Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A férfi, ha akarja a gyereket,...

A férfi, ha akarja a gyereket, a nő meg nem, tehet ellene valamit?

Figyelt kérdés

Férfi sokkal idősebb, gyeremet szeretne. Nő több mint egy tizessel fiatalabb, kijelentette, hogy biztosan abortuszra megy, mert nem teszi tönkre az életet 20on évesen egy gyerekkel. Elveteti akkor is, ha szakítás lesz belőle.

Férfi itt még tehet valamit? Meggyőzni érvekkel nem lehet, szülő-család biztosan hátat fordítana a lánynak, ha megtudnák.



2020. febr. 1. 21:43
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
73%
A véleményét joga van elmondani az orvosnak. Nem kiírni a tablettát, csak akkor van joga, ha valami olyan betegsége van a nőnek, aminél ekkora hormon adag súlyosan veszélyezteti az egészségét, vagy kockázatos időn belül már kapott eseményutánit (azt hiszem ez 3 hónap vagy mennyi)
2020. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos, mint hitelesnek ható szakember, egy laikust olyan szépen le tud beszélni egy orvos... :( nem ez lenne az első eset.
2020. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
81%

Bár a vitaindító kérdést olvasgatva a "nincs 100%-os" védekezés kijelentés is inog.

Mégpedig saját tapasztalatból: volt egy pasim, aki mérhetetlenül vágyott gyerek(ek)re. Hiába jeleztem a kapcsolat elejétől kezdve, hogy én egyáltalán nem akarok (hormonális módszert orvosi előírásra nem használhattam).

Ez aztán elért egy olyan pontra, hogy megfenyegetett a drága, hogy suttyomban kiszurkálja az összes óvszert, aztán nem enged abortuszra.

(Ennek következményeként még azon a héten szakítottam, s mai napig nem érti meg, "de hát miééért?")

Drága, kedves kérdező! Nem-e lehet - csak úgy egészen véletlenül... - hogy "véletlenül" megsérült az a bizonyos óvszer ?!!!

2020. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
89%
#40, az egy dolog, hogy szerinted van-e joga vagy nincs, ugyanis felelősségre sajnos nem fogják érte vonni. Ha ilyen esetben a felírást megtagadó orvos lenne tartásdíjra kötelezve, figyeld meg, hogy egyből félre tudnák tenni a saját elveiket...
2020. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!