Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hasonló helyzetben lévő nők?

Hasonló helyzetben lévő nők?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok, férjnél,kettő fiunk van,mar iskolások.Igazából nem volt terve több gyerkőc, de ha szóba került, akkor "poénkodtunk" azzal hogy a harmadik csak lány lenne, és na, a fiús programok helyett lenne akivel csajoskodhatnék. Védekezés mellett estem teherbe.A megtudástól a műtétig valami borzalom volt. Nagyon meglepődtem a férjemen, aki majdcsak 100% ig rám tette a felelősséget, nem igazán volt mellettem, lélekben. Sokat veszekedtünk, mert a nem lesz semmi bajon kívül, mást nem nagyon mondott.Alig beszéltünk ezalatt az idő alatt. 3 hete volt a műtét, amit szégyellni is leirok, de azonnal megbántam.Hogyan tehettem ezt? Nem bírom feldolgozni. Egy gyilkos vagyok. Sose .asztam össze vissza,mindenre gondoltam volna hogy történik velem, de erre nem.Hiába élek falun, a csirke nyakát utalom elvagni, erre megöltem a kisbabám. Azóta sokszor gondolok ongyilkosságra.Utalom az összes napot.Rengeteget sírok,úgy érezem a lelkem egy darabja meghalt. A férjem ezeket nem érti.Ha mondom is neki, akkor se érti. Annyit mondott tegnap, hogy kár már azon gondolkozni hogy mi lett volna ha, mert ÉN így döntöttem és kész....magam sem tudom mi van.Nem is értem, a kórházban voltak lányok akiknek már a harmadik ilyen volt,de még csak félni sem féltek, utána is annyira jó kedvűek voltak, én meg majdnem meghaltam belülről. Sose voltam hívő, talán istenben sem hiszek, de hogy lesz ezután?Nem bírok elszámolni a lelkiismeretemmel.

#abortusz #fájdalom #Hogyantehettemezt
2022. dec. 12. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Tudom késő bánat, de mért vetetted el?

Nekem 41 évesen csúszott be, soha nem vettem volna el, de beteg volt, így elkellett, nem válaltam volna semmi féle képen beteg gyereket.

Nagyon rossz volt, de nem volt mas verzió erre az én fejemben, hiányzik, dühös vagyok hogy mért volt beteg, de még mindig így döntenék.

Te is ha mindent átgondoltál és ez volt a jó döntés, akkor ez van, és jól döntöttél.

Ha nagyon nem tudod feldolgozni keress pszichológust.

2022. dec. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Mindenképp keress szakembert. És párterápia is rátok férne, a férjed jó nagy tahó a leírás alapján.
2022. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem, ha poenkodtatok a harmadikon, miért vetetted el? A férjed egy s@ggfej, de annyiban igaza van, hogy 100%-ban a te döntésed volt.
2022. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Sajnálom, hogy így érzel, iszonyú fájdalom lehet benned. Sokan, nagyon sokan vannak így vele :(

Vannak olyan események amik direkt poszt-abortusz szindromásoknak szólnak pl: [link]

2022. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Semmilyen "kisbabád" nem volt, pláne nem öltél meg senkit.
2022. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

5-ös vagyok - nem érzéketlen tahó, hanem tudatosítanod kell magadban, hogy nem vagy gyilkos.


Egy magzatod volt, x hetes. Nem önálló életre képes gyerek, "baba".

2022. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon sajnálom. A férjed viselkedése valóban nem helyénvaló, hogy 100%-ban rád teszi8 a felelősséget. De kérdés, kki döntött az abortuszról? Mert az ugye nem egyik napról a másikra megy, és még a műtét előtti percekben is meggondolhatja magát a nő. Mi miatt nem fért volna bele a harmadik?

Nem személyes tapasztalat, de családban történt, a szüleimmel és később el is mesélték, azért tudom. Nyíltan beszéltek erről mikor már elég nagyok voltunk hogy megértsük. A húgom besikerült gyerek, anyu 38 éves volt már. Apukám egyből, de inkább csak első pánikban, abortuszt emlegetett, mert hogy ott a másik két gyerek is, nehezen élnünk ígyis. Anyu is így volt, el is kezdte intézni. De az első vizsgálatról ahogy hazajött, megmondta hogy nem tudja megtenni akármi is lesz. Megbeszélték, hogy ahol két gyerek elfér, oda elfér a harmadik is, majd megoldják. Sok babacuccot, meg mindenfélét örökölt a húgom tőlünnk, meg a tágabb család is adott. És, a húgom, akit apu első pánikban abortáltatott volna, lett apukánk szeme fénye.

2022. dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Most sajnaljunk ? Vagy mi a kerdes ?

Vedekezes mellett hogy lehet teherbe esni ?

2022. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj a meglevő gyerekeidre, foglalkozz velük minnél többet, foglald le magad, hogy ne gondolkodj folyton és innentől védekezzetek rendesen, hogy többet ilyen ne forduljon elő. Nem vagy egyedül, rengeteg nő esett át ezen és sajnos nehezen tudja feldolgozni.
2022. dec. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nagyon sajnálom, ami veled történt.

Velem 18 évesen történt, érettségi előtt. Óvszer elszakadt, mentünk esemény utánit felíratni, de terhes lettem így is.

Több mint 10 év eltelt, nem sikerült feldolgozni.

Nem is lett azota gyerekem, nem is tudom, hogy lesz-e, volt egy 2,5 éves kapcsolatom, egyébként egyedül voltam ebben a 10 évben.

Több pszichológusnál jártam, nem igazán segített, vagy csak nem találtam meg a megfelelőt.

Nem reg random rátalaltam Gyászfeldolgozas módszer terapeutara a városomban, még nem mentem el hozzá, de erősen gondolkozom.

Ami nekem segített rengeteg önsegítő könyv, sport, tanulás, dolgok amiket belefeledkezve tudok csinálni.

2023. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!