Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása

A kérdés

Abortusz után fél évre újabb terhesség?

Fél éve volt egy abortuszom, amit nagyon-nagyon megbántunk a párommal. Jó a kapcsolatunk, de nagyon fiatalnak éreztük magunkat a dologhoz, élni szerettünk volna még meg nyilván nem volt tervezett és bepánikoltunk, én úgy érzem, nem is tudtam józanul gondolkozni az ijedségtől. Mindegy, kár is ecsetelni, hogy miért tettük, megtettük, ezen változtatni nem lehet.

Mint irtam, iszonyúan megbántuk, azóta hatalmas nagy űrt érzek magamban és úgy érzem, hogy csak egy kisbaba tudna enyhíteni a fájdalmamon. Tudom, hogy őrültség, de ez van. A párom javasolta, hogy házasodjunk össze és bízzunk benne, hogy egyszer az elvesztett babánk lelke még egyszer visszatér hozzánk...

Nyilván még nem tettünk semmit az ügy érdekében, félek is, hogy nem sikerülne, hisz hatalmas traumaként éltem meg az abortuszt....

Nem is tudom milyen válaszokat várok, jókat biztos nem kapok, amit 100%ig megértek és én sem érteném meg magam kívüállóként, de egyszerűen csak jó volt kiírni magamból az érzéseimet, amiket senkivel nem oszthatok meg.

Köszönöm, hogy elolvastátok! :(

Keress kérdéseket hasonló témákban: terhesség, baba, abortusz, szomorúság, bűntudat, gyerekvállalás, kismama

jan. 20. 11:49  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Pszichológushoz menj előbb.

Gyászold el az első terhességed és ha újra terhes leszel, akkor azt egy új terhességként éld meg. Mivel nem ugyanaz lesz. Azt már megszakítottad.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/20Időpont jan. 20. 11:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi, én is gondoltam rá, hogy elmegyek!

# 2/20Időpont jan. 20. 11:54 Privát üzenet

Most is fiatalok vagytok. Semmi sem változott.

Egy gyerek nem arra van, hogy bármilyen vélt űrt betöltsön, hanem óriási felelősség.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/20Időpont jan. 20. 11:55 Privát üzenet

Még jó, hogy tudjátok, mit akartok... Biztos nem jó ötlet bűntudatból újra teherbe esni. Nem tartom bűnnek az abortuszt, de EZT a babát már kinyírtátok, és nem fog "visszatérni" közétek, ha újra terhes leszel, az egy másik kis lélek lesz.

Várjatok egy kicsit, és majd ha lehiggadtatok, és tényleg készen álltok a családalapításra, akkor csináljatok gyereket.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/20Időpont jan. 20. 11:55 Privát üzenet
Fél év alatt változott valamit a helyzetetek? Azért ne vállaljatok gyereket, mert úgy érzitek rosszul döntöttetek 6 hónappal ezelőtt. Egy gyerek életre szóló felelősség, és elég rendesen felforgatja a megszokott életeteket. Csak akkor vagjatok bele, ha úgy érzitek kb. " lenyugodtatatok", és tudomásul tudjátok venni, hogy nem csak neki hozzátok, de nektek is kell hozzá alkalmazkodni. Nem lesztek már annyira szabadok gyerek után, mint előtte. Ha ezeket elfogadjátok, és persze anyagilag is oké, akkor vágjatok bele. Ne csak amiatt, hogy enyhítse az űrt, ne tegyétek.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/20Időpont jan. 20. 11:55 Privát üzenet

Egyetértek az elsővel.

El kell engedned az első terhességed,ki kell élned a gyászt. Addig,amíg ez nem történik meg teljesen,ne vállalj újabb gyereket. Megértem,hogy pótolni szeretnéd az űrt,de ezt nem szabad. Nem pótolni kell,hanem elfogadni,hogy ő már nincs,és egy új életet nem a meg nem született helyébe várni,hanem önmagáért,mert ő tényleg egy teljesen új élet lesz.

Inkább várj még egy kicsit,hogy aztán csak neki tudj örülni úgy,hogy az előző ne árnyékolja be az örömöd.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/20Időpont jan. 20. 12:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Nem változott azóta sem különösebbet az életünk, ez teljesen igaz. Megvalósítottam azóta pár álmomat, amit ha megtartom a babát nem lehetett volna, de úgy érzem, hogy azok az álmok már mit sem érnek, eltörpülnek az mellett, hogy elvetettem a babát....

# 7/20Időpont jan. 20. 12:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igazatok van, hogy egy egy új babával szemben sem lenne "fair", hogy az elvesztett babámat látom benne...

# 8/20Időpont jan. 20. 12:02 Privát üzenet

Nem veszett el semmilyen baba, meg lélek, ne hagyd hogy megbolondítsanak.

Az embrió, amit elabortáltak, nem is rendelkezezett még olyan idegrendszeri strukturákkal, amik "lèlek"-nek felelnének meg.

Majd megfelelő körülmények közé vállaljatok gyereket. Az újszülött már viszont mindent érez megél. Indokolatlanul korai gyerekvállalás egy ember tönkretételét jelentheti.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/20Időpont jan. 20. 12:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Érdekes, mert fél évvel ezelőtt, abban a helyzetben én is ezt gondoltam, viszont az a szörnyű nap után teljesen megváltozott a gondolkodásom és úgy látom magam előtt azt a babát, mint egy újszülöttet, mint a MI GYEREKÜNKET. Borzasztó érzés...

Egyébként nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, hogy nem hordatok le mindennek és próbáltok segíteni, attól független, hogy biztos megvan rólan véleményetek, mint ahogy nekem is magamról.

# 10/20Időpont jan. 20. 12:39 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kinek lett gyermeke abortusz után? Hány évvel később, hanyadik próbálkozásra?
Létezhet, hogy téved a terhességi teszt? Vagy ha az pozitív, akkor biztos a terhesseg?
Bele lehet őrülni második abortuszba?
Mennyibe kerül a terhesség megszakítás? Mi a menete? Hogy zajlik a műtét? Hány napig kell a kórházban lenni?
Ha egyszer nem mentem el az abortusz időpontra de még 12 héten belül vagyok elmehetek ugyan abba a kórházba kérni egy időpontot abortuszra?
Akkor hogy is van ez? Embrió fejlődés? Mi lenne, ha már a pár hetes embrió is tudna az orvosi technika segítségével tovább fejlődni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség megszakítása rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!