Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Védekeztünk a párommal, ennek...

Védekeztünk a párommal, ennek ellenére estem teherbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én felsőoktatás előtt állok a párom pedig minimálbért keres. Úgy döntöttük, hogy az abortusz lenne jelen esetben "okos" döntés, vagy ha nem is okos de felelősségteljes. Viszont a barátnőm, akinek elmondtam elfordult tőlem, előhozta a katolikus értékeket noha ő nem katolikus. Azt mondta szüljem meg és adjam oda valakinek. De ezt én kegyetlenségnek tartom, hogy csak úgy cakpakk döntök egy megszületett ember életéről. Jelen esetben olyan korai stádiumban vagyok, hogy se szívhang, se idegrendszer..semmi nincs. Egy sejtcsomó van. Nem volt egyszerű döntés de úgy gondolom azzal tenném csak tönkre az életét ha megszülném. Mit gondoltok? Véleményekre vagyok kiváncsi
2020. febr. 21. 14:52
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
79%
9: elviekben lehet, a gyakorlatban egyáltalán nem így van. 350 km-re lévő cím van a lakcímkártyámon, budapesti címem nincs is hivatalosan, és nem is a Budafoki úthoz tartozik az, ahol lakom. Senkit se érdekelt.
2020. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
6%
A valós lakcím számít a védőnőknél, nem a bejelentett. És nem lehet cserélni, váltani, megpróbáltam.
2020. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
76%
Mondasz egy olyan lakcímet, ami odatartozik :D
2020. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem a barátnőd, hogy őszinte legyek. Nekem is volt egy barátnőm aki véletlenül teherbe esett fiatalon. Mellette voltam amikor a terhességi tesztet csinálta, mellette voltam a nőgyógyászati vizsgálatnál, mellette voltam amikor az abortuszt kellett elintézni és amikor kijött a kórházból a műtét után. Eszembe sem jutott elfordulni tőle, mert nem akarja megtartani, sőt nagyobb támaszt nyújtottam neki mint bármikor máskor, mert egy gyerek elvetéltetése lelkileg és testileg is megterheli az embert és nem egy egyszerű döntés. Ez a te tested és a te életed, ha nem akarod megszülni ezt a gyereket ne tedd. Minél hamarabb lesz elvetetve annál kisebb a kockázata, hogy később ha gyereket szeretnél komplikációk fordulhatnak elő. Ennek semmi köze sem valláshoz sem értékekhez csakis a te testedhez és a te jövődhöz, a te akaratodhoz van köze. Ne érezd rosszul magad amiatt mert el akarod vetetni, főleg ha védekeztetek
2020. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
9%
A védőnő pedig oda megy majd ki? Vagy máshol nem jár ki a védőnő lakcímre, ráadásul váratlanul?
2020. febr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
68%
Miért kéne a védődnek bárhová is mennie. Te mész hozzá 2x, és annyi. És érdemes olyanhoz menni, aki nem b*szakodik, kiadja a papírt, aztán csók.
2020. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
70%

82%-os, zöldségeket terjesztesz.


"Családvédelmi Szolgálat

A Családvédelmi Szolgálatokat a járási/főváros kerületi hivatalok működtetik.

A CSVSZ térítésmentes ellátást, tanácsadást nyújt.

A CSVSZ tanácsadások előjegyzés alapján működnek, azaz időpontot kell kérni!

A CSVSZ-ek elérhetőségéről, előjegyzési és tanácsadási időpontokról a járási/főváros kerületi hivataloknál kell érdeklődni.

_A Családvédelmi Szolgálatok (CSVSZ-ek) szabadon (lakóhelytől függetlenül) felkereshetőek az egész ország területén - nincs területi korlátozás. Akár másik megyében működő CSVSZ is felkereshető._"


A CSVSZ védőnői meg nem mászkálnak ki sehova-senkihez, ők a hivatalos telephelyükön nyújtanak tanácsadó szolgáltatást a terhességgel kapcsolatban.

2020. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 12!


Mi jelenleg olyan helyzetben vagyunk, hogy 16 kmgre van a valós lakcímünk oda vagyunk bejelentve, de a házunk még nincs kész. Viszont máshol élünk ideiglenesen ahova nem vagyunk bejelentkezve még ideiglenesen sem. Ettől függetlenül az itteni védőnőhőz járunk és elárulom a kutyának nincs ebből gondja. Sőt az eredeti lakhelyi védőnőnk intézett ide át minket mert fél éve költöztünk ide.. Mondván oda járjunk ahol élünk/tartozkodunk nem pedig papíron vagyunk bejelentve. Ha engem kérdezel ez védőnőtől függ.

2020. febr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
18%
Mire elveszik mar lesz szivhang, csak mondom.
2020. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
81%
#19, ez általában az összes magyarországi AB-ra igaz, ilyenkor dől el ugyanis, hogy térítésköteles és kell tanácsadás (élő magzat) vagy térítésmentes és tanácsadás sem kell (nem élő magzat).
2020. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!