Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan éljem túl az abortuszt?

Hogyan éljem túl az abortuszt?

Figyelt kérdés

Egy többgyermekes anyuka vagyok. Februárban kiderult, hogy védekezés mellett terhes lettem. Én már nem akartam több gyereket, a férjem viszont többször is említette korábban, hogy szeretne még egyet. Két hétig nagyon bizonytalan voltam, hogy lelkileg - turelmileg - anyagilag elbirunk - e még egy kisbabát, de megbeszéltük, megtartjuk. Elmondtuk a barátoknak is, hogy bővül a család.


Megszerettem őt. Hallottam a kis szívverését, elkezdtem tervezgetni. Viszont a férjem pár napja megváltozott és közölte, hogy vetessük el. " Ő arra várt, hogy magamtól azt mondom, ne tartsuk meg"... 10 hetes vagyok. Teljesen osszeomlottam. Nem térek magamhoz. Csak sírok és sírok, vigasztalhatatlan fájdalmat érzek. Így nem tarthatom meg a babát, egyedül nem megy, nem tudnék eltartani és nevelni egyedül több gyermeket. De úgy érzem ebbe bele fogok halni. Imádom a gyerekeimet és már ő is a gyermekem de el kell búcsúzni tőle és felelős döntést hozni a többi gyerekem érdekében. Túl leszek ezen? Aki már volt hasonló helyzetben, meg tudott bocsátani magának?

A férjemre többé rá sem bírok nézni, undorodom tőle, hogy az elején nem mondta, amikor még nem fejlődött ki ez a kisbaba és én is bizonytalan voltam és megvarta, hogy elteljen több mint 6het mióta tudjuk. Senki nincs most mellettem,aki megértene, anyám is ellenezte és minden szörnynek elhordott, amiért meg akartuk tartani, szóval ő csak örülne ennek a helyzetnek, az ő lelki támogatására sem számíthatok.


2021. márc. 27. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 A kérdező kommentje:
40: nem vagyok egy osanya, de egy 10 hetes babát már szinte megszeret minden szülő. És ahogy a letrehozasahoz, úgy a felnevelesehez is ketten kellunk, mindkettőnk részéről áldozatokkal jár. Nem csak a férfinek. Egyébként halisten szuper egyensúly van a házasság és a gyereknevelés között nálunk. Van csak közös programunk, mindenkinek a saját szobában, saját ágyban alvás, max havi 1-2 x együtt, a hálószobánk csak a miénk,plusz van következetesség is, de kösz a véleményed.
2021. márc. 29. 12:24
 42/75 anonim ***** válasza:
39%
Én most már megtartanám. 3 gyerek után a 4. lenne?
2021. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező (#41) senki sem mondta, hogy "ősanya" lennél, csak azt gondolom, hogy mindenki a saját szabad döntéséért vállal felelősséget és hoz áldozatot. Ezért jelentős különbség van az "én gyerekem" (akit tudatosan vállaltam) meg a "tőlem származó gyerek" (akit más vállalt a nyakamra, én gyakorlatilag spermadonorként funkcionáltam érdemi beleszólás és döntés nélkül) között. "de egy 10 hetes babát már szinte megszeret minden szülő." - utóbbi lehet akár 10 ÉVES is, akkor sem fogom megszeretni, max elviselem - ha elviselem - meg leteszem a gyermektarha minimumát, ha már nem tudom elkerülni. Ahogy egy spermabankba leadott adagomból származó eredmény után sem lesz se érzelmem, se kötelezettségem, nyilván.
2021. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 A kérdező kommentje:
Oké, én nem szállok vitába veled, olvasgattam és láttam a többi hasonló kérdésnél a válaszaidat. Minden jót!
2021. márc. 29. 16:11
 45/75 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, nektek is minden jót!
2021. márc. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
Megírod majd, hogy döntöttél?
2021. márc. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:
Már megírtam,egyet lapozz vissza!
2021. márc. 29. 19:14
 48/75 anonim ***** válasza:
51%

De jó, de jó! :)

Én is minden jót kívánok!

2021. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen! :)
2021. márc. 29. 20:19
 50/75 anonim ***** válasza:
20%

Levél a férfiaknak!


Kedves férfiak! Amikor a feleséged szül, akkor nemcsak egy gyermek születik, hanem egy édesanya, egy édesapa is. Gyermeked születése tesz férfivá téged, nélküle egy elkezdett torzó, egy be nem fejezett vázlat vagy! Ezt akarod?! Bangó, önző vén legényként akarod leélni életed? Vagy jobb esetben te magad akarsz gyermeked nagyapja lenni? Mire vársz?!


Arra biztatlak, hogy seperd ki életedből a félelmet, merj az élet mellett dönteni, merj kedvesed elé állni, merd megkérni a kezét, légy férfi, tedd feleségedet anyává, magadat meg boldog családapává, értékes gyümölcstől roskadozó termékeny fává! Vállald a családot, a gyermeked, gondoskodj szeretteidről, nap mint nap gyönyörködj házad népében, és boldog leszel!


Szeretettel, Csaba testvér

2021. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!