Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után fél évre újabb...

Abortusz után fél évre újabb terhesség?

Figyelt kérdés

Fél éve volt egy abortuszom, amit nagyon-nagyon megbántunk a párommal. Jó a kapcsolatunk, de nagyon fiatalnak éreztük magunkat a dologhoz, élni szerettünk volna még meg nyilván nem volt tervezett és bepánikoltunk, én úgy érzem, nem is tudtam józanul gondolkozni az ijedségtől. Mindegy, kár is ecsetelni, hogy miért tettük, megtettük, ezen változtatni nem lehet.

Mint irtam, iszonyúan megbántuk, azóta hatalmas nagy űrt érzek magamban és úgy érzem, hogy csak egy kisbaba tudna enyhíteni a fájdalmamon. Tudom, hogy őrültség, de ez van. A párom javasolta, hogy házasodjunk össze és bízzunk benne, hogy egyszer az elvesztett babánk lelke még egyszer visszatér hozzánk...

Nyilván még nem tettünk semmit az ügy érdekében, félek is, hogy nem sikerülne, hisz hatalmas traumaként éltem meg az abortuszt....

Nem is tudom milyen válaszokat várok, jókat biztos nem kapok, amit 100%ig megértek és én sem érteném meg magam kívüállóként, de egyszerűen csak jó volt kiírni magamból az érzéseimet, amiket senkivel nem oszthatok meg.

Köszönöm, hogy elolvastátok! :(



2020. jan. 20. 11:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

Pszichológusra lenne szükséged! Akkor azt mondod nem higgadt fejjel döntöttél, pedig nyilván leültetek és átrágtátok a dolgot. Most kb ugyanannyira vagy nyugodt és ugyanúgy rossz döntést hoznál a babával.

Ezt a babát el kell engeded. Elfogadnod magad és a döntésed, meg kell békélj vele.

Mindenki hoz rossz döntést, van aki nagyobbat van aki kisebbet. Ezzel együtt kell élnünk, vállalnunk a következményeket.

Egy gyerek igazi nagy döntés! Még ha úgy érzed ezer százalékra hogy készen is állsz rá, akkor is baromi nagy kihívás. Nagyon sokmindenről le kell mondani, közel sincs akkora szabadság. (tudom mindenki úgy tervezi nem változik meg, de ez lehetetlen) Még ha fodrászhoz vagy moziba akartok menni akkor is le kell szervezni ki vigyáz a gyerkőcre, jó esetben szívesen van pl a mamával. De ha szoptatsz akár egy évig sem mész sehova gyerek nélkül (mozi vagy egy wellness) mert 3 óránként cicit kér, cumisüveg meg nem kell neki.


Nem tudom hány évesek vagytok, de tényleg éljétek ki magatokat! Utazzatok, pihenjetek és ha már ez nem elég akkor vállaljatok gyereket. És legyen a döntés teljesen független a fél éve történtektől.

2020. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Nagyon kedvesek vagytok mindannyian, hálás vagyok nektek....

Felfogok keresni egy pszichológust, a babával pedig mindenképp várni fogunk még! Aztán remélem amikor készen állunk rá, érkezni is fog...

2020. jan. 20. 13:55
 13/20 anonim ***** válasza:
42%
Az írásodbòl is egyèrtelmûen látszik, hogy mennyi alázat, szeretet, kedvessèg van benned! Szívbôl kívánom, hogy sikerüljön majd a baba.
2020. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%

”... de EZT a babát már kinyírtátok, és nem fog "visszatérni" közétek, ha újra terhes leszel, az egy másik kis lélek lesz.”


Nem kötekedèskèppen!!!

De ezt mivel lehet bizonyítani? Ha már ennyire spirituàlis oldalròl közelïtjük meg a kèrdèst. Mièrt ne tèrhetne hozzà vissza ugyanaz a kis lèlek? A lelket nem lehet megölni. Annyiszor olvasom itt, hogy azt írjátok, hogy “az a kis lèlek tèged vàlasztott èdesanyjànak”. Mièrt elkèpzelhetetlen, hogy ùjra ôt vàlassza?

Tènyleg nem vitatkozni akarok, kèrlek ne annak vegyètek!!! Csak elgondolkodtam most ezen...

2020. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%

#14 Én írtam, amit kérdeztél. Rohadtul nem vagyok spirituális. Szerintem egyáltalán nem választ semmilyen lélek senkit.

Pont ezért, egy másik pillanatban megfogant sejtcsomó egy másik testet, másik agyat, másik személyiséget, másik embert eredményez.

2020. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
44%
Ugyanigy erzem magam😔 Feleve tortent es mind a mai nap folyamatosan ezek kattogok, sirok, kiborulok minden nap. Foggalmam sincs, mi az, ami ezen enyhiteni tudna. De ugy erzem, soha nem fogok mar ettol a buntudattol es banattol megszabadulni😔
2020. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
20%
Engem is nagyon megviselt az abortusz, de én nem akartam soha gyereket. Es bennem inkabb azt erositette, hogy még jobban gyűlölöm a babákat, terhesek.:( kiraz a hideg, ha egy csecsemőt meglatok. Es soha soha az életben nem szülnék. Még az is felduhit, ha a párom integet a gyerekeknek.
2020. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Én nem tudok állást foglalni a lélekkel kapcsolatban. Őszintén szeretnék hinni benne!


Utolsó előtti: Nagyon sajnálom, hogy te is keresztül mész ezen. Nekem itt többen ajánlották a pszichológust, lehet olvastad is, szerintem ha te is keresnél egyet, lehet, hogy tudna segíteni.


Utolsó: Bár, mint láthatod, én szeretnék majd babát, de én a te álláspontodat is elfogadom és tiszteletben tartom. Látom van aki lepontozott, én sem a te nézeted vallom, de mindenki úgy élje az életét, ahogy neki jó. Pl az én nagybátyám sem szeretett volna soha gyereket, nem is lett neki, elfogadta mindenki a családban.

2020. jan. 20. 20:38
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak nagyon


Kérlek ne ugorj bele ebbe a gyermekválallásba felelőtlenül gyógyulj meg előbb

2020. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem fogok, keresek egy pszichológust!
2020. jan. 20. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!