Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan éljem túl az abortuszt?

Hogyan éljem túl az abortuszt?

Figyelt kérdés

Egy többgyermekes anyuka vagyok. Februárban kiderult, hogy védekezés mellett terhes lettem. Én már nem akartam több gyereket, a férjem viszont többször is említette korábban, hogy szeretne még egyet. Két hétig nagyon bizonytalan voltam, hogy lelkileg - turelmileg - anyagilag elbirunk - e még egy kisbabát, de megbeszéltük, megtartjuk. Elmondtuk a barátoknak is, hogy bővül a család.


Megszerettem őt. Hallottam a kis szívverését, elkezdtem tervezgetni. Viszont a férjem pár napja megváltozott és közölte, hogy vetessük el. " Ő arra várt, hogy magamtól azt mondom, ne tartsuk meg"... 10 hetes vagyok. Teljesen osszeomlottam. Nem térek magamhoz. Csak sírok és sírok, vigasztalhatatlan fájdalmat érzek. Így nem tarthatom meg a babát, egyedül nem megy, nem tudnék eltartani és nevelni egyedül több gyermeket. De úgy érzem ebbe bele fogok halni. Imádom a gyerekeimet és már ő is a gyermekem de el kell búcsúzni tőle és felelős döntést hozni a többi gyerekem érdekében. Túl leszek ezen? Aki már volt hasonló helyzetben, meg tudott bocsátani magának?

A férjemre többé rá sem bírok nézni, undorodom tőle, hogy az elején nem mondta, amikor még nem fejlődött ki ez a kisbaba és én is bizonytalan voltam és megvarta, hogy elteljen több mint 6het mióta tudjuk. Senki nincs most mellettem,aki megértene, anyám is ellenezte és minden szörnynek elhordott, amiért meg akartuk tartani, szóval ő csak örülne ennek a helyzetnek, az ő lelki támogatására sem számíthatok.


