Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy Hollandiában a 24. hétig el lehet vetetni a magzatot?

Figyelt kérdés

Nem sok ez egy kicsit? Nem támogatom az abortusz betiltását, alapvető dolognak tartom, viszont ez, hogy a 24. hétig elvégzik, szerintem nagyon késői. 6 hónapos a kismama, már rendesen pocakja is van.


Hivatalos forrás a holland kormány oldaláról: [link]



2022. jún. 26. 13:13
 31/92 anonim ***** válasza:
14%

Lehet, hogy a kérdező egy férfi.


Legalábbis remélem, hogy nem nő.

2022. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 A kérdező kommentje:

#28 több hozzászólásomban kifejtettem, hogy miért nem megölés, most már erre nem fogok reagálni, ne haragudj.

#29 igazad van, gondolkodhatnék így is. Viszont ez a 24 hét nagyon a határon mozog, itt már benne van a pakliban, hogy életképes a magzat. Továbbá azzal sem értek egyet, hogy minek kivárni eddig, amikor már rendesen látszik a pocak, jól érezhető a terhesség, nem ekkor jön rá valaki, hogy hoppá terhes. Nyilván ha később derül ki, hogy beteg a magzat, akkor az más, de én most teljesen normális, egészséges esetekről beszélek.

2022. jún. 26. 14:04
 33/92 A kérdező kommentje:
#30 teljesen egyetértek!
2022. jún. 26. 14:04
 34/92 A kérdező kommentje:
#32 megnyugtatlak, nő vagyok. És nagyon sokan ugyanígy gondolkodnak. Vagy most inkább mi is visszafelé haladjunk a korban, és “tíccsuk be az abortuszt” legyen? Vagy mit is vársz pontosan?
2022. jún. 26. 14:07
 35/92 anonim ***** válasza:
77%
Aki nem érti a különbséget egy csecsemő és egy magzat között, azt kérdezném: ha egy égő épületben lennél és van ott egy 2 órás újszülött, és egy petricsészében, vagy edényben, egy legyen 24 hetes “életképes” magzat. Csak az egyiket mentheted meg. Melyiket mented? Ne mondjátok, hogy ez egy nehéz döntés.
2022. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
84%
Azért itt van baj a fejekben rendesen. Aki szerint természetellenes az abortusz, főleg beteg magzat esetén az látott már természetfilmet? Súgok, a legtöbb emlős teljes nyugalommal hagyja ott meghalni az utódot, ha beteges, gyenge példány. A magasságos anyatermészet adta ösztön diktálja, hogy az egészséges utódra fókuszáljon az adott anyaállat, és (!!!) ha az anyaállat élete kerülne veszélybe az utódgondozással, akkor is ott hagyja meghalni a kicsinyeit (egészségeseket is) , mert tudja, hogy másképp nem tud majd gondoskodni a fajfenntartásról. Attól még, hogy az ember egy fokkal intelligensebb (már aki), mint egy állat, az alapvető genetikai kódja pontosan ugyanúgy működik. Ehhez képest ezerszer humánusabb megoldás az abortusz, de (!!!), azzal nem értek egyet, hogy felelőtlen, nemtörődöm emberek "jól van az úgy" megoldása legyen az abortusz, mindegy hányadik hétig lehetséges. Viszont ha "apuka" megerőszakolja a 15 éves kislányát, és ő nem akarja kihordani, akkor nehogy már ilyen valláskárosult agyhalott nyomorékok nyomasszák az amúgy is traumatizált gyereket, hogy márpedig egy szadista, baromarcú gyilkos vagy, mert nem akarod a vérfertőzésből fogant gyereket. Ez nekem még undorítóbb viselkedés, mint aki nem volt hajlandó védekezni, pedig azt is elítélem.
2022. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
17%

Mondjuk arra kíváncsi lennék (bár jobban belegondolva inkább nem...), hogy miután kivették, ugyanúgy kidobják, mint egy pl 8 hetes embrió esetében?

Mert 24 hetesen már igencsak nem embrióról beszélünk, nem véletlen a 12 hetes határ embrió és magzat között.

24 hetesen már érez a magzat.

Bár ott inkább arra fordítanak hangsúlyt, hogy a bűnözőknek legyen playstation a cellában meg légkondi. Ilyenekkel nem hiszem, hogy bíbelődnek, hogy ez a magzat épp mit érezhet.

2022. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
10%

"visszafelé haladjunk a korban"


Pedig visszafelé fejlődik az emberiség, sajnos!


Csak azóta technikailag finomodtak az abortálási módszerek.


De a lényegen nem változtat.


A 36-os petricsészés hasonlat meg butaság.

Ha ég a ház, akkor a várandós anyát mentem ki, akiben benne van az akárhány hetes magzat. Mert akkor két életet mentettem.

2022. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
76%
#39 a terhes nő, ki tud egyedül menni. De a csecsemőt ott hagynád? Milyen “pro-life” mentalitás ez?
2022. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
17%
37-es, már ne is haragudj, de senki nem írta, hogy beteg vagy erőszakból fogant terhesség esetén is elutasítandó, itt teljesen másról megy az eszmecsere, ha nem tűnt volna fel...
2022. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!