Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Védekeztünk a párommal, ennek...

Védekeztünk a párommal, ennek ellenére estem teherbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én felsőoktatás előtt állok a párom pedig minimálbért keres. Úgy döntöttük, hogy az abortusz lenne jelen esetben "okos" döntés, vagy ha nem is okos de felelősségteljes. Viszont a barátnőm, akinek elmondtam elfordult tőlem, előhozta a katolikus értékeket noha ő nem katolikus. Azt mondta szüljem meg és adjam oda valakinek. De ezt én kegyetlenségnek tartom, hogy csak úgy cakpakk döntök egy megszületett ember életéről. Jelen esetben olyan korai stádiumban vagyok, hogy se szívhang, se idegrendszer..semmi nincs. Egy sejtcsomó van. Nem volt egyszerű döntés de úgy gondolom azzal tenném csak tönkre az életét ha megszülném. Mit gondoltok? Véleményekre vagyok kiváncsi
2020. febr. 21. 14:52
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
88%
"Haragudj rá, de én sem asszisztálnék a baránőm eme döntéséhez. " - ebbúől látszik előző, hogy fogalmad sincs a barátság lényegéről. Mert ha lenne, akkor ABBAN támogatnád a barátodat, ami neki jó, és nem abban, amit te magad tartasz jónak. Az, hogy a saját értékrendedet rá akarod erőszakolni a "barátra", az nem segítség, sokkall inkább ellenséges cselekedet.
2020. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
91%

"Egy gyerek senkinek nem töri keresztbe az életét, mindenki saját magáért felelős elsősorban."


Dehogynem! Az hogy a te csőlátásoddal felfoghatatlan, hogy egy rossz körülmények közé, nem megfelelő időben érkező gyerek nagyon is tönkre tudja vágni az ember életét, még létező dologról van szó. És igen, mindenki SAJÁT MAGAÉRT felel, amibe nem tartozik bele egy fejletlen embrió, főleg ha nem akarja az illető.


"Aki édesanya lehet, felelősséget vállal a saját gyermekéért."


A te álomvilágodban lehet, a valóságban viszont létezik a szabad akarat és mindenki egyedül dönti el, hogy miért kíván és miért nem felelősséget vállalni. Továbbá nem csak a szülés minősül felelősségvállalásnak.


"Nekem saját magammal szemben sem férne bele az abortusz."


Hát ez legyen a te bajod. Másnak meg igen

Na és?


"A többi csak duma. Bocs."


Ja, van akinek a semmire szülés tök normális, van aki meg felelősen vállal gyereket. Bocs.


"Ha igazán szereti két ember a másikat, a megfogant gyereküket is szeretni fogja"


Hát a nagy francokat. Ha valaki nem akar gyereket, szeretheti bármennyire a másikat, mit sem változtat rajta.


Egy barátnő meg nem attól lesz jó barátnő, hogy a saját nézeteit ráerőlteti a másikra, puszta jófejségből, hanem attól hogy azt nézi NEKED mi a legjobb! Szóval te meglehetősen pocsék "barát"...

2020. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
84%

#33, az ember első sorban a saját életét kell élnie, és nem a párja és nem a szülei életéért. Ha erről valaki elfeledkezik, nos abból lesz a #30-ban belinkelt kérdésben szereplő helyzet. Ha úgy tetszik, akkor a valóság a csöpögő rózsaszin cukrozott nyáltenger helyett. Épeszű ember nem szolgáltatja ki önmagát totálisan évekre még a párjának vagy a szüleinek se.

" benned megfogant és növekvő kedves ,drága életnek,aki benned bízik a legjobban ,"

Valójában nem "aki" hanem "ami" (egy embrió), a bizalomról meg (komplex idegrendszer híjján) azt se tudja, hogy eszik vagy isszák.


Kérdező, ha egyszer "Úgy döntöttük, hogy az abortusz lenne jelen esetben "okos" döntés, vagy ha nem is okos de felelősségteljes. " akkor ezt kell tenni és kész, elvégre is a ti döntésetek, a tiéd meg a párodé... mindenki más csak kibic a témában.

A barátnőd nem neked akar jót, az tök egyértelmű.

2020. febr. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 1Léna ***** válasza:
8%

Egy barátnő nem akkor jó barát, ha mindenben egyetért, mert azt majmolásnak hívják. Elmondta azt amit Ő helyesnek itélt, vagy gondolt, mert szeret és nem szeretné, hogy egy véglegessen visszafordíthatalan döntést hozz. Itt nem érzek ebben ráeröltetést. Megjegyzem: megismerkedtem a munkám során egy házaspárral akik 90 éven felüliek voltak, 56 éve házasok, és még közösen sírtak a meg nem tartott 2. gyermekük miatt.

A magzat fejlődéséről már több videó is készült, meg lehet találni öket.

Az abortuszhoz, előbb diagnosztizálják a fogantatást, a magzat életben levőségét, amit a szívhang igazol.

A tablettás módszer bár egyszerünek tűnik, de nagyon veszélyes az anyára nézve is. Sok esetben pedig az után is szükséges egy műszeres befejezés.

Okos vagy felelősségteljes döntés volt a céljaitok elérése előtt kockázatot válallni a szexuális kapcsolattal? Sajnos nincs 100%-os védekezési mód. Van aki fogamzásgátló ellenére is álapotosak lesznek. Bocsi, ezt éppen most tanultad meg.

Lehet, hogy ebben a pillanatban csak a gyors kimenekülés van a szemed előt, mert nem látod megfelelőnek a körülményeket. De 7-8 hónap alatt a körülmények megváltoztathatóak, ha úgy döntesz, hogy meg akarod változtatni azokat mert egy élet elkezdődött az méhben, anya lettél. Legalåbb is a szervezeted most éppen mindent ebbe az irányba terel, változtat. Vagy úgy döntesz, hogy elveteted, és ennek a döntésednek a következményeit kell elhordozd.

