Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan tudnék feldolgozni egy...

Hogyan tudnék feldolgozni egy abortuszt?

Figyelt kérdés
Mióta megtörtént teljesen magam alatt vagyok. Sírógörcsök törnek rám,ingerlékeny és teljesen magatehetetlen vagyok. Egész nap azon gondolkozom,hogy mibe fojthatnám bánatomat,de tisztában vagyok azzal,hogy az ilyen dolgok,amik most járnak a fejemben hosszú távon nem enyhítenék a fájdalmamat.

#abortusz #Abortusz feldolgozása
2020. jún. 19. 17:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Csak egyszerű kérdés... miért nem lehet válaszolni anélkül, hogy ítélkeznénk mások - akár a kérdező, akár a szülei - felett?!

Úgysem tudjuk a teljes igazságot, sem a teljes hátteret ki, miért és hogyan döntötte el az abortuszt. Biztosan van igazság alapja a szülőknek is és bizony a kérdezőnek is. Ettől függetlenül ő csak fel szeretné dolgozni a történteket, ami ha egyébként csak és kizárólag az ő döntése lett volna, akkor sem mindig egyszerű.

ÉN nem ítélem el sem a kérdezőt, sem a szüleit. El kell fogadni, hogy ez megtörtént és ha már megtörtént, akkor ez volt a legjobb, ami történhetett. Mindig csak utólag jön rá az ember, hogy végül mindig minden úgy alakul, ahogy lennie kellett. (Igen, én ezt tapasztaltam nagyon sokszor az életemben - persze sokkal később visszatekintve - és ezért merem ezt mondani. Kövezzetek meg érte nyugodtan.)

2020. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
23%

"Csak egyszerű kérdés... miért nem lehet válaszolni anélkül, hogy ítélkeznénk mások - akár a kérdező, akár a szülei - felett?!"


Vicces, hogy azon nem akadsz fent, hogy miért nem lehet ítélkezés nélkül feltenni a kérdést... :) Szóval a kérdező nyugodtan hangoztathatja, hogy a szülei miatt nem tarthatta meg, a szülei lelkironcsot csináltak belőle, ergo megállás nélkül a szüleit ítéli el, rájuk tolja át a teljes felelősséget, mintha ők követelték volna, hogy felelőtlenül szexeljen és mintha ő nem lenne véletlenül sem hibás, de ha valaki a másik oldalt is meg meri említeni, hogy talán nem csak a szülőkre kéne ujjal mutogatni, az egyből ítélkezik, ami persze erőteljes negatív felhangot kap. Értem...

2020. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Mit hangoztatott?! Egyetlen mondatában írta le, hogy ő szerette volna megtartani, de a szülei jóformán megfenyegették. Hol olvastál olyat, hogy szidta volna a szüleit? Vagy hogy lelkironcsot csináltak volna belőle? Leírta tényként. Hihetetlen mennyi rosszindulat van benned...
2020. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%
12 te már megint itt vagy?! Nem unod még az abortuszos kérdések alatt kifejteni, hogy miért jó hogy egy csomó család annyira diszfunkcionális, hogy ahelyett, hogy összefogna a saját gyereke érdekében, inkább ellene fordulnak?! És ha a kérdező így érzi, ez történt. És azért ez nem olyan, hogy majd ő rájön, hogy milyen jót tettek vele. Én szulokent a gyerekem akaratát támogatom majd egy ilyen helyzetben, akár abortuszt akar, akár nem. Megoldjuk. Családként. Mert nekem a gyerekem nem csak annyit jelent, ha hülyeséget csinál, akkor leírom, elsikálom a dolgot aztán haladjunk tovább. Ha hülye volt az az én felelősségem is, aki rosszul neveltem. Nem beszéltem vele tán eleget a szexről meg a védekezésről, eseményutániról? Hétköznapi baleset volt csupán? Elég szar anyának érezném magam, ha nem támogatnám a gyerekemet, hanem ellene mennék autoritter módszerekkel. Hülyeséget csinált? Igen. Támogatnám a gyerekem, ha akarja tartsa meg. Ez nekem pénzember kerül? Igen. És? Bakker, nem azért vállaltam gyereket, hogy az első nehézségnél cserben hagyjam, mert nekem úgy a kényelmes.
2020. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
42%
Javítom, tényleg írta a válaszában, hogy úgy érzi, hogy lelkironcsot csináltak belőle. Igazad van. Nekem akkor sem volt olyan a visszhangja, hogy csak őket hibáztatná. Amit mondjuk nem is nagyon tehet, mert ág ő döntése is kellett hozzá. De tény, hogy akkor sem kellene ítélkezni sem a kérdező, sem a szülei és egyébként egymás felett sem. Nem tudjuk a teljes igazságot, csak azok, akik benne vannak.
2020. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%

