Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van olyan, hogy valaki vega,...

Van olyan, hogy valaki vega, vegán stb. és abortuszpárti ugyanakkor?

Figyelt kérdés
2021. márc. 22. 11:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
9/ Igen, több kérdést is feltettem ebben a témában, de egyikben sem foglaltam állást, így nem tudom, honnan veszed, hogy abortusz ellenes szentfazék volnék.
2021. márc. 22. 12:54
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem senki nem abortuszpárti. Vannak olyan helyzetek, amikor az abortusz a kisebbik rossz, de nincs olyan nő, aki puszta szórakozásból menne abortuszra.


A vegánságnak semmi köze a szülésről való szabad döntés jogához, de vannak közös vonások a két témában. A vegánok az állatok kihasználását, tárgyként való kezelését ítélik el. Nem azt támogatják, hogy minél több állat szülessen, hanem hogy a már elő, önálló tudattal rendelkező állatokat ne használjuk ki, és ne hozzunk létre újakat ugyanerre a célra. Ez sokkal inkább hasonlít arra az érvre, hogy a már önálló nő érdekeit tartsuk szem előtt, egy egyelőre életképtelen, tudattal nem rendelkező magzattal szemben. A vegánok nagy része környezetvédő is, a Föld egyik legnagyobb problémája pedig a túlnépesedés, tehát logikus, ha nem harcolnak azért, hogy még több nem várt vagy éppen súlyos beteg gyerek jöjjön a világra.


Nem arról van szó, hogy aki nem ítéli el az abortusz létezését, az nem sajnálja az elvetetett magzatokat. Hanem arról, hogy az abortusz betiltása nem megoldás. Attól, hogy tiltjuk az abortuszt, az emberek nem lesznek tájékozottabbak, felelősségteljesebbek. Akik nem akarnak szülni, azokból nem lesz minta szülő, és akik magukat is alig tudják eltartani, azoknak nem lesz több pénzük, segítségük. A megoldás az lenne, ha az abortuszt nem tiltanánk, hanem megelőznénk, mert nem örömteli, jó dolog, hanem kényszer megoldás.

2021. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%

Igen én. Bár nem vagyok vegán, csak a húst nem eszem meg (tulajdonképpen a tojást sem, csak tejtermékeket visszafogott mennyiségben). Ennek 2 oka van: undorodom tőle, nem is szeretem és volt szerencsém közelről látni a húsipar csodáit, az pedig végképp elvette a kedvem.

Az abortuszt pedig pont amiatt támogatom adott esetben, mint a nő önrendelkezési jogát, amiatt a nagyüzemi húsipart nem: egyetlen élő, érző, fejlett idegrendszerrel rendelkező élőlénynek sem lenne szabad szenvednie -akár anya, akár gyerek, akár állat. Ahogyan a szarvasmarhának a vágóhídon, úgy a nem kívánt gyereknek sem egy elutaító családban vagy egy nevelőotthonban, vagy egy tinédzsernek egy meggondolatla pillanat miatt egész hátralévő életében, vagy egyetlen nőnek sem, akik párkapcsolati vagy egyéb erőszakot szenvedtek el, vagy mert a tetves hím nem képes gumit húzni (igen, rengeteg ilyen férfi van, mert ők nem mosnak ám zokniban lábat, de a p***na az jár nekik). Az abortuszra abszolút humánus határvonal a 12-16 hét, ekkor az embrió/magzat nem rendelkezik kifejlett, érző idegrendszerrel, semmiféle öntudattal.

A kérdés számomra inkább az, hogy a nagy magzatfanatikusak miért nem vegánok, ha az élet annyira szent és sérthetetlen dolog? És miért kívánnak mindenféle borzalmat annak a nőnek, aki így dönt? Ha vallási okokból, akkor viselkedj a vallásod szerint, és a vallásod tanai szerint ne ítélj, majd az istened megítéli mások bűneit. Ha meg csak simán szeretsz beleugatni mások életébe, akkor unaloműzésnek tanulj meg inkább kötni, vagy cserebogarat reptetni.

2021. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
85%

6-os, milyen SAJÁT GYEREK? Egy SEJTCSOMÓ, maximum.


Kérdező, lakto-ovo vagyok, de ha ne adj Isten teherbe esnék, első lenne az abortusz.


Miért? Mert autoimmun betegségben szenvedek - kvázi belehalhatok a terhességbe is -, csak ugyebár elköttetni magam az a naaagy, szuper országunkben nem opció.

2021. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%

Én vegán vagyok, szeretem az állatokat és bánt a tudat hogy bántják őket.

Viszont pro choice "gondolkodást" követek. 3x volt abortuszom és nem bánom, mivel nem adottak a megfelelő körülmények. Azokat a gyerekeket/embereket is sajnálom, akik nem megfelelő körülmények közé születnek, a szegénység miatt éheznek, nem foglalkoznak velük, esetleg bántják őket. Sajnos ezekkel az esetekkel a politika sem foglalkozik, bezzeg ha két ugyanolyan nemű, normális, intelligens ember szeretne gyermeket, azt tiltják.

2021. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!