Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Lehet terhes? Esemény utáni...

Lehet terhes? Esemény utáni tablettás kérdés?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel vasárnap hajnalban feküdtünk le és az aktus végeztél tapasztaltuk, hogy idő közben valahogy kiszakadt az óvszer. Sajnos elmentem a gumiba, így valószínűleg belülre is jutott. Ma délután 2 körül (azaz kb 30 órával az aktus után) tudott bevenni esemény utáni 72 órás tablettát, a legutóbbi menstruációja május 24-én volt, a ciklusa olyan 25-28 nap, elég változó, így lehetséges, hogy az ovulációt is érintettük. Nagyon nem állunk készen egy gyerekre, így mindenképp abortusz lenne, de ezt nyilván nagyon jó lenne elkerülni és ezentúl a gumi is csekkolva lesz közben... nem kioktatást, hanem őszinte véleményeket várok. Köszi!

2023. jún. 5. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom a dokinak,aki felírta a gyógyszert elmondtátok,hogy mikor volt az együttlét és ő ez alapján írta fel a gyógyszert.

Szerintem nincs min aggódni, bár ilyen esetben sosem lehet kizárni teljesen semmit.

Egy hét múlva kb csináljátok egy terhességi tesztet és mindenki megnyugszik. Sőt, vannak már korai terhességi tesztek is, vegyétek egy olyat is.

2023. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha megtörtént az ovuláció, utána már nem hat az esemény utáni, hiszen az az ovulációt hivatott megakadályozni. Az említett ciklushossz mellett ez nálatok nagyon is esélyes. Teszteljen majd mindenképpen. Egyik barátnőm gyereke így jött össze. Ők megtartották.
2023. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Barátnőm így maradt terhes 16évesen. Abortusz lett a vége...

Teszteljen mindenképp.

2023. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a beágyazódást is gátolja, nem csak az ovut. De nem 100%-os. Teszteljetek majd.
2023. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Persze, teszt mindenképp lesz, de az ugye olyan 2 héttel az aktus után tud már pontos eredményt adni, szóval addig kellett (volna) egy kis nyugtatás, mert szétvet nyilván az ideg minket.


Köszi az eddigi válaszokat!

2023. jún. 5. 23:09
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Én is 30 óra után vettem be, bár nekem akkor már bármikor megjöhetett volna, hát nem jött, csak amikor 3 hónapos volt a lányom 😒
2023. jún. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ok., én megnyugtatlak. Elég jó esélyetek van rá, hogy megússzátok de persze, nem 100%. Most mindent megtettetek, az idegeskedés fölösleges, az nem fog segíteni. Várjatok türelemmel, foglaljátok el magatokat.
2023. jún. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon-nagyon sokan próbálkoznak hónapokon át sikertelenül. Nekünk is van egy gyerekünk és a második úton, de nem jött össze azonnal egy alkalom után. Azt gondolom óriási pech kell hozzá, de benne van a pakliban. Tüneteket ne figyeljétek, mert ilyenkor még nem igazán van. Plusz az esemény utáni brutálisan borítja a ciklust is, mert egy hormon bomba.

Szorítok nektek!

2023. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én ovuláció előtt 2 nappal vettem be, brutális termékeny nyákom volt, szerencsére hatott a gyógyszer. A baleset után 2-3 óra múlva bevettem.
2023. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is előfordult ilyen, arra már nem emlékszem, hogy hol tartottam a ciklusban, de rá kb két hétre meg is jött, pedig meg bőven lett volna ideje. Mondjuk az is igaz, hogy mi aznap este rohantunk le az ügyeletre íratni egyet, aztán ügyeletes gyógyszertár és be is vettem. Covid kijárási tilalom idején, csoda volt már az is hogy nem büntettek meg :D


Próbáljatok megnyugodni, ezek (tudtommal) az esetek többségében megakadályozzák a dolgot.

2023. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!