Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Abortusz előtt állok.

Mit tegyek? Abortusz előtt állok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


30 éves vagyok, van egy 4 éves kisfiam. Három hónapos korától egyedül neveltem és mellette gyeden egy elég komoly szakmát le tudtam tenni, online.

Esélyt adtunk újra egymásnak az édesapjával, aki megkérte a kezemet.

Feltételezhető,hogy újra terhes vagyok,azonban ő nem szeretné a babát. Voltam nőgyógyásznál, aki nem látott magzatot a vizsgálat során,kb. 2 hete foganhatott, így ez nem csoda, azonban minden más jel arra utal, hogy babát várok.

A probléma fő oka, hogy a párom nem szeretne gyereket, az ő elmondàsa szerint az, hogy nem lenne energiája 2 gyerekre... A kapcsolatunk sem áll még erős lábakon ehhez, hiszen 4-5 hónapja találtunk újra egymásra, valamint nekem nem járna a csed az első fél évben, jelenleg nincsen munkaviszonyom és azt érzem, hogy versenyt futok az idővel.

Azt gondolom, hogy nálam nagyobb abortusz-ellenes nincs a világon.

Lehetőségeim szerint egy igazi család áll mögöttem, nincs okom elvetetni a babát, de az első gyermekemnél veszélyeztetett voltam a szívem miatt.

Én azonban még mindig azt érzem, hogy képes lennék arra, hogy kihordjam és felneveljem amàsodik gyerekemet is, egy olyan hátországgal, ami mögöttem van (édesanyám, aki egyértelműen hajlik afelé, hogy befogadjon minket).

A problémát az első fél év gondolata okozza, de azt gondolom, hogy képes vagyok pénzt gyűjteni ez idő alatt, mindegy szinte, hogy hogyan, de jelenleg nincs munkám. Félek egy kicsit, mert nem tudom, hogy mi várna ha 2 gyerekkel lennék szinte egyedül (a gyerekek apja nélkül, de èdesanyàmmal, akitől nyílván nem várhatom el, hogy a másik szülő legyen..) és egyáltalán sikerülne e az a terv, hogy elég pénzt gyűjtsek.

Becsapva èrzem magam a párom miatt és azt, hogy anyagi biztonságban (amihez èn is igyekszem a jövőben is hozzàtenni!) a legnagyobb hiba egy életről lemondani, amihez nekem semmiféle jogom nincs. Viszont ő az abortusz mellett van, ezáltal is felmerül a kérdés: mi van még a kapcsolatunkban azután, ha ezt meglépem?

Sokkal fontosabb a kicsi számomra és nem tudnék azzal a gondolattal együtt élni, hogy lemondtam a saját gyerekemről. De szégyellem is magam, amiért segítségre szorulok ès így én bizonyos ideig nem biztos, h fogom e egyáltalán a minimumot hozni, amit mind a 2 gyerekem megérdemel egy normális anyától. Amit az államtól kapok és amit nekem sikerülne összeszednem a terhesség alatt, az fedezné a 2 gyermekem ellátását. De az utóbbi, h sikerül e, feltètelezès.

Tanácsot szeretnék kèrni, hogy ebben a helyzetben ti mit csinálnátok!

Tisztában vagyok a helyzet súlyosságával, sőt, mondhatom azt, hogy ha az abortusz mellett döntök, én vagyok az, aki bizony köp egyet felfelé és nem áll arrébb...

De nagy felelősség, anyagilag is egy gyermek, nem hogy 2..



2022. szept. 29. 12:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es! Köszönöm neked is!

Fennáll sajnos nálam egy olyan egészségügyi probléma, ami miatt nem szedhetek biztonságosan fogamzásgátlót.

Így, maradt a naptár.. Ami tökéletesen bejött és nem volt semmi probléma.

Apuka pedig gondoltol egyet és nem foglalkozott a kérésemmel, miszerint jobban kell vigyázni peteéréskor..

