Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akiknek nem kívánt terhességük...

Akiknek nem kívánt terhességük lett, volt olyan közületek, hogy a párotok/férjetek szerette volna megtartani a babát, de ti nem? Mi lett a vége és mi lett köztetek, együtt maradtatok?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a ritkább eset, talán inkább a nők szeretnék a babát megtartani ilyenkor. Köszönöm, ha megosztjátok a ti történeteteket.
2022. máj. 7. 07:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is ezt mondta, aztán megszületett a kisfiunk és semmit de semmit nem foglalkozott vele, de neked legyen szerencséd.
2022. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%

1. " Az abortusz nem opció"


Neked. Másnak meg az egyetlen opció, ha már hiba csúszott a védekezésbe.

2022. máj. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jószándékú és segítőkész hozzászólásaitokat!
2022. máj. 13. 15:36
 14/22 anonim ***** válasza:
67%
Ennek örülök. Jó babavárást és minden jót kívánok! :)
2022. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, sok sikert kívánok. Remélem a partnered végül nem fog mégis megfutamodni. Az ember sokmindent mond, aztán abból lesz a sok elhagyott szingli anyuka aki kénytelen egyedül nevelni a gyerekét.
2022. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
36%

Ha ÉN nem akarom a gyereket, akkor nem lesz gyerek, mert nem teszem ki a testem a várandósság-szülés-szoptatás minden problémájának, veszélyének.


Ha teherbe esnék, elvetetném, és ha egy sejtcsomón fontosabb a páromnak, mint a kapcsolatunk, akkor menjen csak nyugodtan.

2022. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
33%
Férfiak ilyenkor ígérnek mindent de aztán mikor már nem mehetsz abortuszra szarik bele. Onnantól úgy maradtál ő meg tehet amit akar. Csak akkor vállald ha egyedül is végig tudod csinálni.
2022. máj. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Utolsó két válaszoló, bennem azóta is váltakoznak az érzések. Nagyon bízom benne, hogy jó döntést hoztam ezzel és nem fogom megbánni utólag. Rettegek attól, hogy a házimunka mellett (amit csak én csinálok itthon) rám szakad a gyereknevelés, mellé a kutyánk is, akit nem szeretnék elhanyagolni. Nekem több hobbim is van, amik nagyon boldoggá tesznek, ezekről pedig fájni fog a lemondás. 2 évvel ezelőtt elkezdtem foglalkozni jobban a lelkivilágommal és már többet törődök magammal, miután előtte évekig háttérbe szorítottam magam. És nem szeretném, ha erről a megkezdett útról letévednék, ezért gyakran félek ettől a jövőtől.
2022. máj. 19. 18:00
 19/22 anonim ***** válasza:
65%

ha még a házimunkát és a kutyát is te intézed, akkor szerintem vetesd el amíg még lehet. ha anyukád vagy esetleg a másik nagymama nem tud vagy akar majd segíteni akkor meg fogsz gebedni. gyakorlatilag semmiben sem lesz örömöd.

én sajnos ebben a helyzetben vagyok (anyu külföldön él, anyós rokkant, van kutya, férjem sajnos csak este fürdetni ér haza), tudom miről beszélek. ☹️

2022. máj. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

19-es válaszoló, igen, sajnos összeköltözésünkkor anno voltam olyan hülye, hogy amikor megkérdezte, segítsen-e a takarításban, azt válaszoltam, hogy nem kell, megcsinálom. Mindezt a hülye maximalizmusom miatt. Egy jó ideig szerettem, élveztem is a takarítást, háztartást, de egy idő után, pár éve elég nagy teher kezdett lenni. Amikor pedig ezt finoman szóvá tettem neki, hogy egyedül nem bírom, nagyon nagy veszekedés lett belőle. Innen tudom, hogy ez változni nálunk nem fog, és azt is tudom, hogy én voltam a hülye, hogy ez így alakult. Benne ráadásul megvan valamilyen szinten az a vélemény is, hogy az ilyen feladatok a nők dolga. Szerintem őt így nevelték anno, nem kellett otthon takarítania soha.

És te a pároddal élsz együtt és ő nem segít neked, vagy teljesen egyedül élsz a babával? Hogy bírod, illetve hány éves a baba?

2022. máj. 19. 18:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!