Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit szóltok a holnap hatályba...

Mit szóltok a holnap hatályba lépő szívhangtörvényhez?

Figyelt kérdés

A kérdéshez még:

- nincs 100% biztos fogamzásgátlás, csak a teljes sterilizáció vagy a teljes önmeghartóztatás

- nem csak azért megy valak abortuszra, mert 'ehhez van kedve', okok lehetnek például, hogy nem felkészült rá, súlyosan mentális beteg, anyagilag van olyan helyzetben, véletlenül lett terhes (lásd fent), de nem akart az lenni



2022. szept. 14. 16:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
78%

Én azt tartom felháborítónak, hogy döbbenetesen sok ember nem rendelkezik alapvető biológiai ismeretekkel. Sokgyerekes szülők nem tudják, hogy a szex és a gyermekáldás között összefüggés van. Ez a jelenség elég sok kérdést felvet. Ezeket kellene előbb rendbe tenni. Utána számon lehet kérni a védekezést.

Amúgy katasztrófa ez a rendelet. Alapvetően ellenzem az abortuszt. De vannak élethelyzetek, amikor ez a legkevésbé rossz megoldás. Ha már valakinek meg kell hoznia ezt a nehéz döntést, akkor kísérjük végig együttérzéssel és a lehető legnagyobb biztonsággal ezen az úton.

2022. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
71%

2x voltam terhes, megnezte géppel, és szó nélkül kapcsolták be a szívhangot. Utánna kérdezték hogy mit szeretnék... (megtartottam meg mielőtt valaki...)

Aki nem akarja /nem tarthatja meg azt nem fogja érdekelni a szívhang...

2022. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
30%

Gumicsont. Elterelés, hogy az emberek kevésbé foglalkozzanak a kormány választási hazugságaival, átveréseivel, rezsidémonnal stb.

Értelme egyébként semmi, ettől még nem lesz kevesebb abortusz.

Aki tudja, hogy nem vállalhat gyereket x meg y okból, és abortuszra megy, rég eldöntötte, nem fogja megváltoztatni a döntését emiatt.

Max az érzelgősebb, rossz élethelyzetben élő, de felelős döntést meghozókba még egyet belerúgnak.

Részemről, abszolut mindegy hallok e szívhangot vagy sem, elvetetném.

Számomra egy pár hetes embriónan nincs több joga mint nekem. Nincs joga bennem lenni, ha én nem akarom, sem akaratom ellenére a méhemben kifejlődni, belőlem tápanyagokat elszívni, majd a rettenetes fájdalmaim, ( esetleges maradandó sérülések) árán távozni belőlem, hogy aztán tönkretegye az én életem, és a családom életét.

Életem eddigi 36 évèben mindent megtettem azért, hogy ne legyen szükségem ilyen műtétre, eddig ez sikerült is!!! De ha bármikor becsúszik, elvetetném. Pont nem érdekel, hogy van e szívhang vagy nincs.

2022. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj ezzel a szívhangos hülyeséggel, hogy időhúzás. Leghamarabb 6 hetesen lehet meghallgatni, de inkább 8-9 hetesen. Na most akkor marad még alig 3 heted a többi procedúrára amit szintén szeretnek sokáig húzni. Aztán azt veszed észre, hogy kicsúsztál az időből és 3 opció marad számodra: 1. megtartod és megszülöd a nem kívánt gyereket, ezáltal mindkettőtök élete tönkremegy örökre, 2. házi módszerekkel próbálsz megszabadulni a kis élősködőtől, ami vagy sikerül vagy nem, vagy túléled, vagy nem, 3. felakasztod magad a legközelebbi fára.

Jó vége nem lesz, az egyszer biztos.

2022. szept. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
27%
Én ellenzem a kényelmi abortuszt, de egy ilyen értelmetlen, érzelgős hülyeségnek nincs helye a törvényben.
2022. szept. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 A kérdező kommentje:

13 - te biztosan férfi vagy, ne haragudj, de amit mondasz. Nem tudod átérezni.

