Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Abortusz előtt állok.

Mit tegyek? Abortusz előtt állok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


30 éves vagyok, van egy 4 éves kisfiam. Három hónapos korától egyedül neveltem és mellette gyeden egy elég komoly szakmát le tudtam tenni, online.

Esélyt adtunk újra egymásnak az édesapjával, aki megkérte a kezemet.

Feltételezhető,hogy újra terhes vagyok,azonban ő nem szeretné a babát. Voltam nőgyógyásznál, aki nem látott magzatot a vizsgálat során,kb. 2 hete foganhatott, így ez nem csoda, azonban minden más jel arra utal, hogy babát várok.

A probléma fő oka, hogy a párom nem szeretne gyereket, az ő elmondàsa szerint az, hogy nem lenne energiája 2 gyerekre... A kapcsolatunk sem áll még erős lábakon ehhez, hiszen 4-5 hónapja találtunk újra egymásra, valamint nekem nem járna a csed az első fél évben, jelenleg nincsen munkaviszonyom és azt érzem, hogy versenyt futok az idővel.

Azt gondolom, hogy nálam nagyobb abortusz-ellenes nincs a világon.

Lehetőségeim szerint egy igazi család áll mögöttem, nincs okom elvetetni a babát, de az első gyermekemnél veszélyeztetett voltam a szívem miatt.

Én azonban még mindig azt érzem, hogy képes lennék arra, hogy kihordjam és felneveljem amàsodik gyerekemet is, egy olyan hátországgal, ami mögöttem van (édesanyám, aki egyértelműen hajlik afelé, hogy befogadjon minket).

A problémát az első fél év gondolata okozza, de azt gondolom, hogy képes vagyok pénzt gyűjteni ez idő alatt, mindegy szinte, hogy hogyan, de jelenleg nincs munkám. Félek egy kicsit, mert nem tudom, hogy mi várna ha 2 gyerekkel lennék szinte egyedül (a gyerekek apja nélkül, de èdesanyàmmal, akitől nyílván nem várhatom el, hogy a másik szülő legyen..) és egyáltalán sikerülne e az a terv, hogy elég pénzt gyűjtsek.

Becsapva èrzem magam a párom miatt és azt, hogy anyagi biztonságban (amihez èn is igyekszem a jövőben is hozzàtenni!) a legnagyobb hiba egy életről lemondani, amihez nekem semmiféle jogom nincs. Viszont ő az abortusz mellett van, ezáltal is felmerül a kérdés: mi van még a kapcsolatunkban azután, ha ezt meglépem?

Sokkal fontosabb a kicsi számomra és nem tudnék azzal a gondolattal együtt élni, hogy lemondtam a saját gyerekemről. De szégyellem is magam, amiért segítségre szorulok ès így én bizonyos ideig nem biztos, h fogom e egyáltalán a minimumot hozni, amit mind a 2 gyerekem megérdemel egy normális anyától. Amit az államtól kapok és amit nekem sikerülne összeszednem a terhesség alatt, az fedezné a 2 gyermekem ellátását. De az utóbbi, h sikerül e, feltètelezès.

Tanácsot szeretnék kèrni, hogy ebben a helyzetben ti mit csinálnátok!

Tisztában vagyok a helyzet súlyosságával, sőt, mondhatom azt, hogy ha az abortusz mellett döntök, én vagyok az, aki bizony köp egyet felfelé és nem áll arrébb...

De nagy felelősség, anyagilag is egy gyermek, nem hogy 2..



2022. szept. 29. 12:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
0%

"Vetesd el, aztán kezdj el dolgozni mint minden normális ember"

Onnantól nem lesz normális ember, hogy ilyesmit megtesz.

2022. okt. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
88%

Oké, megtartja a gyereket, de még mindig nem tudjuk, miből fogja eltartani őket?


Ha nincs munkája, alapból fel se veszik bölcsődébe a gyereket, azaz 3 éves koráig tuti otthon kell ülnie, van annyi tartaléka, hogy 3 évig finanszírozza a saját és két gyerek eltartását?


Mert ez a lényeg, semmi más. Az itteni anortuszellenzők nyilván csak magyarázni tudnak, de nem fognak a kérdezőnek besegíteni anyagilag.

2022. okt. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, ha már a #7-ben leírt akciódat "Az eljegyzési gyűrűt ugyan belevágtam az arcàba egy jó nagy pofon kíséretében, de visszavettem, kelleni fog a kicsire (ezt mondtam neki)." csodával határos módon túlélted, ez egyértelműen abortusz-indikációnak tűnik. Egyetlen valós érvet sem tudtál felhozni a terhesség mellett, sem nem akarja mindkét szülő, sem az anyagiak nem adottak...
2022. okt. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
6%
a terhesség mellett az is érv, hogy ne váljon a saját gyereke gyilkosává
2022. okt. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
84%
Emberölést csak élő személy ellen lehet elkövetni, a magzat nem az… tehát nem, ez sem érv.
2022. okt. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
76%

Sosem értettem, hogy hogy lehetnek emberek ekkora ösztönlények, hogy mindenáron gyereket akarnak. Se munkahely, se apa, se pénz, se jövőkép (2 gyerekes egyedülálló anyaként és pályakezdőként semmilyen 'sztárszakmában' nem fogsz jól fizető állást kapni,ha egyáltalán kapsz állást...). Ja és ráadásul a válság közepén, ahol még egy 300 ezres fizetés sem elég semmire, nemhogy a kis 100 ezer alatti gyesed meg családi pótlékod.

Szerintem még az állatok sem szaporodnak megfelelő körülmények nélkül.

Ezt a naptáros módszert meg nem is kommentálom, 2022 van basszus...

2022. okt. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:
15%
ha a magzat nem élőlény, akkor te sem vagy az, ugyanis abból lettél
2022. okt. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
82%

#67 "ha a magzat nem élőlény" vesd össze "Emberölést csak élő személy ellen lehet elkövetni, a magzat nem az"

Súgok: a magzat természetesen él, ahogy a sárgarépa is, amit kihúzol, meg a szúnyog is, amit lecsapsz, az állítás lényge az, hogy NEM SZEMÉLY. Nem "AZ" XY hanem "EGY" magzat...

" akkor te sem vagy az, ugyanis abból lettél" - ez meg egy idióta gondolatmenet... a tojás feltörése attól nem lesz ekvivalens a csirke levágásával, hogy a csirke tojásból lett...

2022. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
16%
68: a "személy" pusztán egy jogi fogalom, a lényeg természetesen az élet. Örülök, hogy ezt elismertred. Életet pusztítasz el, ráadásul a saját véredet, miközben a természet arra rendelt, hogy szeresd és óvd őt. Aki a magzatgyilkosság mellett dönt, nem csak embert öl, de az anyaságát is a legdurvább módon árulja el.
2022. okt. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:
84%
#69 először szapulod a jogi kifejezést, majd oda írod hogy magzatgyilkosság :D Hát ez van, ha olyasvalamiről okoskodunk, amihez hülyék vagyunk. Magzatgyilkosság nincs, legfeljebb magzatelhajtás (Btk. 163.§), ami nem esik az abortusz fogalma alá, mivel előbbi illegális, utóbbi pedig legális. Az emberölés pedig még mindig az élve születéshez kötött tevékenység, tehát nincs szó semmilyen gyilkosságról. Növesszünk már egy kis észt, mielőtt osztani próbáljuk azt.
2022. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!