Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Abortusz előtt állok.

Mit tegyek? Abortusz előtt állok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


30 éves vagyok, van egy 4 éves kisfiam. Három hónapos korától egyedül neveltem és mellette gyeden egy elég komoly szakmát le tudtam tenni, online.

Esélyt adtunk újra egymásnak az édesapjával, aki megkérte a kezemet.

Feltételezhető,hogy újra terhes vagyok,azonban ő nem szeretné a babát. Voltam nőgyógyásznál, aki nem látott magzatot a vizsgálat során,kb. 2 hete foganhatott, így ez nem csoda, azonban minden más jel arra utal, hogy babát várok.

A probléma fő oka, hogy a párom nem szeretne gyereket, az ő elmondàsa szerint az, hogy nem lenne energiája 2 gyerekre... A kapcsolatunk sem áll még erős lábakon ehhez, hiszen 4-5 hónapja találtunk újra egymásra, valamint nekem nem járna a csed az első fél évben, jelenleg nincsen munkaviszonyom és azt érzem, hogy versenyt futok az idővel.

Azt gondolom, hogy nálam nagyobb abortusz-ellenes nincs a világon.

Lehetőségeim szerint egy igazi család áll mögöttem, nincs okom elvetetni a babát, de az első gyermekemnél veszélyeztetett voltam a szívem miatt.

Én azonban még mindig azt érzem, hogy képes lennék arra, hogy kihordjam és felneveljem amàsodik gyerekemet is, egy olyan hátországgal, ami mögöttem van (édesanyám, aki egyértelműen hajlik afelé, hogy befogadjon minket).

A problémát az első fél év gondolata okozza, de azt gondolom, hogy képes vagyok pénzt gyűjteni ez idő alatt, mindegy szinte, hogy hogyan, de jelenleg nincs munkám. Félek egy kicsit, mert nem tudom, hogy mi várna ha 2 gyerekkel lennék szinte egyedül (a gyerekek apja nélkül, de èdesanyàmmal, akitől nyílván nem várhatom el, hogy a másik szülő legyen..) és egyáltalán sikerülne e az a terv, hogy elég pénzt gyűjtsek.

Becsapva èrzem magam a párom miatt és azt, hogy anyagi biztonságban (amihez èn is igyekszem a jövőben is hozzàtenni!) a legnagyobb hiba egy életről lemondani, amihez nekem semmiféle jogom nincs. Viszont ő az abortusz mellett van, ezáltal is felmerül a kérdés: mi van még a kapcsolatunkban azután, ha ezt meglépem?

Sokkal fontosabb a kicsi számomra és nem tudnék azzal a gondolattal együtt élni, hogy lemondtam a saját gyerekemről. De szégyellem is magam, amiért segítségre szorulok ès így én bizonyos ideig nem biztos, h fogom e egyáltalán a minimumot hozni, amit mind a 2 gyerekem megérdemel egy normális anyától. Amit az államtól kapok és amit nekem sikerülne összeszednem a terhesség alatt, az fedezné a 2 gyermekem ellátását. De az utóbbi, h sikerül e, feltètelezès.

Tanácsot szeretnék kèrni, hogy ebben a helyzetben ti mit csinálnátok!

Tisztában vagyok a helyzet súlyosságával, sőt, mondhatom azt, hogy ha az abortusz mellett döntök, én vagyok az, aki bizony köp egyet felfelé és nem áll arrébb...

De nagy felelősség, anyagilag is egy gyermek, nem hogy 2..



2022. szept. 29. 12:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
70%
Teljes mértékben egyetértek a 49-el. Olyan szempontból én (is) abortusz ellenes vagyok, hogy menjen az abortuszra, aki normálisan(!) védekezett, mégis becsúszott (a gyakorizók kb. 1%-a ugye, mert érdekes módon itt mindegyik gyerek gyógyszer mellett fogan), vagy akinek sajnos bármilyen tragédia, vagy egészségügyi okok miatt van rá szükség. Nem az ilyen ostobák, mint a kérdező, hogy jaj visszajött a megbízhatatlan csávókám aztán basszus terhes lettem mit csináljak, meg a 16 éves barátom kivette időben típus. Hányinger tényleg. Néhányan úgy beszélnek az abortuszról is, mintha valami kis hobbi lenne. Meg egyébként ilyen esetben mégis mit vár? Minek kell ilyen litániát ideírni? Ha megtartja nem a gyakori népe fogja eltartani (hanem a saját anyja), ha meg elveteti, ő baja lesz. Ha már szexelni képes volt, akkor legyen képes gondolkodni is és döntse el önállóan, hogy mit csináljon. Ha meg védekezni nem tud, akkor ne szexeljen legközelebb.
2022. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
9%

