Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van különbség abortusz és...

Van különbség abortusz és abortusz között?

Figyelt kérdés
Ma voltam a családvédelmisnél ami ab előtt kötelező. Miután mondtam neki hogy tabletta mellett estem teherbe teljesen megváltozott, támogatóvá vált. Majd mondta hogy rengetegen a 10.! abortuszukra járnak vissza és szinte védekezésnek használják, ezért volt goromba. Van különbség abortusz és abor
2020. márc. 3. 21:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*Van különbség abortusz és abortusz között? Kisebb rosszcselekedet ha valaki védekezett de nem szeretne gyereket, mintha gondatlanságból nem is védekezett volna és tesz a következményekre?
2020. márc. 3. 21:13
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Nem mindegy hogy védekezés mellett, vagy fütyülsz az egészre, és sportot űzöl belőle. De amiért szinte biztosan megértenének, az az ha esetleg kimutatnák hogy beteg a magzat, és azért.
2020. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez teljesen egyértelmű. Csak lustaságból és nemtörődömségből ölni az elég dühítő.. akinek véletlen becsúszik életében 1,vagy tényleg lyukas gumi,vagy a te eseted vagy ne adj Isten nemi erőszak..az szerintem nem elítélendő. Aki így "védekezik" azt mélyen megvetem.. (nekem missed ab-nál a kórteremben volt egy c.asszony, otthon 5 pulya,és épp a 6.abortusza volt. Én sirattam a halott magzatomat az meg műtét után vérezve totyogott ki és verte az asztalt a záróért mert menni kell haza..és amúgy is "az ember hibája mer'folyton b..na". Hát eléggé dühítő volt.
2020. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Én is azt gondolom, van különbség. Volt abortuszom. Vérzéssel és görcsökkel mentem orvoshoz, de a doki várni akart még, én meg 2 hét után már könyörögtem hogy vegyék el, olyan erős fájdalmaim voltak hogy kiegyenesedni nem bírtam, a vérveszteségtől meg ájuldoztam. Azt mondta a doki nem tehet semmit, csak várhatjuk amíg elmegy magától, mert abortuszt csak akkor csinálhat ha végigjárom a köröket. Hát én végigjártam. A védőnő ránézett a papírjaimra és ennyit kérdezett "maga mit keres itt? Ez vetélés" Én meg csak vonogattam a vállam, hogy hát ide küldtek mert már 2 hete tart. Teljesen barátságos volt és meg sem próbált lebeszélni a dologról. Mesélte, hogy sokan járnak oda úgy hogy már a harmadik, negyedik terhességet szakítják meg (az utánam jövők is ilyenek voltak, ahogy kimentem még hallottam a beszélgetésüket a folyosón). Sokan úgy gondolják nem baj ha becsúszik, majd elvetetjük. Az ilyen nyilván teljesen más mintha valaki védekezés mellett esik teherbe, vagy esetleg olyanok az anyagi körülményei hogy nem tudná felnevelni.
2020. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Nincs különbség, ugyanaz a végeredmény.
2020. márc. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

"de attól még, hogy védekeztél, az a gyerek ugyanúgy egy emberi élet, mintha nem védekeztél volna."


Na és?! Egy embrió SOHA nem lesz előrébb való és értékesebb már megszületett, érző, tudattal rendelkező embereknél! Bárhogy is foganjon. Miféle beteg, szörnyeteg lenne képes ráerőszakolni akarata ellenére egy gyereket valakire, aki nem is akarja megtartani és nem is akar gyereket?? Ezt te sem gondolhattad komolyan! Lehet te az a fajta ember vagy, aki ahányszor csak teherbe esik potyogtat, más meg abortuszra megy, ha nem kíván élni e "csodás" lehetőséggel. Ilyen egyszerű.


"Lehet mosdatni a lelkiismeretet azzal, hogy "de én védekeztem",


Miért kéne bárkinek is "mosdatnia" magát?? Az abortusz mindnekinek a magánügye, semmiféle mosdatásra és magyarázkodásra nincs szükség az elvégzéséhez! Bőven elég, hogy az adott illető nem akarja megtartani. Totálisan mindegy, hogy milyen okból kifolyólag, az ugyanis csak is kizárólag az Ő dolga.


"100 %os fogamzásgátlási módszer nem létezik, és mindenkinek ennek tudatában kellene ágyba bújnia bárkivel is, hogy akárhány módszerrel is védekezik, abból egy gyerek akkor is megfoganhat."


Először is: képes vagy felfogni, hogy az emberek túlnyomó többsége nem gyerekcsinálás céljából szexel, hanem azért mert élvezi?! És az megvan, hogy egyáltalán nem akar mindenki gyereket?? Ők talán már ne is szexeljenek, csak mert te úgy látod helyesnek? Vicces vagy. 😂

Amúgy kinek képzeled te magad, hogy beleszólsz más szexuális életébe?! Nincsen sajátod, amivel foglalkozhatnál?