2021. márc. 27. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó, hagyd, ezek nem fogják fel, hogy a férfira azt mondani, hogy "csak beijedt, de majd megbékél" pont ugyanakkora tahóság, mint ha előzőleg a szexre nemet mondó nőre közölné a férfi, hogy "csak beijedt, de majd megbékél" és folytatná mint ha mi sem történt volna... az egyik esetben az önreprodukciós önrendelkezési jogát, a másik esetben meg a szexuális önrendelkezési jogát kérőjelezi meg az aktuális tahó az állítólag(!) tisztelt és szeretett párjának...
2021. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
100%
Először a férfi erőltette a gyereket, szóval azért álljon már meg a menet. Egy gerinctelen idióta, aki okozott egy csomó fájdalmat. Gondolom, ti nyílt lapokkal játszotok, megmondtátok, hogy nektek nem kell gyerek. Ő meg először azt mondja, hogy rendben van, sőt, még győzködi az asszonyt, aztán meg igenis beijed és próbál kihátrálni. Azért ez rettentő aljas, még a ti szemetekben is az kellene, hogy legyen. Mert itt a nő már érez az embrió iránt. A többi része meg egyéni, szerencsére nem vagyunk egyformák. Nektek nem kéne olyan, mint én, aki gyerekként kezeli a magzatot is, nekem meg nem kéne olyan, mint ti. És ez így van jól.
2021. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
18%
#62, ezt a "férfi ERÖLTETTE" nem tudom, hogy honnan jön. A kérdésben ez szerepel: "Én már nem akartam több gyereket, a férjem viszont többször is említette korábban, hogy szeretne még egyet." - az "említette" és az "eröltette" ugye csak az első betűjében azonos, egyébként nagyon különböző fogalom... Akkor igazat adnék neked ebben, ha a férfi először kategórikusan tiltakozott volna az abortusz ellen, aztán később meg már ő forszírozta volna... de az "említette"... (a párom hetente legalább 1x megemlíti, hogy kellene újra kutya... amire én rendszerint nem is válaszolok, lévén, hogy mind a ketten tudjuk azért, hogy amíg építkezés folyik a telken, addig ez nem jöhet szóba, majd csak utána lehet realítása. A Kérdező párja is egyszerűen azt feltételezhette a Kérdezőről, hogy szintén tisztában van a realításokkal, és meg tudja különböztetni a vágyálmoktól...)
2021. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, rosszul emlékeztem, megbeszélték, hogy megtartják. Majd elújságolták,és aztán csinált segget a szájából. A lényegen nem sokat változtat.
2021. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
49%
#64, ebben igazad lehet... a Kérdezőéknél meg reménykedjünk, hogy végleges immár a közös döntés, és nem az lesz, hogy a párja 1-2 éven belül rájön, hogy ő "mégse ilyen lovat akart" és lelép... Mert ugye a 4. gyereket a nők mindig kizárólag a saját terhükre vállalják, a 3. után már nem emelkedik a kérhető gyermektarha egy fityinggel sem. Szóval itt egyedül a Kérdező kockáztat, ezt látni kell, a férj bármikor ki tud lépni a helyzetből a 3 gyerekhez képest anyagilag semmit sem veszítve.
2021. márc. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
37%
#62 " Gondolom, ti nyílt lapokkal játszotok, megmondtátok, hogy nektek nem kell gyerek. " - a jelen párommal igen... (bár ennyire most nem kategórikus, ha véletlenül teherbe esne, valszeg nálunk is lenne egy kis vakaródzás, hogy most hogyan tovább...) az exem három hónaposan nyögte be egyáltalán, hogy terhes, amikor pont NULLA munkaviszonya volt, és ehhez mért anyagiak álltak rendelkezésre... - mindez akkor, amikor még a GYES is munkaviszonyhoz volt kötve... rólam meg pontosan tudta, hogy a legrémesebb lázálmaim közt szerepel a "konzervatív családi idill", a "családfenntartó" c. szerepkör, mindig is a két keresős családmodell mellett álltam. És sajnos négy évet l-qrtam az életemből arra, hogy próbáljam megmenteni a kapcsolatot. A mai eszemmel egy ilyen szituban max(!) fél órát adnék a távozásra...
2021. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
100%
De a tiéd egy teljesen más szituáció. Te nem mondtad, hogy legyen, nem mondtad, hogy tartsátok meg, hogy aztán kitaláld, hogy mégsem. Nyilván, lehetőséged sem volt rá, de akkor is. Az exed nem játszott tisztán, érthető a haragod. De akkor is, más az egész helyzet. Azért, mert téged ért egy ilyen negatív dolog, ne vetítsd ki rájuk. A férj itt gyökérként viselkedett, aztán vagy rájött, hogy hülye volt és happy end, vagy rájött, hogy már nincs mit tenni ÉS ezzel a hülyeségével elveszti a biztosat is, ami meg neki nem éri meg, szóval... Hát, ez így már senkinek sem igazán happy end, de ez van.
2021. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
27%
#67 "De akkor is, más az egész helyzet. Azért, mert téged ért egy ilyen negatív dolog, ne vetítsd ki rájuk."- nézd, én legalább nem hitből meg meggyőződésből okoskodok, hanem tapasztalatból. Amiből nyilván van, amit nem lehet projektálni minden esetre, de van, amit igen. Jelen esetben az, hogy a "majd, ha a karjában tartja, majd megenyhül, és még ő lesz hálás..." egy becsapás, és egy ordas nagy baromság. Ha valaki nem akar gyereket mondjuk a terhesség alatt, az 95%, hogy születés után sem fog akarni, legfeljebb eltűri egy darabig, miközben gyűlik benne a negatívum, a rossz érzés. Aztán egy ponton túl elege lesz... nem véletlen, hogy a válási csúcs a gyerek születését követő 3. év környékén van. Ez egy szimpla tény, lehet rá szokás szerint minuszokat nyomogatni...
2021. márc. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 A kérdező kommentje:
Ki az a férfi aki ennyit lóg a gyakorin???? De most komolyan?! Én már unom ezt a túlmagyarázást.
2021. márc. 31. 08:29
 70/75 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező (#69), mit szeretnél tudni?
2021. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!