Nehéz döntés. Azt válaszd, amelyiket a szíved diktálja, amelyikben békességed van.

2020. febr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
81%

"Okos vagy felelősségteljes döntés volt a céljaitok elérése előtt kockázatot válallni a szexuális kapcsolattal?" - mi van???? Azért szerencsére igen ritka az a szintű (általában vallási) szélsőség, aki a gyerekvállalási céljainak és lehetőségeinek rendeli alá a szexuális életét...

Az embernek a legtöbb lehetősége ismerkedni, szórakozni, párkapcsolatot létesíteni pont nem abban a korban van, mint amikor a gyerekvállalás a mai társadalomban optimális.

2020. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
84%

Azt nem értem ez az idióta 1Léna magzatfanatikus mi a búbánatnak böngészi állandóan az ABORTUSZ témakört és mi a francnak prédikálja a sok baromságát, mikor senki nem kíváncsi rá.

Tudod drága, egy barát nem attól lesz jó barát, mert a SAJÁT nézeteit rá akarja erőszakolni a másikra. Gusztustalan az a "barát", aki képes lenne szülésre rábeszélni a másikat, aki amúgy nem akarja azt a terhességet! Az ilyen ne merje magát barátnak nevezni. Minek ellenség ugyebár, ha az embernek ilyen "kedves" haverjai vannak.

Szexuális kapcsolatot pedig az emberek túlnyomó többsége nem azért el, mert kölköt akar, ezt jobb ha tőlem tudod. Rengeteg ember eleve nem is akar, attól még engedtessék már meg hogy a szexet élvezze. Szánalmas vagy, menj inkább a vallás topikba hittéríteni, ott még talán találsz is hozzád hasonló elmeroggyant egyedeket.

2020. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Anna1923 válasza:
12%

Szia!


Nem tudom, hogy döntöttél-e már, remélem találsz majd hasznosat abban, amit írok.


Előszöris: akárhogyan is döntesz, ne az vezéreljen, hogy mit gondolnak mások! Ez a döntés túl komoly ahhoz, hogy olyasmiken aggódj, hogy csúnyán néznek-e majd Rád, vagy megbotránkoznak-e.


Én egy olyan, fiatal anya szemszögéből tudok írni, aki ebben a helyzetben igent mondott a kisbabájára. Lassan 6 éve nevelem, és egy percig sem bántam meg, hogy mellette döntöttem. Nem állítom, hogy könnyű! De ami igazán megéri, azért mindig harcolni kell.

Sokan kérdezik tőlem amikor megtudják, hogy ilyen fiatalon gyerekem van (még egyetemre járok), hogy hogy bírok mindent egyszerre, hogy hogyan tudtam egy ilyen döntést meghozni. Én ilyenkor csak azt szoktam válaszolni, hogy könnyű volt: tudtam, hogy nem tudnék élni magammal azután, hogy másképp döntöttem.


Neked mit mond a Szíved?

2020. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat és ezáltal a segítséget mindenkinek!

Spontán vetélés lett a történetem vége, az orvos szerint hetekkel ezelőtt megállt az embrió a fejlődésben. Nem tudom miért, de azt mondta ez nagyon gyakori, 4 terhességből szerinte 3 végződik élve születéssel. Noha nem terveztem gyermeket, így is megviselt a váratlan vetélés. De úgy gondolom okkal történhetett.


Hogyha nem történt volna ez, ami történt akkor (rengeteg töprengés után döntöttem) abortusz lett volna tablettával Bécsben. Utánanéztünk a párommal az örökbeadás lehetőségének is de hamar felfedeztük, hogy ez egy cukormázas átok a gyereknek, hiszen itthon egyáltalán nem egyszerű családot találni, sokkal nagyobb sanszunk lett volna, hogy szegény gyermek intézetben végzi, van olyan ismerősöm akinek ez a sors jutott és mesélt dolgokat...


A "barátnőm" önző viselkedése miatt a mai napig vannak rémálmaim, ezt idő lesz feldolgozni viszont tanulság is egyben, ezentúl sokkal sokkal körültekintőbb leszek a barátaimmal. Az események kapcsán pedig kiderült ki is az igazi barátnőm, ő kérés nélkül egész éjszaka fent volt velem és tartotta bennem a lelket amikor elkezdtem görcsölni és elment a magzat. Már tisztán látom hogy a "barátnőm" csak kihasznált, szerintem még kicsit élvezte is hogy most velem rossz dolog történt, mert korábban vele is történtek rossz dolgok.

Nem bánkódom amiatt, mert ezek történtek velem hiszen teljesen máshogy szemlélem az életet, a baráti és a párkapcsolatomat is.

Nagy pofon volt az élettől de megérte átélni.

Bajban ismerszik meg az igazi barát..

2020. márc. 7. 17:21
 39/39 snow111 válasza:

Szia! Egy ismerősöm révén akadtam rá a kérdésedre. Velem is nagyon hasonló dolog történt, igaz mi nem gondoltunk az örökbeadásra vagy külföldi abortuszra, de a tabletta gondolata stimmel. Nekem végül nem volt abortuszom, mert kiderült, hogy méhen kívüli a terhesség és megműtöttek, a volt barátnőmnek pedig én mondtam, hogy már nem akarok vele barátkozni. Engem nem viselt meg ennyire, de átérzem a problémád.

Ha szeretnéd, szívesen beszélgetek veled. Nem használom a gyakorit, de üzenetben elküldöm az e-mail címem.

22L

2020. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!