Jelenleg 7 hetes terhes vagyok. Nem tudom, hogy megtartsam -e a babát vagy sem? A körülmények és a párom viselkedése azt mondja, hogy ne tartsam meg, de a szívem mást mond.

Figyelt kérdés
El akar a párom költözni egy lepusztult házba mert csak arra van pénze. Én nem szeretnék menni. Jelenleg bérlakásban élünk és van 2 évünk, de menni akar. Az orvosom mondta, hogy maradjak, mert itt az orvosi ellátás jó. Félek, ha megtartom egyedülálló leszek. Szívem szerint megtartanám, de az eszem mást mond.

2023. márc. 24. 08:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
81%
Bocs,de ilyen paraméterek mellett (SÚLYOS pszich.betegségek, agresszió, pénztelenség)a döntésnek egyértelműnek kéne lennie. Arra a gyerekre csak nehézségek, hátrányok várnak. Engedd el, ne itéld szenvedésre!
2023. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem tartanám meg olyan ember gyerekét, aki bármivel fenyeget, pusztán mert kiszolgáltatott helyzetben vagyok.
2023. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
69%

Hát a részletes körülményeket olvasva nem tartanám meg, az tuti.


Nincs normális béveteletek-igaz nem tudom mennyi a segély.

Nincs, hol lakntotok.

Nem vagytok egészségesek.

És még a kapcsolatotok is egy kalap kaka.


Erre gyereket????

2023. ápr. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező!


Nehezek az életkörülményeid, én mégis arra bíztatnálak, hogy tartsd meg a babát. Nem tudom, hogy mit gondoltok az örökbeadásról, de akár az is lehet egy opció, ha nem sikerül rendezni az anyagiakat. Bárhogy is döntesz, nehéz lesz, kívánom, hogy sikerüljön meghozni a legjobb döntést. Tünetmentes (olykor tünetes, de karbantartott) pszichiátriai beteség mellett is lehet az ember kiváló szülő. Én bátorítalak, hogy válaszd a babát és ismeretlenül is melletted állok, sok erőt kívánok a következő időszakhoz!

2023. ápr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Végül mi lett kérdező?
2023. ápr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók! Jelenleg még nem adtam választ a nőgyógyásznak 2 hetet adott, de akkor már végképp döntenem kell. Az az igazság, hogy azért nem tudtam dönteni, mert mindkét részről kaptam olyan tanácsokat, hogy mindenki más véleményen van. A párom is nagyon örülne neki, de a felém tanusított viselkedése kétkedést váltott ki bennem, hogy érdemes -e megtartani. A szívem azt mondja, hogy igen, de a várható következmények azt tükrözik, hogy nem lenne jó döntés megtartani a babát. A párom 1 -két éve az életemre is tört. Egy veszekedés alkalmával erőszakos volt és majdnem megfujtott. Én akkor már elköszöntem az életemtől, de végül is abba hagyta a fujtogatást. Igaz megbocsátottam neki, de továbbra is bennem volt ez a dolog és mai napig nem tudom elfelejteni. Most, hogy terhes vagyok lelkileg sokat stresszel, mert sokszor agresszív hangon csúnyákat mond és ebből egyáltalán nem érzem a szerelmét felém, de én is szinte már teljesen kiábrándultam belőle. Ő mindenképp el akar költözni egy kis faluba, de csak egy lepusztult házat vehetne. Oda akar engem és a babát vinni. Ha így lenne és megtartanám a babát kilátástalan lenne az életünk. A gyermekemet is elveszíthetem, ha az agressziója előjön és elvehetik abba belebetegednék. Nem tudnék senkihez se fordulni , mert a szüleim több száz km-re laknának és még ki lennék szolgáltatva neki az életemet kockáztatnám, ha ott maradok vele. Valamikor a szerethető arcát mutatja valamikor meg nem ismerek rá agresszív és durva. Sokszor félek tőle és egyre boldogtalanabb vagyok. Mielőtt tudtam volna, hogy várandós vagyok készültem arra, hogy egyedül elköltözik és én nélküle élem tovább az életemet. Úgy érzem, hogy szülővárosomba biztonságban vagyok a szüleim és a barátaim itt vannak jó itt nekem. Most hogy terhes lettem nem tudom mi a helyes döntés. Ha nem tartanám meg akkor a párom biztos elköltözne és én maradhatnék a bérlakásban és a szüleimhez közel lennék. Csak akkor elgondolkodtam, hogy nem -e kerülnék mély depresszióba és nem -e lennék öngyilkos a lelki fájdalomtól, mert a párom amíg nem talál házat addig velem élne és ő lelkileg tönkretenne mégjobban. Nem bocsátsna meg a tettemért és még arra is gondoltam, hogy nem -e megölne haragból. Vannak félelmeim a döntéseim következményeitől, mert most két döntés közül választhatok aminek rossz is levet a kimenetele. Olyan stresszbe vagyok és félelembe, hogy lelkileg nagyon megvisel. Egyszer egy cigányasszony 11 éve azt mondta nekem, hogy lesz egy párkapcsolatom és minél előbb szakítsak vele, mert rossz lesz a vége. Szerintem erre a kapcsolatomra gondolt, mert rossz lehet a vége. Félek hogy mi lesz a jövőmet illetően kilátástalan az életem!😞
2023. ápr. 5. 07:30
 27/31 anonim ***** válasza:
35%

A szíved azt mondja hogy igen.

A szüleid ott lesznek. Ez a férfi pedig jobb ha el is költözik, ne bánkódj miatta.

Az írásodból látszik a babát már most szereted, egy ilyen lelki nyomorék férfi miatt ne tedd tönkre magad hogy megfosztos saját magad a babádtól, meg még a biztonságodtól is hogy odaköltöznél. Ezt az embert felejtsd el. Mondd hogy menjen nyugodtan, szakíts vele. Se te sem a baba nem biztos hogy érdekelni fogjátok. Az se baj ha nem mondod meg hogy hogy döntöttél.

100x jobb életed lesz vele kettesben, a családoddal

2023. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
33%
Én is félig meddig külön vagyok most, kisbabával. És baromi jól érzem magam. A kismama időszak óta engem kicseréltek. Minden nap szép, persze van kedvetlen nap is, de jól érzem magam a babámmak, kuncog, vigyorog, selymes.. Gyönyörű az élet.
2023. ápr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
69%
Ne tedd tönkre egy gyerek életét azzal hogy megszülöd ilyen körülmények közé
2023. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
27%
A sajátját tesz tönkre ha a vágyott gyereket elveteti!!!
2023. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!