2022. szept. 29. 12:56
 12/90 anonim ***** válasza:
89%
Pasi kuka, abortuszra mennèk, mert nem akarnèk egy második apátlan gyereket szülni, akinek már akkor szìvás lesz az èlet, amikor kibújik. Ráadásul a mama nyakára, az infláciònak mèg nincs vège, mèg drágább lesz minden, nincs kizárva egy világválság sem, 420 forint 1 euro jelenleg. Biztos nem szìvatnám sem magamat, sem egy második gyereket. Örülnèk, ha egyet tisztessègesen tudnèk nevelni, aztán igyekeznèk majd a jövőben randizni, párt találni is. Fiatal vagy, mèg nincs kizárva, hogy megtalálod az igazit ès szeretnèl neki is szülni. Egy normális családba...
2022. szept. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, most itt elmondják majd 10-en, hogy 30 éve az ő anyjuk is megoldotta, blabla, de nem 30 éve élünk, ez az igazság. A munkaerőpiac kegyetlen az egyedülálló anyákkal. Lehet, hogy másnak az anyja anno látástól vakulási dolgozott, na az a jobbik eset, mert tudott hol dolgozni - és a kérdező?


A tény az, hogy itt állsz munka nélkül - terhesen meg se ki nem vesz fel, egyébként is állnak le a munkaerő-felvételek -, 30 évesen haza akarsz menni és elvárni anyádtól, hogy tartson el téged 2 gyerekkel együtt?


Mert a megtakarítás gyorsan elfog fogyni, most kezd beütni a válság, sokan lesznek munkalélküliek a következő 1-2 évben, biztos nem egyedülálló, 2 gyerekes anyát akarnak majd felvenni. Miből fogsz megélni két gyerekkel, az 50 ezer forintnyi gyesből és csp-ből? Még kajára sem elég, minden mást anyád fizessen a kővetkező 3,5 évben, míg oviba nem megy a kisebbik gyereked?


Én azt tanácsolom, vetesd el, dobd a pasit és tanulj meg védekezni, hogy ne kelljen a gyerekeid életével játszani.

2022. szept. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
85%
Òvszerről nem hallottatok? Botrányos, hogy milyen buta vagyy kèrdező...
2022. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
86%

Mi a garancia, hogy mert az elsőnél nem volt baj a szived miatt, nem lesz most sem, már van 1 gyereked ha bármi baj lenne, anyukád feltud nevelni 2 gyereket?

Én is ab ellenes vagyok, de nem hülye hogy a talán meg a lehetre szüljek, főleg nem a meglévő gyerekem rovására.

2022. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
81%
Hihetetlen, hogy egy felnőtt családanyának fontosabb egy 15 perces felelőtlen dgás, mint a meglèvő gyermeke jòlète, a második gyerekènek èlete, saját maga èlete...Amikor belèd cuccolt a drága nem gondoltál a jövőre, esetleg? Nem beszèltetek ròla mi lenne, ha terhes maradnál? Ja, hogy ez kimaradt. Akkor most szìvjál. Szìvjál kèt gyerekkel a semmire kb, társ nèlkül vagy szìvjál az abortusz előtti ultrahangon, amikor meg kell hallgatnod a szìvhangot. Ostoba liba.
2022. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as!

Na pontosan ez az, amiért félek!

Anyám nem tartana el minket,ebből a szempontból anyagilag nem lenne szükségem segítségre tőle.

Terhesen sem, pláne egy meglévő gyerekkel sem lenne rendes munkaviszonyom innentől.

Azonban, a pènz szerzésnek nem csak a rendes munkaviszony a feltétele..

2022. szept. 29. 13:07
 18/90 anonim ***** válasza:
100%
Bőr alá helyezett implantátumok, hormonspirál, réztartalmú spirálok, fogamzásgátló injekció, tapasz/ hüvelygyűrű, óvszer… a tablettán kívül is van védekezési lehetőség… a naptár nem szerepel közöttük. Ti döntettetek úgy, hogy egy szar kapcsolatban nem foglalkoztok ezzel… most itt az eredmény. Megérte?
2022. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
100%

"Feltételezhető,hogy újra terhes vagyok,azonban ő nem szeretné a babát. Voltam nőgyógyásznál, aki nem látott magzatot a vizsgálat során,kb. 2 hete foganhatott, így ez nem csoda, azonban minden más jel arra utal, hogy babát várok."



Hisz nem is vagy terhes, mi a kerdes ??

2022. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
100%

Teszt pozitív amúgy?

2héttel aktus után már látható a 2 csík

2022. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!