Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan éljem túl az abortuszt?

Hogyan éljem túl az abortuszt?

Figyelt kérdés

Egy többgyermekes anyuka vagyok. Februárban kiderult, hogy védekezés mellett terhes lettem. Én már nem akartam több gyereket, a férjem viszont többször is említette korábban, hogy szeretne még egyet. Két hétig nagyon bizonytalan voltam, hogy lelkileg - turelmileg - anyagilag elbirunk - e még egy kisbabát, de megbeszéltük, megtartjuk. Elmondtuk a barátoknak is, hogy bővül a család.


Megszerettem őt. Hallottam a kis szívverését, elkezdtem tervezgetni. Viszont a férjem pár napja megváltozott és közölte, hogy vetessük el. " Ő arra várt, hogy magamtól azt mondom, ne tartsuk meg"... 10 hetes vagyok. Teljesen osszeomlottam. Nem térek magamhoz. Csak sírok és sírok, vigasztalhatatlan fájdalmat érzek. Így nem tarthatom meg a babát, egyedül nem megy, nem tudnék eltartani és nevelni egyedül több gyermeket. De úgy érzem ebbe bele fogok halni. Imádom a gyerekeimet és már ő is a gyermekem de el kell búcsúzni tőle és felelős döntést hozni a többi gyerekem érdekében. Túl leszek ezen? Aki már volt hasonló helyzetben, meg tudott bocsátani magának?

A férjemre többé rá sem bírok nézni, undorodom tőle, hogy az elején nem mondta, amikor még nem fejlődött ki ez a kisbaba és én is bizonytalan voltam és megvarta, hogy elteljen több mint 6het mióta tudjuk. Senki nincs most mellettem,aki megértene, anyám is ellenezte és minden szörnynek elhordott, amiért meg akartuk tartani, szóval ő csak örülne ennek a helyzetnek, az ő lelki támogatására sem számíthatok.


2021. márc. 27. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
61%
#50 "Arra biztatlak, hogy seperd ki életedből a félelmet" - amit én boldogan kiseprek az életemből, az a klerikális reakció... hogy engem mi tesz boldoggá, és mi nem, azt én tudom, és nem egy akármilyen vallás istene... és a számomra fontos dolgok között nem szerepel semmiféle esküvő, semmiféle apa-szerep.
2021. márc. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
60%
Jaj, egy olyannak, aki választás elé tesz egy nőt maga és a "méhe tartalma" között, kár magyarázni. Nem feltétlenül azért, mert hülye lenne, hanem azért, mert annyira más morális iránytű szerint gondolkodik, hogy nem fogja fel, nem látja meg a lényeget. Mint a vaknak magyarázni a színeket. Esélytelen.
2021. márc. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
32%
#52 "Nem feltétlenül azért, mert hülye lenne, hanem azért, mert annyira más morális iránytű szerint gondolkodik," - ez idáig pontos. "hogy nem fogja fel, nem látja meg a lényeget." - ugye kinek mi a lényeg... hát számomra biztosan nem a szaporodás... egyfelől. Másfelől nekem is egy darab életem van, ami túl kevés ahhoz, hogy a másoknak megfelelni akarás oltárán tönkre tegyem... legyen az a más akár egy másik ember, akár egy állam, akár valamiféle vallás istene...
2021. márc. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
50%
Szerencsére egyébként a lehetőségek száma nem olyan szűk, mint amit a vallásoknak alárendelt életet élők próbálnak elhitetni: "Bangó, önző vén legényként akarod leélni életed?" - nyilván nem... 24 éve élek boldog párkapcsolatban... és ez nekünk így pont jó. Az esküvő vagy a gyerek ehhez képest csak destabilizálta volna a kapcsolatot, ez a valóság... még ha ez Csaba testvér számára felfoghatatlan is...
2021. márc. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, bár nem hittem volna, nagyon örülök hogy végül happy end lett. Sajnos a mai világban kényelmesebb eldobni valamit, ami nem működik, mint próbálni rendbe hozni. Kívánok nektek minden jót és könnyű, felhőtlen baba várást.
2021. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönjük kedves utolsó! :)
2021. márc. 30. 10:46
 57/75 anonim ***** válasza:
44%
Úgy értettem, hogy a másik mondanivalójában a lényeget, ételmet. Mert nyilván van benne. Senki sem mondta, hogy te magad ne élj úgy, ahogy neked tetszik, de egy ilyen kérdés alatt leírni a te nézőpontodat, az nem helyénvaló. Látjuk, hogy te máshogy gondolkodsz erről, de azt pedig lásd te, hogy akaratlanul is, de tapintatlan vagy. Nem feltételezem, hogy ez szándékos. Egész egyszerűen valószínűleg nem tudtad felmérni, hogy ennek itt nincs helye ebben a formában. Itt általában olyan nők vannak, akiknek fontos a család, a százalékaid is mutatják, hogy így van. Neked nem kell, hogy az legyen. De nem mindneki gondolkodik úgy, mint te. Illik elfogadni azt is, ha más gondolkodik máshogy, mint te, nem csak elfogadtatni azt, ahogyan te gondolkodsz. Én becsülöm azt, aki felméri, hogy ő épp nem alkalmas a gyermekvállalásra, nem vágyik rá, ezért nem hoz létre életet, amiért olyan felelősséggel tartozik, amihez nem tudja vagy akarja igazítani az életét. De más meg akar, ezzel pedig a világon nincsen semmi baj. A férj volt a tapló, amikor beijedt, majd oké, hogy happy end, de az egyetlen hülye a sztoriban akkor is a férj marad. Nem, mert nem akarta volna, hanem mert nagy ijedtségében meggyötörte az asszonyt. A képmutatását meg hagyjuk is.
2021. márc. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
43%

#57 "A férj volt a tapló, amikor beijedt," - szerintem valójában egy ilyen közlés hatalmas tapintatlanság, ugyanis arról szól, hogy nem veszik komolyan a másik felet.

" de egy ilyen kérdés alatt leírni a te nézőpontodat, az nem helyénvaló." - miért ne lenne helyénvaló? Nincs olyan, hogy "helyes" meg "helytelen" nézöpont, van egy probléma, és vannak a szóba jöhető megoldások. Egy olyan helyzetben, ahol a pár tagjai között vita van egy terhességről, az abortuszt pont ugyanannyi joggal lehet javasolni, mint a megtartást. Az eldöntés úgyis a pár kizárólagos joga, mi csak javasolunk itt.

2021. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
20%
Igen, mint a vaknak magyarázni a színeket... Én voltam a hülye, hogy megpróbáltam.
2021. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
27%
#59, én pont ugyanezt szoktam érezni a vallássérültek meg a magzatvédők kapcsán:)) Mindamellett, ha egy nő engem sértegetne azzal, hogy "beijedtem", az 100%, hogy repülne babókástul... ha ő azt szeretné, hogy én komolyan vegyem, akkor az a minimum, hogy ő is komolyan vesz engem - ha NEM-et mondok, akkor is. Tudod, "bánj úgy másokkal...."
2021. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!