22- férfiak teste felett is, ebből is kimaradnak: ugyanilyen dolog, mint a terhesség nincs a férfiaknál, nem lehet a kettőt összehasonlítani

23- Lengyelországban ez van, mi is afelé haladunk

"retteg szexelni, hú de nagy probléma" - ez lelki és kapcsolati problémákat okoz, ami meg kontraproduktív ha azt nézzük, hogy az a cél, szaporodjon a magyar. Meg egyébként embertelen. EU alapjogi charta 1. cikk:


"Az emberi méltóság

Az emberi méltóság sérthetetlen. Tiszteletben kell tartani, és védelmezni kel"


26, 33 - igen, eddig is gumicsontokt dobott a Fidesz, de ez már túlmegy a határon, ez a társdalom egy részének a testét és az emberi méltóságát sérti

2022. szept. 15. 08:15
 37/62 anonim ***** válasza:
31%

#36! Ne haragudj, de nem értem, miben látod az emberi méltóság megsértését. Mire gondolsz, mivel sérti meg?

Embertelen, hogy valaki retteg szexelni? Miért retteg? Attól, hogy terhes lesz és meg kell hallgatnia a szívhangot? Attól eddig is rettegett, hogy terhes lesz. Az nem nem zavarta? Mi a különbség?

#23

2022. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:

37 - emberi méltóság az, hogy az egészségügy nem kínoz. Ez lelki tortúra egy már eleve nehéz helyzetben lévő nőnek. Abortuszig eljutni nem olyan döntés, hogy a körtés vagy az epres joghurtot válasszam, már rosszabb lelkiállapotban vannak ilyenkor a nők, és ezzel még egyet rúgnak beléjük.

(Nem volt soha abortuszom, nem is vagyok mellette, csak a döntés lehetősége mellett vagyok. És ezeket onnan is tudom, hogy mentálhigiénében dolgozom.)


"Retteg szexelni" - a szex valamilyen szinten hordozza a teherbeesés rizikóját, mivel nincs 100% biztos fogamzásgátlási mód. És ha valaki atombiztosan védekezik is: mindig történhetnek váratlan helyzetek (pl. egy hányós betegség miatt nem hat a gyógyszer és elfelejtkezik erről).


Olyan könnyen ítélkezünk más felett, de az vesse másokra az első követ, mindig ezt mondom, aki soha életében egyetlen hibát nem követett el. Nézzetel magatokba, fogtok találni hibát ti is.

2022. szept. 15. 12:11
 39/62 anonim ***** válasza:
37%

Retteg szexelni...🤣


Akik eddig is ki-be jártak abortuszra, azoknak a kezébe is adhatják a kikapart embriót, nem fogja őket meghatni.

2022. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

#38! "Emberi méltóság az, hogy az egészségügy nem kínoz." Egyetértek, de nem itt kéne kezdeni. Nem várt terhességért azért 99%-ban ban felelős az egyén valamilyen mértékben. Ennél sokkal nagyobb kínzások vannak az egészségügyben, amit olyan emberek élnek át, akik semmilyen mértékben nem felelősek az állapotukért. Tudom, ez egy plusz dolog, leírtam már, hogy nem tartom jó ötletnek, fölösleges volt bevezetni, csak furcsállom, hogy amikor valóban teljesen "ártatlan" emberek sértenek a méltóságukban, az nem zavar senkit. Tudom, mert friss az élmény, most voltam nőgyógyászati műtéten. (Nem abortusz.) Az abortuszosokkal sokkal emberségesebben bántak, mint másokkal.

"Abortuszig eljutni nem olyan döntés..." Nem mindenkinek. 2 abortuszos szobatársam is volt. Az egyikért a szívem szakadt meg. Neki tényleg nehéz volt, sose fogja feldolgozni. A másik kb. havonta járt (fiatal kora ellenére volt már 3 gyereke is). Őt például egyáltalán nem tudom sajnálni, de őt a szívhang se fogja meghatni, ezért tartom hülyeségnek.

Nem ítélkeztem, csak nem értem, aki most a szívhang törvény miatt "retteg szexelni", az miért ne rettegne szívhang törvény nélkül. A törvénytől nem lesz nagyobb eséllyel nem kívánt terhessége.

#37

2022. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!