Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A férfi, ha akarja a gyereket,...

A férfi, ha akarja a gyereket, a nő meg nem, tehet ellene valamit?

Figyelt kérdés

Férfi sokkal idősebb, gyeremet szeretne. Nő több mint egy tizessel fiatalabb, kijelentette, hogy biztosan abortuszra megy, mert nem teszi tönkre az életet 20on évesen egy gyerekkel. Elveteti akkor is, ha szakítás lesz belőle.

Férfi itt még tehet valamit? Meggyőzni érvekkel nem lehet, szülő-család biztosan hátat fordítana a lánynak, ha megtudnák.



2020. febr. 1. 21:43
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
14%

Szerető szülők... Ha nem kaptam volna meg h örökbefogadásra váró nő vagyok, akkor mondanám h örökbefogadással pontosan ezt fogja kapni a pici, szerető szülőket, a nulladik naptól.


És bocs h 19 éves vagyok, és nem szültem még, nem tehetek róla🤷

De hogy ez nem érv arra, hogy ne álljak ki azért, aki önmagáért nem tud, az holtbiztos.

És 9 hónapos teher v nem, egy másik, full ártatlan embernek az élete múlik rajta.


(És ha nekem itt a korom miatt kuss a nevem, akkor légyszi az meg ne álljon ki állatkínzás ellen, aki még soha nem unt rá egy kutyára, vagy aki még nem tapasztalta meg, milyen az, amikor egy állatból eleged van, köszike - csak a párhuzam miatt)

2020. febr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
70%

Nem látod hogy senki nem érte veled egyet? Olyan dolgot akarsz védeni amiről fingod nincs, nem tapasztaltad! Kutyát meg ne hasonlítgass emberekhez. Jobb ha átmész egy magzatvédő fórumra!

Lehet véleményed, de ne olyan témában amihez életedben közöd sem volt!

2020. febr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
83%
Ugye azt tudod kedves 43%-os, hogy egy baba méhen belüli fejlődésére az is kihatással van, hogy az anya hogyan viszonyul hozzá? A magzat ugyanazt érzi, mint az anya, megkapja ugyanazokat a hormonokat, ami miatt az anyának érzelmei vannak. Ha egy anya haraggal, teherként gondoltam a gyerekére az valószínű később problémás gyerek lesz abból a szempontból, hogy nehezebben fog kötődni. Plusz nem valószínű hogy olyan mértékben fog gondoskodni a kismama magáról és a (vitaminok, terhesgondozás, étkezés) magzatról várandósság alatt, mint aki szeretettel, örömmel várja.
2020. febr. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
15%

#20 ha szerinted az élet születéskor kezdődik, de szerintem meg akkor, amikor a gyerek öntudatra ébredt, akkor jogom lenne pl 6 hónaposan megszabadulni tőle?


Okéoké, hogy egy életpárti szerint ő már gyerek, de hát én nem látom annak, na....

A Taigetosz is legális volt, mégse volt erkölcsileg elfogadható (ha meg szted megis, akk no komment, nem merek abban bízni h nem).


Meddig lehet relativizálni ezt a kérdést??


Emberi DNS-e van? Igen, ergo ember.

Él? Növekszik, táplálkozik, anyagcserét folytat, mozog, ergo igen.

Egyetlen nem mutatott életjelensége a szaporodás, de arra még úgy 15-20 éven keresztül nem lesz képes.


Akkor tehát élő ember esetében miről beszélünk?

Ja hogy anyu és apu felelőtlen volt, ès szex közben nem számoltak a következményekkel?

Ugyanmár, fontos hogy az ő életük kényelmes maradjon, menjen ez a sejtcsomó a levesbe.


(De ha várt a baba, akkor meg nyomatják a babamozit meg a becézgetést ezerrel - abban az esetben mégis ember?)

2020. febr. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
74%
25! Már nagyon undorítónak tartom a hozzáállásod! Egy sejtcsomó még nem ember! De te ezt se vagy képes felfogni!
2020. febr. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
73%
Egy újszülöttnek is van öntudatra. Érzekeli a körülötte lévő világot, csak még nem tudja lereagálni. A pszichológia ösztönlényeknek hívja a babát, mert az ösztönei szerint él.
2020. febr. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
15%

#24 naná!

És mindezek ellenére úgy gondolod, hogy az a magzat, akire az anyának az érzelmei és mindene is hatással van, csak egy sejtcsomó?:O

Vagy ember, akitől meg lehet szabadulni?


Nincs tapasztalatom konkrétan terhességről, igen. De képzeld, beszélgettem sokféle emberrel, sok mindennek utána olvastam, így nem mondhatod, h közöm sincs a témához.


És szerintem ha mindenki csak azzal törődne, amivel tapasztalata van, akkor lesz.rnánk az afrikai éhező gyerekeket, a lángoló Ausztráliát, vagy a pedofilokat egészen addig, amíg nem te személyesen vagy a zaklatott.


És amúgymeg: egykor magzat voltam, ahogy te is, meg ti mindnyájan, és az, hogy én szerencsés voltam és normális gondolkodású szülőkkel rendelkezem, ezek szerint tökre nem általános, hiszen rengeteg babának lehetősége sincs megszületni. Na, őértük tartom fontosnak, hogy ne csak életvédős berkekben folyjon az ilyen beszélgetés.

2020. febr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
73%

"#20 ha szerinted az élet születéskor kezdődik, de szerintem meg akkor, amikor a gyerek öntudatra ébredt, akkor jogom lenne pl 6 hónaposan megszabadulni tőle?" - nem érted a lényeget. Az antagonizmus a jogok között addig áll fenn, amíg a magzat a méhen kívül életképtelen. (kb a terhesség 24. hete). Onnantól már mindketten élhetik a maguk saját életét akár anélkül, hogy a másikét bármi módon befolyásolnák, ergo megszűnik a "kinek a joga az előbbre való" kérdés értelmezhetősége.

Tudod, ez egy TELJESEN OBJEKTÍV határ, hogy mikortól életképes méhen kívül a magzat, innentől válhat ketté a sorsuk.

Ehhez képest az összes többi, amit felsoroltál szubjektív, az, hogy szerinted mikortól ébred öntudatra, vagy hogy minek tartja a babamozis és minek az abortuszra készülő.

Szóval egyszerű a szabály: amíg az embrió vagy magzat a nő testén kívül életképtelen, odáig a nőé az elsőbbség. Onnantól meg az élve megszületés eszközével élve nem marad eldöntendő kérdés.

2020. febr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
73%
A magzat és az embrió között óriási a különbség, csak hogy tud. Egy embrió egy sejtcsomó, nincs kifejlett idegrendszere (az majd csak a 7. hónap tájékán fejlődik ki teljesen), nincsenek érzései, semmilyen nincs. Magzatról három hónapos kortól beszélünk, innentől már csak nagyon különleges indokkal lehet elvetetni egy magzatot.
2020. febr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
65%

És amúgymeg: egykor magzat voltam, ahogy te is, meg ti mindnyájan, és az, hogy én szerencsétlen voltam és teljesen abnormális gondolkodású anyai felmenőkkel rendelkeztem, akik aztán megtartottak, és örökbe adtak.

Na, ezért tartom fontosnak, hogy ne csak életvédősnek nevezett gondolkodás és érvelés kapjon teret.

2020. febr. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!