszeri fejlettség alapján... Ez biológia semmi egyéb). És az idegrendszeri fejlettség alapján egy embrió igenis alacsonyabbrendű számos állatnál, ami nap mint nap rutinszerű leölünk. Mondom, a különbségtétel érzelmi alapú, és erősen ferdített, ha érvelni akarsz vele.


Tisztában vagyok a magzati fejlettségi szintekkel... De hiába van "ujjacskája" ha agyacskája meg tüdőcskéje még nincs vagy igencsak hiányos.

2020. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/129 anonim ***** válasza:
64%

"Még a kis ujjacskái is látszanak a picinek ami megy a vákuum turmixba.." - jajj, ezt a magzatvédő-dumát már megint... nem, a technológiának még mindig nem része semmiféle turmix. Egy tök sima 9-11 mm-es szívócső meg egy elektromos szívó berendezés.

Itt van egy teljes méretsorozat:

[link]

vagy:

[link]

2020. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/129 anonim ***** válasza:
21%

Ha tényleg abortuszt szeretnél, nem tennéd fel ezt a kérdést itt, az utolsó pillanatban...

Ha engem kérdezel, meg fogod bánni. Egyáltalán nem tűnik magabiztosnak a döntésed.

2020. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/129 anonim ***** válasza:
66%

Itt van pár teljesen friss kérdés, nyugodtan át lehet tanulmányozni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__valas..

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

Na, így érdemes szülők segítségére alapozva gyereket vállalni.

Meg persze az is kérdés, hogy a pároddal éltetek-e már együtt, Kérdező... mert addig legfeljebb jósolgatni lehet, hogy működőképes-e a dolog, vagy nem.

2020. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/129 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ne menj el! Nem mennék bele érzelmi dolgokba, így is épp eléggé le fognak pontozni, pusztán azert, mert nemet írok.(Megjegyzem, ez a kérdésre adott válaszom.)Szóval csak racionálisan: Egy érvet írtál mellette, hogy 1 hónap alatt még nem nem szeretted meg.A másik oldalon viszont érvek sokasága.
2020. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/129 anonim ***** válasza:
65%

"Egy érvet írtál mellette, hogy 1 hónap alatt még nem nem szeretted meg." - miért, létezik ennél komolyabb érv??? Kevés annál vacakabb dolog létezik, mint ha az embernek nyűg a saját gyereke, és vissza kívánja az előző életét.


"A másik oldalon viszont érvek sokasága." - én spec egy darabot se láttam... a "biztosan megbánnád" az nem érv, hanem jövendőmondás. Érv lenne, ha mondjuk a jövendő apa ragaszkodna hozzá, ha a Kérdező "benne lenne a korban", ilyesmi.

2020. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!