Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 23 éves nő vagyok és szeretném...

23 éves nő vagyok és szeretném magam elköttetni. Magyarországon meg tudom ezt valósítani bármilyen módon?

Figyelt kérdés
2021. nov. 3. 19:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
26%
Egyetértek 10-es, a Jóbarátok Phoebe-je jut eszembe, ahogy énekli, hogy "Minden ember szabadon lehet hülyeeee".
2021. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
77%
34 vagyok, 3 gyerekem van, de nekem se csinálják meg, leráznak a nődokik, ha kérdezem
2021. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Pedig utolsó neked már meg kellene. 40 betöltött év, és/ vagy 3 gyerek. Ne hagyd magad lerázni.
2021. nov. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Nos, kedves utolsó, akkor hogy teljes legyen a kép, elmesélem az egész sztorit. Számomra nagyon elkeserítő a helyzet.

Augusztusban voltam a hat hetes kontrollon (július elején szültem).

Szóba került a fogamzásgátlás, és mivel hormonálisat nem szedhetek, spirált meg nem szeretnék felrakatni, mondtam, hogy nekem végleges megoldás lenne a legjobb. Húzták a szájukat, de végül is lehetséges, töltsem ki a papírt, én és a férjem is, 6 hónap múlva megint és utána meg lehet csináltatni. Mondtam, hogy nincs férjem. Jó, akkor az élettársam. Mondom azt sincs, egyedülálló vagyok. Erre az asszisztens nő (!!) kérdése: oszt azt hogy?

Mondtam, egyedül vállaltam a babát biztos hátterem van, így döntöttem. Erre lobogtatja előttem a papírt,és gúnyos mosollyal mondja, hogy szerinte akkor ezt el se tudom intézni, mert nézzem meg az űrlapon, bele kell egyeznie a férjnek/élettársnak.

Kérdeztem tőle, hogy szerinte ez rendben van-e, hogy ma Magyarországon férfi engedélye nélkül nem rendelkezhetek a testemről.

Erre a doki mondta, hogy így van, ez az én döntésem, de nekik nincd idejük ezzel foglalkozni, menjek másik orvoshoz.

Másik orvos teljesen elzárkózott tőle.

Már a terhesség alatt is rengeteg megalázó megjegyzést kaptam orvosoktól, ismerősöktől is, de ez volt a legdurvább számomra, alig tértem magamhoz.

2021. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Na pont ezért akarom még most elköttetni, mert ha esetleg később rámtörne az anyai ösztön, akkor lehet hülyeséget csinálnék és megbánnám, szóval ezt megelőzöm.
2021. nov. 4. 10:06
 16/27 anonim ***** válasza:
13%

Azért a gyerekvállalást hülyeségnek titulálni elég bicskanyitogató 🙈

Sokat változhatsz még, a körülményeid, a gondolkodásod is, és ha úgy alakul, hogy szeretnél gyereket, meg fogod bánni.

Ezer lehetőség van a védekezésre, légy észnél, de hagyd meg a lehetőséget az 5-10 évvel idősebb önmagadnak, hogy dönthessen majd

2021. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
De, hülyeségnek tartom mert látom hogy én is mennyi idegességgel lettem felnevelve, és mennyibe kerültem, én ezt nem fogom végigcsinálni, plusz ráadásul a rosszul vagyok a gyerekektől, de a cicákat imádom.
2021. nov. 4. 11:12
 18/27 anonim ***** válasza:
5%

Sajnálom, hogy rossz gyerekkorod volt, szerintem mielőbb keress fel egy pszichológust, mert rengeteg feldolgozatlan sebet cipelsz. Tudnod kell, hogy a szülők idegeskedése, és a rossz anyagi körülménye nem a gyermek hibája!

A gyereknevelést ők rontották el, hidd el, lehet ezt máshogy is csinálni! Sőt, máshogy KELL csinálni.

2021. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nem, sehogy nem kell csinálni, mással akarom tölteni azt a 20 évet az életemből, meg a sok tízmilliót is másra fogom költeni, amit mind elvinne egy utód felnevelése. Nincsenek agyi problémáim.
2021. nov. 4. 11:43
 20/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem miért kell gonoszkodni vele azért, mert nem akar gyereket. Így döntött és kész. 23 évesen képes felmérni a tettei súlyát. Okoz neked valami örömet ha vállal gyereket? Nem. Okoz valami kellemetlenséget, mert nem vállal gyereket? Nem. És azért genetikai hulladék, mert így gondolja? Lehet kicsit el kéne gondolkoznod mielőtt ilyen baromságok elhagyják a pofikádat.
2021. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!