Geleonora kérdése:

Hasonló helyzetben volt valaki? Tapasztalatokra vagyok kíváncsi .

Figyelt kérdés
6 napja késet, erős görcsem voltak meg hasi fájdalóm. Ma erősítette meg a doki, hogy babát várok. Nagyon korai a terhesség, ultrahangon nem látszódik semmi. A doki csinált tesztet, azon a második csík nagyon halvány volt (képletesen értve mikoroszkópal volt csak látható). Ez eddig szép és jó, csak február 5-én voltam tüdöröntgenen. Mikor ezt megmondtam a dokinak akkor rögtön több mint 3 hetes terhes voltam szerinte, és akkor ugye jött az hogy nem tarthatóm meg stb. ezzel tisztába vagyok. De míg nem emlitetem a röntgen, akkor ugy jött ki hogy csak néhány napos terhes vagyok. Akkor most?
2016. febr. 25. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Orvosilag nincs néhány napos terhesség: az utolsó menstruációtól számítják a terhesség korát. Tehát egy normál középidős fogantatáskor a nő már 2 hetes terhesnek számít.
2016. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

6 nap késéssel lehettél 5 hetes, de mivel a teszt halvány, így inkább később fogant és 4 hetes. ugye 2 hetesen van az aktus. te meg 4 hete voltán röntgenen. kb az utolsó menstruációdkor, ugye?

nem értem, miért kéne elvetetned!vagy mikor voltál orvosnál?

2016. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ma reggel voltam orvosnál.. Ő szerinte akkor már terhes voltam mikor röntgenen voltam.. Az utolsó menstruációm január 24. volt..
2016. febr. 25. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el egy masik orvoshoz, ha te meg szeretned tartani a babat, kerj ki több velemenyt! En hülyesegnek tartom, hogy el kellene vetetni, most valoban 4-5 hetes terhes vagy, de akkor, amikor a röntgen törtent, meg csak egy petesejt volt a mostani terhesseg, vagy maximum epp kezdett megtermekenyülni. Ennyi erövel barmelyikönk babajat el lehetne vetetni, mert valaha volt röntgenünk, hisz a születesünk ota bennünk vannak a petesejtjeink! Az eppen osztodasban levö sejtek sugarerzekenyek, de szerintem ha olyan karosodas erte volna öket, akkor ugysem marad meg a terhesseg. En a magam reszeröl masik orvost keresnek.
2016. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Az ovuláció környékén ("2 hetes" terhesen lehettél röntgenen). De teljesen mindegy, hogy akkor már megtörtént a fogantatás, vagy sem: abból a petesejtből jöhetett létre a baba, amit a röntgen ért. És így bizony károsodhatott.
2016. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell elvetetned emiatt, ez marhaság! Kb akkor foganhatott, mikor voltál, ha ártott volna neki, akkor meg se fogan. Lehet hogy még a fogantatás előtt voltál.
2016. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én még nem tudtam hogy terhes vagyok szintén amikor fogorvosi röntgenen voltam, lehettem 4 hetes kb. de azt mondták hogy olyan korán még nem számít a röntgen. Nem tudom, hogy ezért vagy más okból de a 8. héten megállt a babám szíve :(

Kérdezz meg több dokit is.

2016. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérj másik véleményt. A sógornőm pont ilyen helyzetben volt. Még nem tudott a terhességéről, amikor tüdőszűrő vizsgálaton volt. Az orvosa azt mondta, ha károsodott a baba, nem marad meg a terhesség. 4 éves, egészséges nagy fia van.
2016. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy bármi baj lenne, nálunk a kórházban röntgennél terítenek a méhed fölé valami takaró bigyót gondolom pont a sugarak miatt
2016. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!