Újra teherbe estem, nem terveztük. Én nem a férjem szeretne még egy gyereket? Valaki hasonló tapasztalattal?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, férjem 45, van összesen öt gyönyörű, egészséges gyermekünk. Három közös (3-4-6 évesek) és egy-egy előző házasságainkból. (10 éves és 15) A 15 éves nevelt lányom utálta, hogy ennyi kicsi van körülötte és, hogy mindig a legkisebb gyerekhez kell valamilyen szinten alkalmazkodni. Ezért ő egy éve átköltözött az anyukájához és azóta alig van kapcsolata velünk. A 10 éves fiam teljesen más, ő nagyon szeretni a tesóit, de már ő is vágyakozik komolyabb dolgokra. Én 6 éve itthon vagyok vagy terhesen vagy éppen szülés után. Nem panaszkodom, mert teljes mellbedobással végigcsináltam ezt az időszakot és szerettem is, de már érzem, hogy elég lesz. A férjem úgy érzi az utolsó terhességemnél érzelmileg eltávolodtam tőle, kevesebb ölelés, kevesebb bújás, kevesebb szex... Ezt én is érzem magamon, de nem azért mert én nem vágyon ezekre, hanem azért ,mert eléggé lefoglaltak a gyerekek. Most szeptembertől már a legkisebb lányunk is óvis és végre én is szerettem volna a párkapcsolatunkat újra a régi "pompájára emelni". És elkezdeni a gyerekek számára is már a "nagyobbas" programokat. Kiderült, hogy most 37 évesen véletlenül teherbe estem. Nagyon nehéz, de én nem szeretném megtartani, a férjem viszont igen. Pár nappal ezelőttig minden olyan jó volt, de most rémálom. Félek attól, hogy egy abortusz után milyen lesz a mi kapcsolatunk, és attól is hogy ha majd a gyerekeimre nézek nem fogom e azt látni, hogy ezt velük is tehettem volna. De érzem magamon, hogy 37 évesen 4 gyerek után már nem vágyom még egyre és arra, hogy minden előlről kezdődjön a többiekre pedig megint kevesebb idő jusson.


Valakinek van hasonló tapasztalata?

Köszönöm


2020. júl. 13. 15:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
61%

Ha te már nem akarsz gyereket, akkor ezt a férjednek tiszteletben kellene tartania. Tökéletesen megértelek, hatalmas felelősség a gyerek akárhány is van.

Valóban sikeresebb lett volna, ha elkötteted magad, de ezen már kár rágódni. Terhes vagy, hoznotok kell egy döntést. Közösen!


Én 35 múltam, van egy 10 éves lányom. Sajnos elköttetni nem tudom magam még, pedig esküszöm fizetnék én akármennyit, csak ne legyen ez bennem, hogy bármikor besikeredhet védekezés mellett is. Egyszerűen nem akarok több gyereket, és tudom, hogy ha ezt akarná a párom, sajnos mi külön úton folytatnánk, mert ha ÉN nem akarom, akkor igazán jó anyja sem tudnék lenni a gyereknek.


Sok sikert kívánok, remélem számotokra a legjobb döntést sikerül meghoznotok.

2020. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
49%
Vetesd el minek még egy kölyök, nem elég 5?
2020. júl. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
73%

Kettőtöknek a férjeddel kell dűlőre jutni.

Nagyon nehéz a helyzetetek. Ha megszülöd a babát, lehet, hogy győznek az ösztönök, és boldog kismama leszel, aki nem is érti majd, hogyan lehettek kétségei az elején. De erre sajnos nincs garancia. Ha csak elfojtod az ellenérzéseidet, megtörténhet, hogy minden nehéz helyzetben (fogzás, hiszti, betegség, anyagi problémák, stb.) eszedbe jut majd, hogy te ezt a gyereket egyáltalán nem akartad, csak rád kényszerítették. Ez elég rettenetes lesz a gyereknek, mert érezni fogja, akkor is, ha sose mondod neki, és rossz lesz neked is. Jó eséllyel rámehet a házasságotok, hiszen a férjedet fogod hibáztatni, miatta kellett megszülnöd a gyereket.

De ha megszakíttatod a terhességet, és a férjed nem tudja ezt feldolgozni, az is a házasság végét jelentheti.

Milyen anyagi helyzetben vagytok? Pontosan mi nyomaszt a kisbaba vállalásával kapcsolatban? Hogy tudna a férjed segíteni? Eddig mennyire vette ki a részét a családi munkamegosztásból? Mi lenne, ha a kicsit nem szoptatnád, vagy legalábbis nem olyan sokáig, és így hamarabb bízhatnád apára / bébiszitterre / bölcsődére? Felvehetnétek egy bejárónőt, aki tehermentesítene a háztartási dolgokban?

És a férjed miért szeretne még egy gyereket? Erkölcsi aggályai vannak az abortusszal kapcsolatban? Úgy érzi, a nagyok pici korából ő kimaradt, és most pótolni akar valamit? Hogy képzeli a családi életet a +1 gyerekkel? És te hogy képzeled?

Türelmes, nyitott beszélgetést, és bölcs döntést kívánok nektek!

2020. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
46%
Édesanyám 43 évesen esett teherbe véleltenül, addigra mi négyen már 10-és 18 év között voltunk. Eszébe se jutott, hogy ne tartsa meg. Imádtuk minden percét, nagyon szerettük a kistesónkat. Jó dolog a nagycsalád.
2020. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!