Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mikor elfogadott az abortusz?...

Mikor elfogadott az abortusz? Miért nem tudják egyesek elfogadni, ha valaki így dönt? Miért érzi úgy egy anyuka, hogy neki joga van ítélkezni valaki felett, aki így döntött?

Figyelt kérdés
Abortusz"párti" és -ellenes vélemény is érdekel, lehetőleg normális hangnemben, normálisan megfogalmazva, kifejtve, indokolva

2020. máj. 22. 19:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
29%

Nézd, kártérítést én is el tudok képzelni, de a mindenkinek megfizethető összegben maximálva... ugyanis a nőt továbbra sem kötelezi semmi arra, hogy menjen el az AB-ra, egyszerűen a jog által is regisztrálásra kerül, hogy azt a gyereket bizony ő egyedül vállalta.


"Mert neked az a lényeg, hogy a férfi a legkevesebb felelősségrevonással megúszhassa akárhányszor a nem védekezést."- nézd, amíg a férfinek csak az enyhén fasisztoid gumióvszer áll rendelkezésére ez is igaz. Majd ha lesz közforgalomban férfi-fogamzásgátló, akkor újra lehet gondolni ezt is...

2020. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
20%
(ja, és egyedül senki sem tud 0-ra vinni választ, ahhoz több minusz kell...)
2020. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
36%
#54, dehogynem... pl. ha ne m tud különbséget tenni egy méhen kívül életképtelen embrió meg egy gyerek között... az szerintem a kifejezetten undorító. Arról nem is beszélve, ha egy embriót a párja és a kapcsolata elé helyez...
2020. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
60%

Az undor elsődleges indikátor a rend és fegyelem megkövetelésének. Akik szabályok szerint gondolkodnak és ami nem fér bele a szabály rendszerükbe azt undorítónak tartják, belőlük kerülnek ki az egyeduralkodók. Rendkívül erős személyiséget jelent ez nem tűrnek meg a rendszerükön kívül mást.


Én ezt megértem, de ez egyedi eset. És jól is fogalmazott, mert ez számára undorító. Nem azt mondta, hogy mindenki számára undorító.

2020. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
60%

#54 Ezzel ugye épp "csak" annyi a gond, hogy az abortusz nem gyilkosság, hanem egy szimpla, legális kis műtét. Ergo nem öl meg senki senkit, főleg nem a "saját gyerekét", mivel hogy az még nem a saját gyereke! Pusztán egy fejletlen embrió. Na szóval ha valami, akkor szerintem ez valóban undorító, hogy valaki ilyen tudatlan és összehasonlít egy méhen kívül életképtelen, levegőt venni képtelen, fejletlen, fájdalmat nem érző embriót már megszületett, kifejlett, érző emberekkel.

Sőt, meg előtérbe is helyezi...🤦‍♀️🤦‍♀️

2020. máj. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
54%
Minden jogod megvan a véleményedhez, utolsó. Ahogy nekem is. :)
2020. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
71%

"Mikor elfogadott az abortusz?"


Bármikor, amikor az adott nő annak érzi. Ez mindenkinek a magánügye.

2020. máj. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
53%
Illetve jogilag van szabályozva. És mint olyan, elfogadott.
2020. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:

A kérdés nem egyértelmű. "Mikor elfogadott az abortusz? " Persze, hogy jogilag (itthon) elfogadott a 12. hétig, szabad döntés, ki mit ért válsághelyzet alatt. Tehát magánügy.

Viszont sokan arra válaszoltak, hogy "Miért nem tudják egyesek elfogadni, ha valaki így dönt? Miért érzi úgy egy anyuka, hogy neki joga van ítélkezni valaki felett, aki így döntött?" Azaz a kérdésre leírták a saját véleményüket (szintén magánügyüket).

2020. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen egyértelmű szeitnem, hogy ez mind hozzá tartozik a kérdéshez.
2020. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!