Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy Hollandiában a 24. hétig el lehet vetetni a magzatot?

Figyelt kérdés

Nem sok ez egy kicsit? Nem támogatom az abortusz betiltását, alapvető dolognak tartom, viszont ez, hogy a 24. hétig elvégzik, szerintem nagyon késői. 6 hónapos a kismama, már rendesen pocakja is van.


Hivatalos forrás a holland kormány oldaláról: [link]



2022. jún. 26. 13:13
 61/92 anonim ***** válasza:
84%
Itthon is a 24. hétig lehet elvetetni,ha beteg.
2022. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 A kérdező kommentje:
#62 nyilván hozzászólhat bárki, az is aki abortuszellenes, de akkor elvárom, hogy a kérdésre válaszoljon és ne az ilyen ostoba ferdítéssel jöjjön, hogy öldöklés. Meg aki abortuszellenes az nyilván nem fog vele egyetérteni, mivel már a 12 héttel sem ért egyet.
2022. jún. 26. 15:28
 63/92 anonim ***** válasza:
73%
Az már egy rendes szülés lesz, kètlem hogy sokan várnának a 24. hètig. Max. olyannál tudom elkèpzelni, akinek meghalt a fèrje, vagy elhagyták. Nekem amúgy teljesen mindegy hogy ki mit csinál, aki akar menjen abortuszra bármikor.
2022. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
77%

Azért alapvető biológiai tudás és szimpla tények ismeretének hiányában, mint pl hogy egy embrió a büdös életben nem lesz egyenlő egy már megszületett emberrel vagy hogy az abortusz nem gyilkosság, elég nehéz értelmes eszmecserét folytatni. A 12.hét teljesen reális, az esetek többségében amúgy sem várja meg senki az utolsó utáni percet, hanem minél hamarabb elintézi a műtétet, márpedig egy pár hetes embrió/magzat olyannyira fejletlen, hogy a nő méhén kívül egyetlen pillanatig sem maradna életben. Nincs kifejlett tüdeje (ami meglehetősen hasznos, tekintve hogy levegőt venni életfeltétel), se kellőképpen kifejlett szíve, se kifejlett idegpályája/idegrendszere, amiből ugyebár az is következik, hogy fájdalmat sem képes érezni. Azt sem tudja, hogy egyáltalán létezik, tökéletesen életképtelen. És igen, még jó hogy egy már megszületett nőnek több joga van a saját testéhez, mint egy fejletlen embriónak. Szép is lenne, ha nem így lenne.

Ellenben egy 24 hetes magzat abortálása már számomra is durva. Egy ekkora magzat már képes érezni, itt már szóba sem jöhet a "klasszikus" műtét, ilyenkor már beindítják a szülést, szóval azt azért kétlem, hogy aki első perctől tudja, hogy nem akarja azt a terhességet, kivárna eddig csak úgy a vicc kedvéért. Ez számára is sokkal megterhelőbb és nehezebb procedúra, mint a műtét.

2022. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem azok akik nem akarják megtartani a gyereket, úgysem fognak a 24. hétig várni vele, az esetek 99% már megszabadul tőle a előbb, míg könnyebben eltávolítható. Minnél nagyobb az abortálandó magzat, annál nagyobb jobban megviseli az anya testét. Ezzel a lehetőséggel inkább azok fognak élni akiknek beteg a gyereke. Persze biztos lesznek esetek hogy visszaélnek ezzel, de ez nagyon ritka lesz. Épp ezért nem látom ezt olyan borzasztó extrém dolognak. Ez azért jó mert sajnos sok országban mint pl. Lengyelországban, meg régen Észak-Írországban is, a beteg magzatot ki kell hordani, elvetélt magzathoz meg nem nyúlhatnak hozzá műtétileg. Pont ez volt hír pár hónapja Lengyelországban hogy az elvetélt gyerekhez nem mert hozzányúlni az orvos, mert félt hogy börtönbüntetést kap, ezért az anya meghalt vérmérgezésben. Ezzel az ilyen esetek elkerülhető. Ez csak egy opció, de nem fogja azt jelenteni hogy innentől kezdve sorra fogják a 6 hós magzatokat kaszabolni. Aki nem akarja a sajátját úgyis megszabadul tőle minnél elöbb.
2022. jún. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
78%
Aki nem akar gyereket, az miért nem védekezik? - mondjuk ha egy férfi úgy dönt, hogy szexelni akar velem, én meg nem, akkor baromira nem azon jár az agyam, hogy várj, egy gumit húzzál már fel, mielőtt megerőszakolsz...
2022. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
34%
Ez a vita akkor lesz igazán érdekes, amikor sikerül megbízhatóan funkcionáló mesterséges méhet kifejleszteni.
2022. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ilyen lehetőségnél nem csak azok vetetik el 24 hét előtt akik beteg gyereket várnának hanem ha fiút szeretnének már nagyon és lány lenne vagy fordítva. Biztos vagyok benne, hogy előfordul ott ilyen, hogy ezért vetetik el a 12. hét után és 24. hét előtt sajnos.
2022. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
27%
Akkor 24. hétig legyen tilos elárulni a baba nemét!
2022. jún. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
80%

Azért a gyerek nemét már bőven a 24.hét előtt lehet tudni, van akinek már a 12.heti ultrahang vizsgálaton meg tudják mondani, ha ott nem is, akkor jó eséllyel a 16.hetin, szóval ebben az esetben sem értem miért kéne a 24.hétig várni. Bár őszintén remélem, hogy nem sok olyan eset van, ahol egy elvileg várt babát pusztán azért elvetetnek, mert nem az van a lába között, amit ők akartak. Az ilyennek nem is értem minek gyerek…

Mondom ezt úgy, hogy nem ítélem el alapjáraton az abortuszt (de a 24.hét abszurd sztem), na de ilyen esetben különösen szánalmas és undorító.

2022. jún. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!