Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy döntöttetek végül?...

Hogy döntöttetek végül? Utólag úgy gondolod jól döntöttél?

Figyelt kérdés
Nem tudok egyszerűen dönteni, hogy megtartsam vagy ne, amikor kiderült akkor jobban hajlottam afelé, hogy megtartsam, de most hogy már dönteni kéne mi legyen inkább afelé hajlok, hogy ne tartsam meg.
2020. júl. 15. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ugye nem vadidegenek döntése határozza meg, hogy te hogy döntesz? Ráadásul egy gyerek életéről. Ez nem olyan döntés, hogy megvegyek-e egy újabb rongyot a boltban vagy ne. Szegény gyermek, veled mindenképpen rosszul jár.
2020. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Én voltam olyan ostoba és felelőtlen hogy nem megfelelően védekeztem így nem a gyereket büntetem a saját szerény értelmi képességem miatt.
2020. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Megfelelőek lennének a körülményeid ahhoz, hogy felnevelj egy gyereket? A leendő (vagy épp nem leendő) apa mit mond, mit szeretne, mit szól hozzá?
2020. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Én megtartottam, a világ legjobb döntése volt.
2020. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Én nem tartottam meg, a világ legjobb döntése volt.

Gyakorlatilag a szüleim nyakára szültem volna a semmibe (nekem nem volt semmim, egyetemre jártam én is és a fiúm is).

Szar volt, életre szóló trauma, de ez van. Gyereket vállalni felelőtlenül rosszabb.

2020. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Én védekezés mellett (eseményutáni) maradtam terhes, szóba sem jöhetett a megtartás. A gyerekvállalás gondolatától is ráz/ott a hideg és ugyan a körülmények elvileg adottak voltak (saját ház, pénz stb) abortuszra mentem, ami életem legjobb döntése volt, soha nem bántam 1 percig sem.

Szóval kérdező a lényeg az, hogy TE mit akarsz, tök mindegy hogy pl. lenne miből felnevelni azt a gyereket, a legfőbb és legelső kérdés akkor is az, hogy akarod-e. Utána jöhet a többi.

2020. júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes, hogy aki megtartotta, az le van pontozva...
2020. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem anyagi részről van szó. Van már egy nagyobb gyermekem aki lassan önálló, újra kezdeni az egészet, illetve nagyon félek hogy egyedül maradnák két gyerekkel,és nem tudom milyen ha igazi apuka van mellettem, nem olyan aki csak magával foglalkozik.
2020. júl. 15. 22:53
 9/11 anonim válasza:
60%
én nem tartottam meg, nem úgy definiálnám hogy életem legjobb döntése volt tekintve hogy miről is szól egy abortusz,szerintem kicsit groteszk lenne, de nem bántam meg soha egy percre sem!
2020. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Én megtartottam, 17 évesen, apa nélkül. Nem tudtam volna soha többé undor nélkül a tükörbe nézni, ha nem tartom meg. Legjobb döntésem volt.
2020. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!