Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy Hollandiában a 24. hétig el lehet vetetni a magzatot?

Figyelt kérdés

Nem sok ez egy kicsit? Nem támogatom az abortusz betiltását, alapvető dolognak tartom, viszont ez, hogy a 24. hétig elvégzik, szerintem nagyon késői. 6 hónapos a kismama, már rendesen pocakja is van.


Hivatalos forrás a holland kormány oldaláról: [link]



2022. jún. 26. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
46%
szomorú
2022. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
15%

Mivel már a fogantatás pillanatában/-tól az egy emberi lény, benne a lélek, ezért szerintem bűn megölni (szépítve kifejezve "elvetetni"), de a hatalom mindig is a bűnt preferálja, hiszen maga is a legnagyobb gonosztevő.


Azért meglepődtem Hollandián, mert őket intelligensebbeknek gondoltam ennél.


Valóban elszomorító! :(

2022. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
24%

Idióta liberális ország.

Náluk lehetett pedo pártot is alapítani, amit Hága is megerősített, hogy "jogszerű".

Nem kell meglepődni rajtuk.

2022. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem abból a szempontból sok, hogy aki alapból tudja, hogy nem akar szülni az úgyis hamarabb átesik rajta, és nem vár 6 hónapot. Viszont (bár ez itt nincs részletezve) feltételezem hogy aki ilyen késői periódusban abortàl, annak nyilván jó oka van. Egészségügyi vagy előre nem látott helyzet miatt. Viszont az egy jogos felvetés, hogy addig dönthet a nő, amég a magzat csak az ő testében tud életben maradni. És inkább legyen 24 hét, mint hogy tilos legyen.
2022. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
95%
Súgok. Itthon is lehet ha olyan betegsége van
2022. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
68%

#2 max emberi lény kezdete, és a lélek dologra semmi bizonyíték.

Ez olyan, mintha kertészkednék, és elvetnék paradicsom magot, de mielőtt kinőne, gondolok egyet, és kiszedem a magot a földből. Akkor én paradicsomot pazaroltam? Nem, mivel nem is volt paradicsom.

2022. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
19%

6: Nem a bizonyíték a lényeg, hanem maga a cselekedet.


Az a baj, hogy a szx az nem egy kertészkedés, hanem sokkal felelősségteljesebb művelet, de persze aztán a felelősséget, következményeket senki sem akarja.

2022. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2 veled nem értek egyet. Megölni nem lehet egy életképtelen sejtcsomót, ezzel gondolom tisztában vagy. Ha életképes lenne, akkor lenne megölhető, viszont akkor az anya méhén kívül is tudna létezni, de mivel nem tud, nem lehet megölni se.

2022. jún. 26. 13:32
 9/92 anonim ***** válasza:
23%
6os de magzatnak dobog a szíve, kicsit más a szitu. Ha egy spermàtól szabadulsz meg, az olyan mint a magos hasonlatod… De ha màr lenne egy kis növénykezdeményed, azt hasonlíthatod a magzathoz.
2022. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
33%
Egy újszülött sem marad életben külső segítség nélkül, akkor a csecsemőgyilkosság sem gyilkosság?
2022. jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!