Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Védekeztünk a párommal, ennek...

Védekeztünk a párommal, ennek ellenére estem teherbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én felsőoktatás előtt állok a párom pedig minimálbért keres. Úgy döntöttük, hogy az abortusz lenne jelen esetben "okos" döntés, vagy ha nem is okos de felelősségteljes. Viszont a barátnőm, akinek elmondtam elfordult tőlem, előhozta a katolikus értékeket noha ő nem katolikus. Azt mondta szüljem meg és adjam oda valakinek. De ezt én kegyetlenségnek tartom, hogy csak úgy cakpakk döntök egy megszületett ember életéről. Jelen esetben olyan korai stádiumban vagyok, hogy se szívhang, se idegrendszer..semmi nincs. Egy sejtcsomó van. Nem volt egyszerű döntés de úgy gondolom azzal tenném csak tönkre az életét ha megszülném. Mit gondoltok? Véleményekre vagyok kiváncsi
2020. febr. 21. 14:52
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
63%
19 és akkor mi van?
2020. febr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
7%
Utolso, az oke, csak a kerdezo meg van rola gyozodve, h nem lesz. Tehat nem tudja, h mindenkepp megvarjak a szivhangot.
2020. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
23%
Semmi. Csak a kerdezo ezzel ervel. Gondoltam jo, ha kepben van.
2020. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
61%
Honnan tudod, hogy mikor kaparják ki? Elég gyors a folyamat, épp most vagyok benne, 9. hét végéig lazán megvan. Egyébként az úgynevezett szívhangnak sincs semmi jelentősége.
2020. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon tervezek abortuszt, nem kaparással hanem gyógyszerrel azaz mire oda jutok sem lesz szívhang. Viszont a kérdésem nem erre irányult.
2020. febr. 21. 19:42
 26/39 anonim ***** válasza:
6%

Pont a hétvégén volt egy riport az egyik keresztény rádióban egy 4 abortuszon átesett nővel, aki később tért meg. Szakemberek is beszéltek róla. Azt mondták, hogy egy abortuszt nem lehet lelki sérülés nélkül megúszni. Majd 50 tünete van az uto hatàsoknak, de mindig jelentkezik önèrtèkelèsi zavar, és még 4-5 tünet legalább. Amit a nő sokszor észre sem vesz, vagyis inkább annyira hárít hogy úgy tesz, mintha semmi baj sem lenne.

A nő azt mondta, ő megkemènyítette magát, hasonló módon, mint most te, hogy csak egy sejt csomó, és évek múlva tört fel belőle a fájdalom és a bánat amiatt, amit tett.


Az én véleményem az, hogy önző, nagyon önző dolog inkább megölni a gyereked, csak hogy ne kerüljön máshoz, mert az fájdalmas lenne neked. Inkább haljon meg! Gondold át, kérlek, ez is fájni fog előbb utóbb, hogy elveteted. Egy kezdődő élet!!

2020. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
89%

Ja persze, mert a bigott vallási fanatikusok aztán olyan baromira értenek hozzá. Miért kell állandóan ez a pofátlan hazudozás?! Mi értelme van ilyen baromságokat kitalálni? A valóság az, hogy igen is "meg lehet úszni" egy abortuszt, mindenféle lelki sérülés nélkül! Lehet számodra felfoghatatlan, de aki nem akar gyereket, 100%-ig biztos és tudja számára ez a legjobb döntés, az nem fogja megbánni! Pont.

Óriási kamu az, hogy minden nőnek lelki sérülései lesznek. Talán minden abortuszos nőt ismersz? Kötve hiszem. Én munkából kifolyólag viszont rengeteget és a sok mende-monda ellenére soha nem találkoztam még olyan nővel, aki akár csak egyetlen percig is bánta volna. Alaposan átgondolták a döntésüket és tisztában voltak vele, hogy ez a megfelelő lépés. Szóval kíméljük már egymást ettől a sok vallási rizsától!

Érdekes arról senki nem prédikál, hogy a terhesség-szülés is meg tudja tepázni egy ember önértékelését, rengetegen szenvednek depresszióban stb. És most azokról a nőkről beszélünk, akik akartak gyereket! El lehet képzelni mit él át az, akire rákényszerítenek egy nem kívánt terhességet. És egy gyerek minimum 20 évig ott lesz és minden egyes nap emlékeztet arra, hogy ő vágta tönkre az életedet. Esélyed sincs elfelejteni a múltat, mert a gyerek ha akarod, ha nem, ott lesz és emlékeztetni fog.

Az meg mese habbal, hogy az örökbe adás milyen kis semmiség és jobb mint az abortusz. A büdös francokat! Ép elméjű ember képtelen csak úgy, puszta jófejségből kihordani és megszülni egy gyereket, majd egy laza mozdulattal "túladni" rajta és leélni egy egész életet azzal a tudattal, hogy valahol van egy gyereke. Ennél igen is jobb az abortusz, ott még csak egy fejletlen, néhány hetes, fájdalmat nem érző, tudat nélküli sejthalmazt abortálnak, ami azt sem tudja, hogy egyáltalán létezik. Ja és persze ebből egyértelműen következik az is, hogy az abortusz véletlenül sem gyilkosság, hisz nehezen lehetne megölni valamit, ami még meg sem született és ami egy másik ember teste-szervezete nélkül még levegőt sem képes venni, ami végülis csak életfeltétel. Persze ennél sok több sebből vérzik a dolog, de aki ennyit is képtelen magától felfogni, annak kár tovább magyarázni bármit is.


Az én véleményem az, hogy gyomorforgató ezzel a sok demagóg, hittérítő szöveggel bombázni az abortuszra készülő nőket és sokkal inkább az az önző, aki akkor is megszül egy gyereket, amikor a világon semmilyen körülmény nem adott.

2020. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
16%
Kedves Kérdező! :) Sajnálom, hogy elfordult Tőled a barátnőd. Én a helyedben megtartanám és segítő szervezetekhez fordulnék, illetve utánanéznék a juttatásoknak, illetve segítséget kérnék szülőktől, rokonoktól, ami nem szégyen. Ez alatt persze nem azt értem, hogy teljesen ők tartsanak el. Szerintem nem tennéd tönkre az életét, ha megszülnéd. Több ismerősöm is szült fiatalon (pl.16 évesen), nehéz körülmények között, és nem mondom, hogy mindig könnyű nekik, de boldog családok. Az örökbeadás valóban egy nagyon nehéz döntés, azonban szerintem jobb, mint az abortusz. Minden jót kívánok! :)
2020. febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
69%

"akire rákényszerítenek egy nem kívánt terhességet. És egy gyerek minimum 20 évig ott lesz és minden egyes nap emlékeztet arra, hogy ő vágta tönkre az életedet. Esélyed sincs elfelejteni a múltat, mert a gyerek ha akarod, ha nem, ott lesz és emlékeztetni fog."

+ 100 pont.

2020. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként meg a valóság: [link]
2020. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!