Komolyan döbbenet.

Úgy nem mellesleg, ha annyira remegsz, hogy "jajj emberi élet", akkor a már meglévő emberi élettel miért nem foglalkozol?! Azzal miért nem foglalkozol, hogy valaki nem akar gyereket és ha rákényszerítenék a szülést, az egész élete tönkremenne?? Az nem számít?! Gusztustalan, mikor kalimpál itt a sok fanatikus, hogy így emberi élet, meg úgy emberi élet, a meglévő emberi életeket meg magasról telibesz*arják és lazán tönkrevágnák. 🤮👏

2020. márc. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Egy barátnőmnek daganata volt, közben derült ki, hogy babát vár. A kezelés miatt javasolták, hogy vetesse el a babát, mert úgysem élné túl, vagy súlyos fogyatékkal születne. Röntgenezték, sugarazták, gyógyszerezték, műtötték. Hát vele csak az az orvos bánt normálisan, aki végül az abortuszt is végezte. A családvédelmis földig alázta, pedig ott volt az orvosi indoklás. A baba egyébként már nem fejlődött rendesen, az orvos szerint napok, esetleg hetek voltak a vetélésig.
2020. márc. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

Van különbség, pl. akkor ha a magzat veszélyezteti az anya életét.

Amúgy meg - ez már csak magánvélemény - sokkal körültekintőbbnek és meggondoltabbak kéne lennünk nekünk nőknek, hogy kivel fekszünk le. Hiszen a tabletta sem 100%. Ezt úgy mondom, hogy én sem szeretnék gyereket, de ha véletlenül besikerülne, nem pusztítanám el. Engem is elpuszíthattak volna magzatként a szüleim, mégsem tették. Ha jól átgondolnám és mégsem tudnám vállalni, akkor meg inkább örökbe adás. Ismerősöm pár éve fogadott örökbe egy babát, aki szintén nem kívánt volt. Nekik nem lehet gyerekük, ez a baba meg kapott esélyt egy normális életre.

2020. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

"Úgy nem mellesleg, ha annyira remegsz, hogy "jajj emberi élet", akkor a már meglévő emberi élettel miért nem foglalkozol?!"

Én pl. nem szarom le a meglevő emberi életet sem... Fölösleges így kikelni magadból csak azért, mert nem értünk egyet valamiben.

2020. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

#9 Ha feltűnt volna előtted írtam a hozzászólást, egy mostanra már törölt kommentre reagálva, szóval elég nehezen címezhettem volna neked! Továbbá nyugodj meg, mert én aztán nem keltem ki magamból, szimplán nekem is pont ugyanannyi jogom van véleményt nyilvánítani, mint neked vagy bárki másnak.

Az aki pedig valóban, őszintén nem akar gyereket, az nem fogja akarni akkor sem, ha véletlen becsúszik. Jó néhány gyerektelen ismerősöm van, akik soha nem is akarnak és mikor szóbajött ez a véletlen becsúszott terhesség, kivétel nélkül mindenki azt mondta, hogy egyértelmű abortusz, hisz NEM akar gyereket. Én sem gondolkodnék egy percig sem, védekezek, de ha becsúszna nem tartanám meg. Főleg nem jutna eszembe puszta jófejségből kihordani 9 hónapon át, vállalva minden kellemetlenséget, nehézséget, kezdve azzal hogy az állásommal/megélhetésemmel játszom, folytatva azzal hogy mindenki látná hogy terhes vagyok, majd jönnének a kérdések, hogy jajj hogy vagytok, hol a gyerek, mi a neve blabla, aztán a megvető pillantások, mikor kiderül hogy túladtál rajta. Ezt nem tudod titokban tartani, a megvetés pedig szinte garantált. Van ilyen ismerősöm. Örökbeadta a gyerekét, a környezete teljesen beskatulyázta, megvetették, beszólogattak neki, onnantól emberszámba sem vették. Én személy szerint biztosan nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy valahol a nagy világban van egy gyerekem. Akkor már ezerszer inkább abortusz. Ez van. Az irtózatosan fájdalmas szülésről már ne is beszéljünk. A nők nagy része, akik ÖNKÉNT vállalják és akarják azt a gyereket is baromi nehezen élik meg a terhesség-szülés procedúrát, de őket legalább "kárpótolja" a baba, akit örömmel vártak. Aki nem akar gyereket, az mi a francnak csinálná ezt az egészet végig?! Hogy valakinek, aki amúgyis jobb helyzetben van, még jobban lehessen?? Ugyan már.

Csak azért meg, mert nincs 100%-os védekezés, még nem fogom megvonni magamtól a szexet. A nagy többség különben sem gyerek csinálás céljából szexel, hanem az élvezetért.😉

2020. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!