Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vállalnátok a babát egy ilyen...

Vállalnátok a babát egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről van szó. A barátjával szakított, de most megtudta, hogy terhes.

Tőlem kér tanácsot, senki nem tud róla. Nem az én dolgom, nem az én döntésem, de akinek van IGAZI barátja, az tudja hogy nem lehet egy legyintéssel elintézni.


Mit lehet neki ilyenkor tanácsolni? Én segítek neki bármiben, akár anyagilag is. De attól félek ez nem lesz elég egy gyerek esetében. Hogyan tudna megfelelően dönteni? Én ebben hogyan tudok segíteni? Nem akarom, hogy megbánja a döntését később.


2020. szept. 1. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha meglennének az anyagi feltételek és vágynék egy gyerekre akkor megtartanám és nevelném egyedül. Viszont ebben az esetben az apának joga van tudni.

Ha nincs semmim, más nyakára, más pénzére nem szülnék. Főleg ja még iskolába járnék. Mert azt nem tudjuk ugye mennyi idős a barátnőd

2020. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem. Semmiképpen ne tartsa meg.

Gyerek még.

Aki anya lesz,az eldönti magától.

2020. szept. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha nagyon szeretne gyereket és adottak a feltételek tartsa meg. De egy ilyen bonyolult szituban akkora terhet venne a vállára, ha nincsenek vallási okai, vagy nem vágyik rá mindennél jobban, akkor inkább nem.
2020. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Kedves Kérdező! :) Én megtartanám ebben a helyzetben. Ma már sok anyuka neveli egyedül a gyerekét. Persze az az ideális, ha az apuka is a család tagja, és nehezebb felnevelni egy gyereket apa nélkül, azonban nem lehetetlen. De még egyáltalán nem biztos, hogy egyedül kellene nevelnie a gyerekét. Az első trimeszterben a hormonváltozások hatására a várandós nő egy összetett érzelmi állapotba kerül, amikor esetleg felnagyítva láthatja a problémákat, és ez még olyanoknál is előfordulhat, akik amúgy szeretnének gyereket. Érdemes szerintem utánanézni annak, hogy milyen juttatásokat tudna igénybe venni a gyerekkel. Sok nőt ismerek, aki megbánta az abortuszt, főleg olyanokat, akik előtte bizonytalanok voltak a döntésben. Minden jót kívánok, és jó döntést! :)
2020. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Igazából kevés ez az infó. Én megtartanám, ha olyan anyagi helyzetem lenne.
2020. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem mindegy, hogy 18 vagy 38 a barátnő.

De alapvetően a pasinak joga van tudni.

2020. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Kizárt hogy megtartanám. Minek? Tönkretenné az életem és a gyerekét is. Majd ha lesznek rendes körülményei, férj, apa a gyereknek, normális család, fix anyagiak, akkor érdemes lehet ha akar gyereket a barátnőd. De egyedül kínlódni vele kegyetlen szar. Amúgy meg csak a gyerekkel fog kicseszni. Meg önmagával is. És ha a pasi amúgy nem akart gyereket, akkor vele is kiszúr egy életre.

Ha vállalja a gyereket, akkor ez legyen az ő döntése, annak minden következményével együtt, és ne tarháljon semmilyen pénzt az exétől a gyerekre hivatkozva. Az nem tisztességes és elég aljas is.

2020. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Egyedülállóként? Hogy a saját és a leendő gyerek életét is tönkretegyem? Nem. Nem is gondolkodnék.
2020. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy tud megfelelően dönteni, hogy mérlegeli a helyzetét és a lehetőségeit. Ahány nő annyiféle élet, család, barátok, lehetőség. Kapásból nem mindegy a kora, az anyagi helyzete, a támogató környezet.

Mondjuk nagyon nem mindegy, hogy egy 18-20 éves szakmával sem rendelkező fiatal lány, vagy egy saját lábon álló 30 as

2020. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!