Elmenjek az abortuszra?

Figyelt kérdés
Pénteken kellene mennem a műtétre, még mindig nagyon bizonytalan vagyok, hogy elmenjek-e. 1 hónapja tudom, hogy babát várok, azóta az életem egy rémálom, nem érzem úgy, hogy szeretném ezt a babát, viszont félek a műtéttől is, attól is, hogy később nem lehet majd babám, és a lelki résztől is, hogy megbánom. A terhesség előtt is nagyon erős szorongásom volt, ami a terhesség idején csak fokozódott, ettől lett egy jókora hematómám is. Félek, hogy az abortusz még inkább belehúzna a szorongásba, de a gyereket se szerettem volna még. A párkapcsolatom stabil, család is támogatna, de elfogadják a döntésem ha úgy döntök, hogy elmegyek a műtétre, csak féltenek, hogy megfogom bánni.
2020. jan. 2. 01:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/129 anonim ***** válasza:
26%

Hiába nullázol le, a válasz hasznos, mivel azt kérdezte, hogy elmenjen-e. Oda is írtam, hogy SZERINTEM! Ez az én véleményem, te is leirhatod a tiédet, ahelyett, hogy nekem írogatsz, nekem ugyanis nem volt kérdésem. Igen, az elég baj, hogyha valaki nem szereti a gyerekét, de könyörgöm, 1 hónapról beszélünk. Egy rakás nő, aki tudatosan vállal gyereket se szereti még a pár hetes embriojat. Még nincs is mit. Nem is ismeri. Még csak nem is rugdos! Mit szeressen a rosszulléteket, vagy mit? Nem mindenkinél egy nap alatt alakul ki a kötődés, sőt, a többségnél nem.

Tudsz olvasni? Érvek:

"Felek a mutettol is"

"Attól is, hogy később nem lehet majd babám"

"A lelki résztől is, hogy megbanom"

"Felek, hogy az abortusz még jobban belehuzna a szorongásba"

"A párkapcsolatom stabil."

"A család is tamogatna."

Ha ezeket nem olvastad, akkor vagy vak vagy, vagy elvakít az abortuszmániás csőlatasod.

2020. jan. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/129 anonim ***** válasza:
23%

#36: de bőven van már agya, egy 3 hónapos magzatnak, amit még lazán kikaparnak. A halál is egy egzakt nagyon max pár óra alatt végbe menő folyamat, nehogy azt akarja valaki bizonygatni, hogy az élet létrejötte az több hónapos. Zigótaság után már csak a meglévő élet fejlődik. Ennyi erővel egy 5 éves gyereket is főbe lehetne lőni, mert még fejletlen egy felnőtthöz képest..

Na mindegy, vitától eltekintve szerintem mindannyian kíváncsiak vagyunk a döntésre, kérdező? (ígérem egyik esetben e fogok már utólag véleményt alkotni, és erre kérem a többieket is)

2020. jan. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/129 anonim ***** válasza:
0%
se
2020. jan. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/129 anonim ***** válasza:
75%

#42, természetesen ezeket is olvastam, de ezek nem a megszülés melletti érvek, azt gondolom.

Gondolj bele, amikor az ember elérkezik az élete azon szakaszához, hogy elkezdi firtatni a létezése okát... ugye, ahogy a közismert dalban szerepel:

"Hisz jól tudod, nem kértelek,

Nem kértem tőled az életet,

S még mielőtt majd egyszer meghalok,

Még tudnom kell, miért vagyok."


- "hát kincsem, azért vagy, mert féltem abortuszra menni!"

Baaaaz.... szerinted ez egy vállalható, valid ok? Az ember azért vállaljon gyereket, mert gyereket akar szülni, ne azért, mert fél az abortusztól...

2020. jan. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/129 anonim ***** válasza:
77%
Off: Egy barátnőm pont így járt - az anyja a kórházi folyosón ülve gondolta meg magát, és ezt - "fantasztikus" szülői érzékkel - részletesen el is mesélte neki kamaszként. Az anyjával mióta az nagymama lett végre normális (szerintem) a kapcsolata, de pszichológushoz is járt. De ez sok minden mástól is függött persze, nem lehet ráhúzni egy esetet más helyzetére, személyiségére... stb. Csak annyit tudok, hogy én most így kívülről nagyjából elégedettnek látom az életével: van szerető férje, két (tervezett) gyereke, elvégzett két főiskolát, fiatalon bejárta a világot, élvezi a munkáját, van sok barátja, egészséges... - szóval nem gondolom, hogy rosszabb helyzetben lenne, mint bármelyikünk.
2020. jan. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/129 anonim válasza:
23%

Szia!

Elmentél végül?

2020. jan. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/129 anonim ***** válasza:
11%
Menj el
2020. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/129 anonim ***** válasza:
0%
#47, miért, szerinted már péntek van???
2020. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/129 anonim ***** válasza:
75%
izé.... bocs, tényleg péntek van...
2020. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/129 A kérdező kommentje:
Sziasztok. A párom szeretné a babát, házasok vagyunk. Felhívtam a kórházat, kaptam gondolkodási időt hétfőig.
2020. jan. 3. 16:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!