Újra teherbe estem, nem terveztük. Én nem a férjem szeretne még egy gyereket? Valaki hasonló tapasztalattal?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, férjem 45, van összesen öt gyönyörű, egészséges gyermekünk. Három közös (3-4-6 évesek) és egy-egy előző házasságainkból. (10 éves és 15) A 15 éves nevelt lányom utálta, hogy ennyi kicsi van körülötte és, hogy mindig a legkisebb gyerekhez kell valamilyen szinten alkalmazkodni. Ezért ő egy éve átköltözött az anyukájához és azóta alig van kapcsolata velünk. A 10 éves fiam teljesen más, ő nagyon szeretni a tesóit, de már ő is vágyakozik komolyabb dolgokra. Én 6 éve itthon vagyok vagy terhesen vagy éppen szülés után. Nem panaszkodom, mert teljes mellbedobással végigcsináltam ezt az időszakot és szerettem is, de már érzem, hogy elég lesz. A férjem úgy érzi az utolsó terhességemnél érzelmileg eltávolodtam tőle, kevesebb ölelés, kevesebb bújás, kevesebb szex... Ezt én is érzem magamon, de nem azért mert én nem vágyon ezekre, hanem azért ,mert eléggé lefoglaltak a gyerekek. Most szeptembertől már a legkisebb lányunk is óvis és végre én is szerettem volna a párkapcsolatunkat újra a régi "pompájára emelni". És elkezdeni a gyerekek számára is már a "nagyobbas" programokat. Kiderült, hogy most 37 évesen véletlenül teherbe estem. Nagyon nehéz, de én nem szeretném megtartani, a férjem viszont igen. Pár nappal ezelőttig minden olyan jó volt, de most rémálom. Félek attól, hogy egy abortusz után milyen lesz a mi kapcsolatunk, és attól is hogy ha majd a gyerekeimre nézek nem fogom e azt látni, hogy ezt velük is tehettem volna. De érzem magamon, hogy 37 évesen 4 gyerek után már nem vágyom még egyre és arra, hogy minden előlről kezdődjön a többiekre pedig megint kevesebb idő jusson.


Valakinek van hasonló tapasztalata?

Köszönöm


2020. júl. 13. 15:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Higy lehet véletlen teherbe esni?
2020. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Nehéz kérdés és csak te és a férjed tudjátok ezt megbeszélni...

De ha ennyi gyerek van és többet nem akartál,miért nem vigyaztok jobban? Hogy védekeztetek?

Én a helyedben mar elköttettem volna magam az utolsónál,én legalabb is ezt fogom tenni,mivel hormont nem szedhetek,a gumit meg.. hát utáljuk és nem is igazán bírom. Én nem tartanám meg a történeted alapján.

2020. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Derjaderja ***** válasza:
64%
Én nem tudnám elvetetni, pedig az lenne a jobb megoldás.
2020. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

Szia, én már felnőtt vagyok, viszont nagycsaladbol származok, és én legidősebb voltam. Nagyon rosszul érintett mikor kamaszként amúgy is elhanyagolva éreztem magam és született meg egy kis tesóm.

Nekem szerencsére nem volt lehetőségem olyan csiki-csukit játszani mint az idősebb nevelt lányodnak, persze hisztiztem én is.

Annyira jó hogy van a tesóm! A legjobb dolog hogy ennyien vagyunk. Nektek szülőként nehéz lesz, ez biztos.

A jövőben gondoljátok át a védekezést. Ha annyira nem akarsz gyereket, hogy az abortusz is opció, válaszd a végleges elkottetest.

Kivánom neked, hogy legyen erőd és segítséged, hogy vallalhassatok az újabb bebit!

2020. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
33%
Egy fészekalj gyerek után már mindegy, hogy van-e mégegy.
2020. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%
Nem szerettél volna teherbeesni aham..hát ez mostmár mindegy. Ne öld meg őt.
2020. júl. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Nekem úgy tűnik abból amit leírtál, hogy ez a gyerek púp lenne már a hátadon és meg is értem. Csak azért nem kell megtartanod, hogy a férjed örüljön vagy azért mert az abortusz ellenkezik a lelkeddel. De a döntés a tiétek, nagyrészt pedig a tiéd, hiszen neked kell újabb gyereket kihordani, megszülni, mellette a többieket ellátni.
2020. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
28%

Előre kell ebben gondolkodni, nem utólag. Ahol 5 van, ott a 6.-nak is legyen hely, ha már megfogant!


A 15 éves hisztis tinilány meg menjen, ha akar! Nyilván ő akar lenni a középpontban és a másik oldalon ezt majd szépen meg is kapja.


Aki nem akar gyereket miért nem tud védekezni? Nem ilyenkor kell meglepődni, véletlenek nincsenek, ez egy elég egzakt dolog. Sperma a hüvelyben kockázat. Meg kell előzni. Nem agysebészet.

2020. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem, ha már érzékeltétek mindketten az eltávolodást, akkor tudatosan tudtok közelíteni is.

Együtt kell döntenetek.

2020. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Derjaderja ***** válasza:
34%
Azért érthető, hogy a 15 éves nem akar a 4 helyett most már 5 vadidegen fattyú kölyökkel osztozni az apján. Én is meglèptem volna az ilyen apától.
2020. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!