Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt tiis voltatok...

Terhesség alatt tiis voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25éves nő vagyok, 16hetes terhes. Tervezett baba volt a párommal vártunk rá régóta,pozi tesztnek elmondhatatlanul boldogok voltunk,minden rendben ment a terhességem alatt viszont most 2hete egyszerűen ilyen és ehhez hasonló gondolataim vannak és történnek velem : Elbizonytalanodok hogy biztosan szeretném e, Van hogy eggyáltalán nem szeretném közel magamhoz a férjem,eltolom magamtól , Régi múltbeli dolgaimra gondolok vissza kombinálok,hülyeségek jutnak eszembe amik amúgy régi dolgok de nekem valahogyan most jutottak eszembe pedig eddig sosem..!! De viszont vannak olyan napok is mikor felhőtlenül boldog vagyok, azt érzem én vagyok a világ legszerencsésebb embere, nagyon közel szeretném érezni a párom ,érzékeny is vagyok.. Segítsetek légyszi,tanácsokat tudtok esetleg hogy mit csináljak hogy ez változzon? vagy talán csak a hormonok csinálják? Sokat aggódom hogy minden rendben menjen a terhesség alatt,van hogy bebeszélem magamnak a rosszat aztán egyik pillanatról a másikra mint akit elvágtak magabiztosan tudom hogy semmi baj minden rendben lessz.. Itthon próbálom lekötni magam főzéssel,jó filmeket nézek,sétálunk ha úgy van de egyszerűen most azt érzem már ez sem tud igazán le kötni..Folyamatosan agyalok valamin és számomra az a hihetetlen hogy olyan dolgokon amiknek semmi jelentősége de nekem mégis ezen kattog az agyam?! Kismamik veletek is volt hasonló? Elfog ez múlni? Ne haragudjatok ha picit összeszedetlen voltam,remélem tudtok írni par tippet! Köszönöm nagyon
2022. nov. 7. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Igen, ez természetes!


És ha őszinte akarok veled lenni, akkor sajnos az a rossz hírem, hogy az aggódás soha nem fog elmúlni...

2022. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A babánk iránti aggódás,féltés igen sosem fog már elmúlni. Hiszen a gyermekkel eggyütt egy Anya is születik! Tudom..🙂 Viszont ezek a hülye dolgokon való gondolkodás egyszer ilyen vagyok egyszer olyan,hol pozitívan fogom fel az életet hol negatív.. Ezek el fognak múlni idővel? nagyon szeretném..🙏🏽

2022. nov. 7. 22:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Idővel nem lesz már időd ilyeneken agyalni, sőt semmi máson sem! :D


Szóval ne félj, ez elmúlik!

2022. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem használd ki az utsó nyugodt perceid és foglald el magad valami kreatívval, az majd kikapcsol! :)


Szülés után úgy sem lesz időd kikapcsolódni...

2022. nov. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Élvezd ki a nyugit,enyém 4 hónapos kora óta keveset alszik,most 14 hónapos. Szóval ne agyalj, úgysem lesz erre később időd ha mégis erre vannak mindenféle facebook csoportok kezdve a szoptatási támogatás csoporttól a terhességi cukorbetegségig stb. Ha valamit nem tudtam onnan kaptam segítséget meg amúgy is belerázódsz mert kénytelen leszel szóval no para.
2022. nov. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk, annyi, hogy én 26 hetes vagyok, de szintén 25 éves.

Egy darabig aggódtam én is mindenen, a hormonok is össze-vissza játszottak velem.. Aztán mindig rájövök, hogy kislány korom óta az volt az egyik álmom, hogy anyuka lehessek, most megadatott, minek is aggódok?!

( A másik álmom mondjuk az volt, hogy gyerekorvos legyek, hát, ez nem teljesen jött össze, mert csecsemő és gyermekápoló lettem.. :D )


Tényleg csak pihenj, lazíts, esetleg olvass könyveket (akár gyereknevelésről vagy ilyesmi témákban) és élvezd a várandósságot.

2022. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hormonok.
2022. nov. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hormonok, velem is előfordulnak ilyen gondolatok. Illetve.. azért az hogy anyuka leszel az nem csak egy szó. Fiatal vagy, én 29 de azért.. tudod hogy minden más lesz. Már nem leszel többé ugyanaz mint régen. Már soha többé nem leszel nem anyuka. És ez persze ijesztő miért kéne ezt tagadni. Egy részed "elhal" olyan értelemben hogy más lesz a prioritás. Nagyon egyszerű példa én nagyon szerettem koncertre járni és most jó darabig nem fogok. Nem bánom de azért az embernek meg kell barátkozni az új élethelyzetekkel én úgy gondolom mind mentálisan mind lelkileg. Nem véletlen az a 9 hónap sem. Hiszen ez egy folyamat míg rá tudsz hangolódni. Legalábbis én így gondolom :)
2022. nov. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Normális, egyrészt a hormonok, másrészt a józan ész miatt, hiszen ha első gyerek, az ember fél az ismeretlentől, illetve sok rossz dolog várhat, amiről olvas az ember mindenhol. A szülésről mindenki tudja hogy borzasztóan fáj mégis azt "kell" várni, teljesen ellentmondásos az egész.

A párodat és magadat is más szemmel méregeted ilyenkor, hiszen nagy felelősség és óriási kihívás.

Szeretnék szólni hogy az eleje a babával nagyon nehéz, ne lepődj meg (meg fogsz). Sokkal nehezebb mint képzelted de fokozatosan belejössz és könnyebb lesz.

2022. nov. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is teljesen így érzem magam. Eddig amikor terveztük, hogy babánk lesz csak a felhőtlen boldogság járt a fejemben, majd mióta tudom, hogy várandós vagyok (5hetes) azóta szorongok mindenen, és már azon is szorongok, hogy szorongok. Eszembe jut minden negatív gondolat, olyan irreálisak is, hogy félek nem fogom szeretni a babám, mert most még csak magamra tudok gondolni és rá nem, félek hogy megbánom, mert elveszítem a régi életem, a párommal való viszonyom stb. Egyszerűen csak a negatív gondolatok és félelmek vannak bennem és nagyon el vagyok keseredve, hogy mivan, ha túl korai nekem ez az egész (25 éves vagyok).
2022. nov. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!