Az első gyermeket se én, se az apja nem akartam, hasonló helyzetben voltam, mint te. A műtőasztalon álltam fel és döntöttem úgy, hogy megtartom, olyan szorongás jött rám, hogy valami visszavonhatatlant teszek. Azóta 8 éves a kisfiam és hálát adok az égnek, ha van odafenn valaki, hogy nem engedte, hogy ezt megtegyem. Imádjuk egymást és sokkal szegényebb lenne nélküle az életem, ebben biztos vagyok.

Ami az anyagi részét illeti, meg fogjátok oldani. Mindig plusz kiadás egy gyerek, de számára nem a négyzetméter meg a legújabb játék a legfontoabb, hanem az, hogy nagyon szeressétek. Alkalmazkodni kell a kialakult helyzethez, beépíteni az életetekbe azt, hogy ő is ott van. Csak az elején teher, amíg ki nem találjátok, hogy hogy legyen. Apuka is megszokja majd, és szeretni fogja ő is, még ha most mást is mond. Én lebeszélnélek arról, hogy az abortuszt válaszd, de nyilván a te döntésed.

2022. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
78%

#52 csodás hogy te így jártál hogy minden szipiszupi lett, de ne add már a hülyeség lovat a kérdező alá…

Milyen apuka? Apuka nem lesz a képben, se így se úgy. Persze a gyereknek nem kell négyzetméter, egy lyukban is jól érzi magát az anyjával, nagyanyjával meg a testvérével. Nem tudom mikor érti már meg pár nagyokos, hogy a szeretetből nem lehet jóllakni, lakhatást és ruházkodást se fizetni…

2022. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
5%
53-as, egyáltalán nem biztos, hogy az apuka rögtön lelép, mellőlem sem lépett le. De még ha lelép, az sem éri meg, hogy a hátralévő életét rossz lelkiismerettel élje le valaki... Látom, nagyon megy a bátorítás itt arra, hogy valaki olyat tegyen, amit később nagyon megbánhat, de egyáltalán nem az abortusz az egyetlen út. Ezt az nem látja be csak, aki már megtette a visszavonhatatlant és küzd a lelkiismeretével. Lehet lepontozni.
2022. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
89%
És kedves utolsó, a nagy okoskodás közepette nem tűnt fel, hogy már az első gyerek mellől is lelépett ez az apák gyöngye?!
2022. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 anonim ***** válasza:
21%
Az átmeneti nehézségekhez mérten sokkal nehezebb lesz később a visszvonhatatlan tett miatti bűntudat. Nem mondtam, hogy könnyű helyzet. Azt mondtam, hogy át lehet vészelni és az abortusz nem az egyetlen megoldás, ha egyáltalán megoldás. Egy nő, ha karban tartja magát pedig bármikor talál szerető partnert, ezt csak az nem tudja, aki szülés után elhagyta magát.
2022. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
16%
Az a felháborító, hogy szerintetek itt minden élethelyzetre az egyetlen megoldás az, ha rögtön kaszaboltatunk az orvossal.
2022. szept. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
88%
Az egyetlen megoldás a normális védekezés lett volna. Innentől kezdve már csak a nemnormális megoldások maradtak. Bárhogy dönt, meg fogja bánni. Csak nem mindegy, hogy hány ember életét nehezíti meg vele hosszú évekre.
2022. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg az a felháborító, hogy mindenki tartsa meg a terhességét úgy, hogy nem normális körülmények közé fog születni. Olyan cheerleadinget toltál le, de te nem fog kisegíteni anyagilag a kérdezőt, nem te fogsz segíteni neki a 2 égségtől üvöltő gyerekkel. Te is csak addig vagy pro-life, amíg meg nem születik… utána már éhen is halhat felőled, de te megtetted amit kellett. Gratulálok.
2022. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
86%

Sem az alany, sem a kondíciók nem felelnek meg egy gyerek számára. Kissé paradoxon az egész irományod kedves kérdező.

Vetesd el, aztán kezdj el dolgozni mint minden normális ember

2022. szept. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!