Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Abortusz előtt állok.

Mit tegyek? Abortusz előtt állok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


30 éves vagyok, van egy 4 éves kisfiam. Három hónapos korától egyedül neveltem és mellette gyeden egy elég komoly szakmát le tudtam tenni, online.

Esélyt adtunk újra egymásnak az édesapjával, aki megkérte a kezemet.

Feltételezhető,hogy újra terhes vagyok,azonban ő nem szeretné a babát. Voltam nőgyógyásznál, aki nem látott magzatot a vizsgálat során,kb. 2 hete foganhatott, így ez nem csoda, azonban minden más jel arra utal, hogy babát várok.

A probléma fő oka, hogy a párom nem szeretne gyereket, az ő elmondàsa szerint az, hogy nem lenne energiája 2 gyerekre... A kapcsolatunk sem áll még erős lábakon ehhez, hiszen 4-5 hónapja találtunk újra egymásra, valamint nekem nem járna a csed az első fél évben, jelenleg nincsen munkaviszonyom és azt érzem, hogy versenyt futok az idővel.

Azt gondolom, hogy nálam nagyobb abortusz-ellenes nincs a világon.

Lehetőségeim szerint egy igazi család áll mögöttem, nincs okom elvetetni a babát, de az első gyermekemnél veszélyeztetett voltam a szívem miatt.

Én azonban még mindig azt érzem, hogy képes lennék arra, hogy kihordjam és felneveljem amàsodik gyerekemet is, egy olyan hátországgal, ami mögöttem van (édesanyám, aki egyértelműen hajlik afelé, hogy befogadjon minket).

A problémát az első fél év gondolata okozza, de azt gondolom, hogy képes vagyok pénzt gyűjteni ez idő alatt, mindegy szinte, hogy hogyan, de jelenleg nincs munkám. Félek egy kicsit, mert nem tudom, hogy mi várna ha 2 gyerekkel lennék szinte egyedül (a gyerekek apja nélkül, de èdesanyàmmal, akitől nyílván nem várhatom el, hogy a másik szülő legyen..) és egyáltalán sikerülne e az a terv, hogy elég pénzt gyűjtsek.

Becsapva èrzem magam a párom miatt és azt, hogy anyagi biztonságban (amihez èn is igyekszem a jövőben is hozzàtenni!) a legnagyobb hiba egy életről lemondani, amihez nekem semmiféle jogom nincs. Viszont ő az abortusz mellett van, ezáltal is felmerül a kérdés: mi van még a kapcsolatunkban azután, ha ezt meglépem?

Sokkal fontosabb a kicsi számomra és nem tudnék azzal a gondolattal együtt élni, hogy lemondtam a saját gyerekemről. De szégyellem is magam, amiért segítségre szorulok ès így én bizonyos ideig nem biztos, h fogom e egyáltalán a minimumot hozni, amit mind a 2 gyerekem megérdemel egy normális anyától. Amit az államtól kapok és amit nekem sikerülne összeszednem a terhesség alatt, az fedezné a 2 gyermekem ellátását. De az utóbbi, h sikerül e, feltètelezès.

Tanácsot szeretnék kèrni, hogy ebben a helyzetben ti mit csinálnátok!

Tisztában vagyok a helyzet súlyosságával, sőt, mondhatom azt, hogy ha az abortusz mellett döntök, én vagyok az, aki bizony köp egyet felfelé és nem áll arrébb...

De nagy felelősség, anyagilag is egy gyermek, nem hogy 2..



2022. szept. 29. 12:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
100%
Abortusz előtt állsz, de meg sincs állapìtva a terhessèged, jelenleg.. Nem vagy te pszichèsen kissè megrogyva?
2022. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező tesztet csináltál legalább?
2022. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 A kérdező kommentje:

16-os! Kívánom, hogy soha ne legyél abban a helyzetben, amiben én. Sajnos a tisztelet kifogyott az emberekből így én feléd sem kívánok mást, másoktól. Az abortusz előtti szívhangra pedig azt mondom, ha előbb nem sikerül az abortuszt elintézni, a szívét meghallgatom. De abortusz nem lesz..

Beszéltem a párommal erről, aki azt mondta, hogy jó lenne egy testvèr idővel a kicsinek.

Pontosan ezèrt érzem magam becsapva.

2022. szept. 29. 13:12
 24/90 anonim ***** válasza:
93%
Az egy dolog, hogy az ember számíthat a szülőjére, az meg megint egy másik, hogy kicseszel vele mert képtelen voltál normálisan védekezni. Odaköltöznél 2 gyerekkel, pénz nélkül, tönkretennéd a maradék éveit. A gyerekek is nélkülöznének, nem csak anyagi szempontból. Egyetlen érvet sem tudsz felhozni ami miatt ésszerű lenne megtartani ezt a gyereket.
2022. szept. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 A kérdező kommentje:
*legalábbis azelőtt, mielőtt a terhesség gyanùja fennállt volna.
2022. szept. 29. 13:13
 26/90 A kérdező kommentje:

Kedves 22-es!

2 teszt lett pozitív, 5 napja pedig késik a menstruációm.

A testemben is vannak olyan tünetek, amik arra utalnak, h terhes vagyok.

Kedves 21-es! Neked itt a válasz.

2022. szept. 29. 13:16
 27/90 anonim ***** válasza:
100%

"Voltam nőgyógyásznál, aki nem látott magzatot a vizsgálat során,kb. 2 hete foganhatott, így ez nem csoda, azonban minden más jel arra utal, hogy babát várok."


Mi az a minden más jel, egy 2 hetes "terhességnél"?

2022. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 anonim ***** válasza:
100%
Oké, már látom...
2022. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 A kérdező kommentje:

Kedves 24-es! Írtam erről feljebb, ha érdekel olvasd el.

Valóban igazad is van, de azt gondolom, h jelenleg semmi sem végleges.

Valóban, apa nélkül ès kibasznék vele is! MIND IGAZ!

De mi jogom van nekem ahhoz, h egy éleltről ìgy döntsek?

Nem kell megvàlaszolni, csak bennem ez az, ami mindent felülír. Tudom, anyagiak.

Na ez meg a másik, amiért nem tudok egy konkrét, fix döntést meghozni.

2022. szept. 29. 13:20
 30/90 anonim ***** válasza:
84%
Annak az életnek még szívverése sincs, amiről te beszélsz… de biztos jobb ha saját szoba nélkül, programok nélkül, minőségi étel nélkül, lehetőségek nélkül nyomorban nő fel. A nagymama nyakán. Ez tényleg sokkal jobb döntés. Sok sikert hozzá :)
2022. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!