Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan éljem túl az abortuszt?

Hogyan éljem túl az abortuszt?

Figyelt kérdés

Egy többgyermekes anyuka vagyok. Februárban kiderult, hogy védekezés mellett terhes lettem. Én már nem akartam több gyereket, a férjem viszont többször is említette korábban, hogy szeretne még egyet. Két hétig nagyon bizonytalan voltam, hogy lelkileg - turelmileg - anyagilag elbirunk - e még egy kisbabát, de megbeszéltük, megtartjuk. Elmondtuk a barátoknak is, hogy bővül a család.


Megszerettem őt. Hallottam a kis szívverését, elkezdtem tervezgetni. Viszont a férjem pár napja megváltozott és közölte, hogy vetessük el. " Ő arra várt, hogy magamtól azt mondom, ne tartsuk meg"... 10 hetes vagyok. Teljesen osszeomlottam. Nem térek magamhoz. Csak sírok és sírok, vigasztalhatatlan fájdalmat érzek. Így nem tarthatom meg a babát, egyedül nem megy, nem tudnék eltartani és nevelni egyedül több gyermeket. De úgy érzem ebbe bele fogok halni. Imádom a gyerekeimet és már ő is a gyermekem de el kell búcsúzni tőle és felelős döntést hozni a többi gyerekem érdekében. Túl leszek ezen? Aki már volt hasonló helyzetben, meg tudott bocsátani magának?

A férjemre többé rá sem bírok nézni, undorodom tőle, hogy az elején nem mondta, amikor még nem fejlődött ki ez a kisbaba és én is bizonytalan voltam és megvarta, hogy elteljen több mint 6het mióta tudjuk. Senki nincs most mellettem,aki megértene, anyám is ellenezte és minden szörnynek elhordott, amiért meg akartuk tartani, szóval ő csak örülne ennek a helyzetnek, az ő lelki támogatására sem számíthatok.


2021. márc. 27. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
88%

Beszélj pszichológussal. A foglaljorvost.hu-n akár másnapra is lehet online fizetős időpontod.


A férjeddel mit szeretnél, ha megundorodtál tőle? Ha ennyire megszeretted a babát, akkor meg tudnád ezt bocsájtani neki? Beszéljetek még erről.

2021. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:

Itt most nem is az elhagyáson van a hangsúly. De azt mondta két napja, hogy "ez még nem gyerek", simán elnézte, ahogy szenvedek. Úgy látom semmit sem jelent neki ez a baba, hogyan hozhatnam a világra úgy, hogy ő nem támogat, sőt bármi nehézség estén én lennék a hibás, stb?!

Fiatalok vagyunk még, a legkisebb gyerek 3 éves. Anyagilag nem élünk fényesen, de mindenünk megvan. Családi házunk van és két kocsink. Egyik "nagycsaládos". Én legfőképp az anyagiak miatt voltam bizonytalan, de még ott az elején pont ő biztatott, szóval ezért sem értem mi történik.

2021. márc. 27. 09:10
 13/75 anonim ***** válasza:
93%

9# De nem tudják eldönteni akkor amikor kiderül hogy terhes???

Miért kell erre 10 hetet várni?

6 hetük volt átgondolni. Ha eddig azt mondta a pasi hogy legyen, most meg kitalálja hogy ne legyen??? Nem százas ez sem.


Ezért hátat fordítani egy komplett családnak???

Milyen faszik vannak te jó ég.

2021. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
72%
Azért anyukádhoz is lenne pár keresetlen szavam. Az ő szülei mit mondanak?
2021. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
85%
A férjednek kell pszichológus, nem neked. Eladjátok az egyik autót, máris nem kell fenntartani és lesz eleg pénz. Komolyan elvetetnéd a gyerekedet, mert a férjed egy p.cs? Jézusom. Ne itt sírjál, hanem kepviseld magad.
2021. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
18%

NEM SOHA OROKRE BANNI FOGOD vagy ÉRZÉKETLENSEG FOG KIALAKULNI ami veszelyes .

Ne félj Isten adja az életet és megsegít téged főleg ha kéred is mindenbe!

Ha élvezeted bocsi de csak egy gyilkos leszel.a férjed az

2021. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
75%

#16 szólj már légyszi istennek hogy milliók éheznek a világban, meg kéne etetnie őket!


kérdező: sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél, a férjeddel valami nincs rendben az tuti. pszichológushoz menj el mielőtt összeomlasz! a meglevő gyerekeidnek épen és egészségesen kellesz!

2021. márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
93%
Ha elveteted, ha nem, a férjeddel ez így már nem fog működni. Megmérgezte a kapcsolatotokat. Én megtartanám, ha marad marad, ha nem, nem. Nem vagyok abortuszellenes, de nekem ez így nem férne bele, mert elkezdtél kötődni. Sajnos ha most ezt megléped, te is sérülsz, emiatt a gyerekeid, és a férjedet fogod jogosan okolni, és elváltok. De örökre bánnád.
2021. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
78%

Annyit tudsz tenni, hogy minden érzelmet félreteszel. Azt írod, hogy a férjed megutáltad. Most nem tudsz egyedül eltartani ennyi gyereket.

Ha tudod, akkor intézd az abortuszt, rögtön ott indíts hétfőn. Talán még beleférsz az időbe. Ne szívasd magad azzal, hogy gyes-ből kínlódsz három gyerekkel.

A házasságodnak meg vége, csak idő kérdése, mikor lesz hivatalos. Ebben az irányban kell rendezni az életed, minél előbb. Olyan munka, amit a gyerekek mellett tudsz csinálni, pénzt félretenni albérletre, beszélj ügyvéddel, stb. Még tudod hitegetni a férjed egy pár hónapig, hogy csak időre van szükséged.

Most ez így bunkó hangzik, meg tudom, hogy nem ezt akarod hallani. De sajnos ez a reális forgatókönyv ebben a pillanatban.

2021. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálom hogy ezt kell mondjam de szerintem feleslegesen gondolkodsz ezen ugyanis 10 hetes vagy mire eltudnád intézni a jelenlegi helyzetben a papírokat és eljutnál egy abortuszra leteleik az a maradék 2 hét és már nem fogják elvégezni a beavatkozást. Főleg hogy a családvédővel 2szer is kell beszélned hogy biztos vagy e benne és a 2 beszélgetés között van 3 nap türelmi idő, még ha az első időpontot még is kapnád a következő hétre(mivel most ugye hétvége van) ami előtt mellesleg elkell menned a nőgyógyászhoz is közölni hogy nem tartod meg mert ő tud tovább küldeni, a második akkor is az azt követő hétre csúszna a műtétre pedig tuti nem kapnál ugyan arra a hétre időpontot.
2021. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!