Milyen már megint #12?! Talán ismersz vagy mi? Ez az első ilyen jellegű kérdésre adott válaszom, szóval megköszönném, ha nem rágalmaznál. Ez az egyik.


A másik, hogy még mindig mulatságos, hogyha valaki a kérdezőt védi és a szülőket elítéli, mint ahogy volt ilyen válaszadó is és maga a kérdező is a szüleire tolja a felelősséget át, az nem gond, annak tök hasznos a válasza, azzal egyetértünk, ellenben akinek elég visszás ez a kettős mérce és le meri írni, hogy talán a kérdező is vastagon ludas a kialakult helyzetben, azt egyből le kell támadni. 18 éves felnőttről beszélünk, terhes lett, amiről nem a szülei tehetnek, ne akarjunk már mindent rájuk kenni. Ha elég érettnek és nagynak érezte magát ahhoz, hogy szexeljen feltehetően megfelelő és körültekintő védekezés nélkül (bár tudom, itt mindenki védekezés mellett lesz terhes), akkor ahhoz is legyen elég érett, hogy megoldja az életét a párjával együtt. Mi olyan felháborító ebben?! Ez lenne az alap, ott kezdődik a felelős gyerekvállalás, hogy nem anyuciek pénzére és nyakára szülök és ha valaki tényleg annyira nagyon szeretné azt a gyereket, akkor ennyi idősen már meg tudná oldani, hogy elmegy dolgozni a párjával együtt es előteremtik a szükséges pénzt. Nem lenne egyszerű, kicsit sem, de lehetetlen sem lenne. Ergo a lehetőség adott volt, de ő inkább a szüleit okolja, mert lelkironcsot csináltak belőle. De az is lehet, hogy a szülők anyagilag nem bírnának még egy főt eltartani, csak valahogy erre senki nem gondol, inkább fikazzuk a szülőket, mint ahogy a 12-es is. Hisz ha a felnőtt gyerekem teherbe esik, az nyilván az is az én hibám, ahogy kb minden más is. Egy a lényeg, a gyerek aztán semmiért nem hibás. Pontosan ez jön le szó szerint a válaszodból kedves 12.

Én nem ítélem el egyik félt sem, pusztán leírtam, hogy elég visszatetsző a kérdező hozzáállása, amit utólag írt a kommentjében, de ezek szerint nekem nem lehet véleményem, csak annak aki a felelőtlen gyerek pártját fogja.

2020. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%

A szülei nem kényszerítették a kérdezőt, csak elmondták hogy nem vállalják. Arról ők nem tehetnek hogy a kérdező a kényelmesebbik megldást választotta ahelyett hogy vállalja a felelősséget és a gyerek apjával összeköltözve nevelik a gyereket. Ha elég nagylány volt a védekezés nélküli szexhez(csak itt a gyakorin van az hogy sokan nemhogy védekezés mellett de szinte szűzen esnek teherbe:-D azért szerencsére nincs ekkora hibaszázaléka a HELYESEN használt fogamzásgátlásnak.)


Itt csakis a kérdező döntött ne mutogassunk a szülőkre, akiknél teljesen jogos hogy nem akarnak a gyerekük felelőtlensége miatt még egy terhet a nyakukba venni.

2020. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%
14es, azért kevés család tud plusz havi 30-40-50 ezer plusz terhet a nyakába venni a gyerekük gyenge értelmi képessége miatt.
2020. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%

Jól szétoffoltátok a kérdést.🤨


Nekem az idő segített valamelyest, de igazából még most sem hiszem el, hogy ez velem megtörtént. Gyakran eszembe jut. Kitartást!

2020. jún. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
5%
Inkàbb örülj hogy nem tetted tönkre az életed.
2020. jún. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!