Jelenleg 7 hetes terhes vagyok. Nem tudom, hogy megtartsam -e a babát vagy sem? A körülmények és a párom viselkedése azt mondja, hogy ne tartsam meg, de a szívem mást mond.

Figyelt kérdés
El akar a párom költözni egy lepusztult házba mert csak arra van pénze. Én nem szeretnék menni. Jelenleg bérlakásban élünk és van 2 évünk, de menni akar. Az orvosom mondta, hogy maradjak, mert itt az orvosi ellátás jó. Félek, ha megtartom egyedülálló leszek. Szívem szerint megtartanám, de az eszem mást mond.

2023. márc. 24. 08:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
59%
Igazándiból azt biztosan megbánja az ember, ha nem a realításokra hallgat, amin azután a következő években szív... amíg a bérlakás viszi a pénzt, addig nyilván kevesebb marad a másik lakás felujítására, abba meg egyetlen épeszű férfi sem menne bele, hogy ő csinálja a végleges otthont, aztán emellett még ő segítsen agy bérlakás bérlésébe is, meg a terhességben-szülésben, babázásban is... mert felteszem, nem óhajt 40 évesen infartusban elpatkolni pusztán azért, mert a párja "a szívére hallgat"...
2023. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó! A gyerek nem egy gatya amit kidobok ha már nem kell és elfelejtem hogy létezett. Ezt a döntest egy életre hozza.

Ha meg ilyen kandúrkák mászkálnak, akik nem "óhajtanak" segíteni, azok jobb is ha lepattannak.

Nem szabad rájuk alapozni. Én nem vetetném el az tuti

2023. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
64%

#12, itt a kérdés messze nem egy gyerek, csak egy fejletlen embrió... ami léte felett bizony döntést lehet hozni...

A másik, hogy az ember igyekszik olyan párt találni, akivel közösen, együtt lehet otthont teremteni, és nem egy olyant, aki csak menehezítené az otthon-teremtést, mert képtelen az együttműködésre, csak a saját vágyait és igényeit szolgáltatná ki...

2023. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
25%

13. A mintaférjek is bekattanhatnak. Erre nem jó alapozni.

Egy kicsi élet van odabent, és ha szeretné tartsa meg. Mert utána ostorozná magát.. egyébként pedig az a pici elfeledtet majd vele mindent. Ha pedig elvetetni, évek múlva is rá fog gondolni..

2023. márc. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
35%
#14, nézetem szerint bekattanásról az olyan "mintafeleségek" esetén lehet beszélni, aki egyszer csak - nyilván főképp hormonális hatásra - elkezdik minden és mindenki elé és fölé helyezni a méhükben parazituló fejletlen embriót... aztán persze ha megszűlnek, és rendeződik a szervezetükben a hormonok szintje, rájönnek, hogy mekkora hülyeséget csináltak... csak hát akkor már nem lehet változtatni semmin...
2023. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
17%

Ez szégyentelen megnevezés volt egy kisbabára, gyomorforgató a megnyilvánulásod.

Méghogy PARAZITA!!! Ez förtelmes. Na ilyen palit páros lábbal rúgnék ki..


Istenem vedd le a fátylat a szeméről...

2023. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
55%

#16, egészségedre... Látom nem vagy nagy House-rajongó:)

https://www.youtube.com/watch?v=Kcr2oLEU5ew

Egyébként én helyesen írtam - szemben veled - hogy parazitul (de nem parazita, lévén azonos fajba tartozik a gazdatesttel) de ettől még egy másik élőlény szervezetét és erőforrásait használja ki...

(hogy a vallásról mi a véleményem, az meg itt off...de nem különösebben hízelgő:))

2023. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
68%
#16, ja és továbbar is EMBRIÓ és nem "kisbaba"... ha az utóbbi lesz, már tényleg nem folytat parazita életmódot...
2023. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy több dolog is áll a döntésképtelenségem mögött. A párom is és én sem vagyok teljes mértékben egészséges. A páromnak asztmája, epilepsziája és pszichátriai betegsége is van. Nekem bipoláris affektív zavarom van, de 5 éve tünetmentes vagyok. Egy könyökmankóval járok, de lakáson belül nincs rá szükségem. A párom már többször tanusított felém agressziót és úgy érzem korábban meg is csalt, mert voltak jelek rá. Nem tudok megbízni benne.Érzem, hogy szeret, de a magatartása sokszor elbizonytalanít, hogy érdemes -e vele maradnom. A szüleim és a párom is örülne, ha megtartanám csak én vagyok bizonytalan, mert ez a döntés az egész életemet befolyásolja. Mindketten rokkantsági ellátásból élünk és 2 milliból nem biztos, hogy tudna venni egy házat amiben normális életet élhetnék egy babával. Csak messze a szüleimtől találnánk és nem biztos, hogy láthatnák nagyon az unokájukat. Ha egyedül maradok a bérlakásban én meg nem tudom hogy lesz e elég erőm egyedül egy gyermeket nevelni. Szivem szerint nagyon szeretném,de a körülmények elbizonytalanítanak.Nem tudom, hogy döntsek!
2023. márc. 27. 09:41
 20/31 anonim ***** válasza:
24%

Mindkét döntés egy életre szól.

A hormonok is játszanak veled, tudom milyen ez. Még akkor is megtorpan az ember ha mindene megvan.:)

2023. márc. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!