Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mikor elfogadott az abortusz?...

Mikor elfogadott az abortusz? Miért nem tudják egyesek elfogadni, ha valaki így dönt? Miért érzi úgy egy anyuka, hogy neki joga van ítélkezni valaki felett, aki így döntött?

Figyelt kérdés
Abortusz"párti" és -ellenes vélemény is érdekel, lehetőleg normális hangnemben, normálisan megfogalmazva, kifejtve, indokolva

2020. máj. 22. 19:49
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
82%

Azt gondolom, hogy mindenkinek a magánügye. Arról nekem is megvan a véleményem, aki fogamzásgátlás helyett használja. De azért a nagy többség nem az, aki rendszeresen abra jár. Van akinek védekezés mellett csúszik be, mivel hogy 100%-os védelem és sokszor egyszeri hibából, egyszeri nem védekezésből jön össze, mert abban bíznak hogy egy alkalomból csak nem lehet baj. Nem ítélem el azokat, akiknek volt abortuszuk, mert nem az én dolgom.

Én döntéspárti vagyok és tartom magam ahhoz, hogy minden nőnek joga van döntenie a teste felett! Az ő élete, ő neki kell kihordania és megszülnie, ő kockáztatja a saját testi és lelki épségét, ebbe senki nem szólhat bele. Addig míg mi nők tudunk gyereket szülni, addig bizony a mi döntésünk, hogy minek van keresnivalója a méhünkben és minek nincs. Egy fejletlen, pár hetes, tudat nélküli és fájdalmat nem érző embrió soha nem lesz előrébb való és fontosabb már megszületett, érző embereknél. És ez így van rendjén.

2020. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
9%
A sajátjáról lehet, de itt nem a sajátjáról dönt. Hanem a magzatéról.
2020. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
79%

De, a sajátjáról dönt! Az embriónak nincs joga (ugyebár alapból sincs), mivel még csak egy fejletlen, tudat nélküli sejthalmaz, ahhoz meg pláne nincs joga, hogy más testében "élősködve" eldöntse, hogy az őt tápláló női test felett rendelkezzen, ennyi. Addig, amíg az ő "teste" egy másik emberében van, ő általa képes egyáltalán létezni és fejlődni és ő nélküle egy percig sem maradna életben, addig bizony a döntés kizárólag az övé. Ennyi erővel, ha parazitafertőzésed van, akkor a parazitáról sem dönthetsz úgy, hogy távolítsák el belőled, mert hát az az "ő teste". Ugyanez egy daganat pl, az is él, mégsem mondják azt, hogy "nem távolíthatjuk el, mert hát az az ő teste..". 🤦‍♀️

A saját testem felett ÉN döntök, senki más.

2020. máj. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
78%

Az egyik ellen érv az, hogy életét olt ki.

Az orvosok addig nem hajlandóak megcsinálni a beavatkozást, amíg nincs szívhang. Azaz előtte nem számít jogilag élőnek a magzat.

Miért kell megvárni, hogy élő lehessen? Miért nem lehet előtte megszabadulni a nem kívánt terhességtől.


A tabletta nem 100%os.

A gumi még csak nem is 95%os.

Es az esemény utáni tabletta még gyengébb hatásfokú.


Szóval. Hiába tesz meg mindent egy ember, nem mindig jön be a védekezés.


Ekkor mi van?

2020. máj. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
81%
Ott a pont a 31-esnél. Jó hogy már nem egy tudattalan sejtcsomó fogja helyettem eldönteni, hogy én márpedig igen 9 hónapon át hordjam ki, majd szüljem meg, kitéve a testemet a szülés embertelen fájdalmainak és minden esetleges maradandó szövődményeinek, ergo kockáztassam a testi épségémet egy olyan valamiért, amit egyrészt nem akarok, másrészt aminek nincsenek is jogai, hisz mégis hogy tudna már egy fejletlen embrió döntést hozni?! Az én testemben van, en bennem fejlődik, tőlem vonja el a számára szükséges táplálékot, szóval ÉN döntök, ez nem is kérdés. Egy embriót nem lehet meginterjúvolni, hogy ő ugyan mit szeretne, de tovább megyek, még egy csecsemőt sem, ott is anyuka vagy apuka dönt, hogy pl mit adnak rá vagy milyen vitamint adnak neki vagy mi lesz a neve stb stb. Akkor egy embrió esetében, aki ráadásul az én mehemben tud csak életben maradni, is enyém a végső szó. Szép is lenne, ha csak úgy és lehetne kényszeríteni a nőkre a szülést. Az ilyen mentalitású emberek kb két lábon járó inkubátornak vagy valamiféle tenyészkancának tekintik a nőt, akinek nincs döntése sem beleszólása abba, hogy a saját testével mit csinál és hogyan éli át egyetlen életét.... Elszomorító.
2020. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 qkker1 ***** válasza:
39%

"Az embriónak nincs joga (ugyebár alapból sincs), mivel még csak egy fejletlen, tudat nélküli sejthalmaz,"


Érdekes a Magyar jog, mert pl. az öröklésnél a fogantatás számít, máshoz viszont valóban nincs joga.

2020. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
7%
Olvasd el a valasszukazeletet.hu oldalt, a Vallomások részt, és megérted.
2020. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
37%

Ha megerőszakolnak, akkor örököl a magzat? Tények ezt mondja ki a magyar jog?

Na ez érdekes.

2020. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
83%
Rákeresve a magzat tényleg akár örökölhet is, de ezt csak visszamenőleg lehet érvényesíteni, ha élve megszületett. Minden más jogával is így van. Logikusan a megerőszakoló iránt ugyanúgy be lehet adni apasági keresetet, mint mondjuk egy egyéjszakás kalandnál a nő által kilyukasztott gumis esetben (kicsit bonyolultabb, ha házas vagy, mert akkor jogilag a gyerek apja automatikusan a férjed)... csak szerintem nem életszerű, hiszen akkor belevonod az életetekbe.
2020. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
93%

Jajj 37, hagyjuk már ezeket a vallásos, magzatfanatikus, demagóg kamu oldalakat....🤮

Szánalmas, de tényleg. Arról miért nem csinálnak külön oldalt, pl "Válasszuk a SAJÁT életünket" címmel, ahol azokat a történteket írják le, mikor terhességre beszéltek rá nőket, mert az milyen jó lesz, majd mikor mégsem lett az, jött a depresszió az öngyilkosság gondolata és társai? Vagy, aki szimplán megbánta hogy szült? Mert, hogy rengeteg olyan nő van, aki utólag jön rá, hogy ő ezt mégsem akarta. Itt is számtalan ilyen kérdés volt már. Minden éremnek két oldala van, csak a drága fanatikusok szeretik azt hinni és hangoztatni, hogy egy gyerek minden esetben csak és kizárólag csudijó, rózsaszín felhős vattacukor.🤦‍♀️

2020. máj. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!